Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ott aludhatok 18 évesen?

Ott aludhatok 18 évesen?

Figyelt kérdés
Köteles vagyok megkérdezni édesanyámékat, hogy ott aludhatok a páromnál vagy ezt már nem szokás megkérdezni,mert hogy felnőtt ember vagyok?

2022. jan. 27. 23:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%

6!


Hát ha se szó se beszéd eltűnik itthonról és másnap jön haza, mert ő már nagykorú, felnott, akkor a szulo siman mondatja, hogy ha ilyen nagylany/nagyfiú vagy, akkor legyél önállóan az.

A mai fiatalok -tisztelet a kivetelnek- azt hiszik, ők bármit megtehetnek, a szülőnek köze nincs hozzá. A 18 évesnek joga van mindenhez, a szülőnek kötelessége kb fenyesre nyalintania a popsijat, eltartani minimum 30 éves korig, diplomát, jogsit, autót, lakást venni, de beleszolni bármibe, ugyanmar....

2022. jan. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
92%

A lányom 24 de mindig szól ha későn jön vagy ottalszik, és elmondja hol lesz. Így nem izgulok ha reggel nincs itthon. Meg úgy készülök a reggelivel is.

Kb 16 éves kora óta teljesen az ő döntése hol alszik, merre jár, nem szólok bele.

2022. jan. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
72%

"mert hogy felnőtt ember vagyok"


Jogilag az vagy, de gyakorlatilag az a felnőtt ember, aki el tudja tartani magát, beleértve a lakhatást is. Vagyis ha a szüleidnél laksz és nem is tudnál venni vagy bérelni magadnak lakást, akkor gyakorlatilag még nem vagy felnőtt. Úgyhogy igen, kérned kell engedélyt.

2022. jan. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
88%
Ha még itthon laksz, akkor mondd meg, hogy nem alszol otthon, de engedélyt nem kell kérned. De mindenképpen szólj nekik, hogy ne aggódjanak, amiért nem mész haza
2022. jan. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
78%

Igen, de szólj nekik három dolog végett is.


1.: ők tartanak el, náluk laksz van joguk tudni hol van a kicsi lányuk

2.: ha valami baj történne tudják hogy kinél és hol leszel, vagy, voltál

3.: az őszinteséggel könnyű bizalmat építeni, növelni. hazudozással meg rombolni.


ha lenne egy lányom akit én/mi tartunk el és szó nélkül elmenne ide-oda nem lennék jókedvemben

2022. jan. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
46%

6-os vagyok.


Nyilván ha nem szól és én meg ideges vagyok merre járkál, nem veszi fel a telefont stb. Az megint más, mint hogy szól a szüleinek nem tetszik, utána meg ezért kidobják, mert mégis ott aludt.

Értem én, hogy ők tartják el, náluk lakik stb. De mikor aludjon ott? Amikor majd 25 éves lesz?


Ha meg a pasi nem tetszik nekik, akkor az is megint más, de minnél jobban tiltják, annál jobban akarni fogja, saját hibájából tanul mindenki, sajnos tapasztalat.

2022. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
77%
menjen de szóljon meg mutassa be a csávót
2022. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha felnőtt vagy, nem kell engedélyt kérned hiszen külön élsz a saját lakásodban/albérletedben amit te fizetsz és magad tartod el.


Míg ez nincs meg, addig max nagykorú vagy nem felnőtt.

2022. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Szólj, aztán menj.


Max nem engednek be (mint engem :( )

2022. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Persze bárhol ott alhatsz. Viszont az már nem biztos hogy vissza is engednek.
2022. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!