Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a párom hozzáállása...

Normális a párom hozzáállása az édesanyjához?

Figyelt kérdés

A problémák már a kapcsolatunk elején kezdődtek, az anyja kijelentette már akkor több alkalommal, hogy nem tud engem elfogadni.Párom eleinte még csak kiállt szavakkal - és tettekkel - is mellettem, hanyagoltuk a látogatást, de az utóbbi időkben - főleg, mióta terhes vagyok - mintha jobban húzna az anyja felé, pedig a szülei már nem egyszer meggyanúsítottak azzal, hogy csak érdekből szeretnék gyereket, hogy a páromat "megfogjam".

A legutóbb már olyan dolgokat is a fejemhez vágott, mintegy fenyegetőleg, hogy kedvesem el fog egyszer engem hagyni amiatt, hogy "nagyon rossz háziasszony" vagyok.( Elmondanám: 1x nem járt nálunk, nem tudhatja hogyan élünk..)

A gyerekkel kapcsolatosan már többször ígérte a segítségét, de már 2 ízben is lebukott előttem azzal, hogy hitegetett.

Párom ezek ellenére vakon megbízik benne, a mai napig körülrajongja, és nem képes észrevenni azt, hogy őt is folyamatosan vezeti-és megvezeti.Majdnem mindenben egyetért vele, olyan dologban is, ami engem maximálisan háttérbe szorít.


2010. szept. 7. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem normális. Beszélj a fejével és ha nem változik, kalap-kabát. Házasok vagytok?
2010. szept. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
hány évesek vagytok mert ez sztem se normális
2010. szept. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Na, ebből már énekes halott sem lesz! Elég bátor vagy, hogy mindezek mellett vállalsz gyereket.
2010. szept. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk házasok és én szeretem a páromat mindezek ellenére.Valószínűleg az hozta ki belőle ezt a fajta hozzáállást, hogy úgy látja - és sajnos tényleg ez a helyzet - nem tud túl megbízható jövőt biztosítani a gyerek számára.Céges albérletben élünk, jelenleg ő dolgozik csak - én terhestáppénzen vagyok, mivel veszélyeztetett vagyok - melynek összege igen kevés...

Az én családi hátterem pedig sajnos olyan, hogy oda a gyereket nem vihetném, valahol ezzel a helyzettel él vissza mindkettő ( párom és az anyja ), amellett, hogy folyamatosan felemlíti az anyós, mekkora senki vagyok, honnan jöttem...

2010. szept. 7. 17:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Uhh.. tényleg bátor vagy.. Minek kellett ilyen gyorsan az a gyerek? Nem látok sok jövőt a kapcsolatotokban, bocsi.
2010. szept. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én 30 vagyok, párom 26.Szerelmi kapcsolatnak indult a miénk ( jelenleg is az ), másfél éve vagyunk együtt, a gyerek 1 évre jött össze.Párom amúgy egy aranyember ( ezért lehet, hogy megvettek és naivnak tartotok..:) ), eddig is mindent megtett kettőnkért, illetve most már hármunkért, a dolgok valahogy akkor kuszálódtak mindig össze, mikor képbe került az anyja.Eleinte még én is voltam olyan naiv, hogy hittem neki, felültem a dumájának, azt képzeltem, egyenlő családtagként kezel ( amit később mindig kihangsúlyozott, hogy " ő befogadott a családba" ),aztán mikor lelepleződött, én bizony odamondtam neki a frankót.Volt olyan, üvöltözésbe fajult az egész ( a részéről ), én meg - leplezve a megbántottságomat - mosolyogva távoztam tőlük párommal együtt.Utólagosan ő ezeket mind - mind megbánta, és a következő alkalommal nem győzött a kedvemben járni, amíg aztán újra el nem szakadt a cérna..A gond ott van, hogy párom feltétlenül és elég intenzíven ápolja vele a viszonyt, ha jót, ha rosszat tesz, akkor is.Pedig a "Jóban - rosszban" - effektust ennyi évesen, az apaság felé félúton, talán nem az anyja felé kéne gyakorolnia.
2010. szept. 7. 18:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem normális. De ha magától nem jön rá a férjed, hogy ez nem normális, akkor nem biztos, hogy ha megmondod neki a magadét, jobbra fog fordulni. Apám ugyanilyen. Jó, mondjuk belé jó erősen belenevelte az anyja a szülő szent-gyerek kuss-féle családmodellt, így nála az anyja szent, és nem lehet rá egy rossz szót szólni, pedig... nem nyíltan, de folyton fúrta anyát az a nőszemély, apukámmal fizetteti ki minden kiadását, és a nagybátyáméknál landol annak a pénznek a nagy része, amit kicsikar apából (mert nagybátyámmal kivételez... pedig apa sokkal többet tett érte)...


Sztem még most ülj le beszélni a pároddal (U(és szép higgadtan, részletesen mondd el, hogy mi zavar), hátha még nem késő.

2010. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Már megtettem, de hajthatatlan.Annyira kilátástalannak látja a helyzetet, hogy ő csak "nagy családban tud gondolkodni", vagyis, hogy ha minden kötél szakad, odaköltözünk az anyjáékhoz.Már arról is szó volt, hogy ha megszületik a gyerek, oda lesz bejelentve állandó lakhely szerint.Ebbe én anno semmiképpen nem fogok belemenni, az biztos.Én úgy érzem, be van pánikolva, hogy a "semmire, semmibe" születik a gyerek ( illetőleg az adósságba; közel 100 ezer ft-ot kell/hó feladnia a páromnak az ügyes - bajos dolgokat törleszteni ), saját lakásra pedig pont emiatt nincs kilátás, és nem is lesz még pár évig.Elkeserdve én is azért vagyok, mert látom, hogy ezt a helyzetet az albérletbe csak ideiglenesen tarthatja az ember, előbb - utóbb kényszerpályára kerül.
2010. szept. 7. 18:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Értelmes nőnek tűnsz (én már többször írtam neked itt), de a helyzet valóban gázos kicsit. Ilyen anya mellett SEMMIKÉPP ne költözzetek oda! Inkább albérlet 100x is! Nagyon-nagyon ügyesnek kell lenned és minden női praktikádat be kell vetned a dologhoz, mert eléggé vesztésre állsz - ne haragudj, h ezt írom. Az én férjem is hasonló, csak azért eleve kevésbé volt ilyen, plusz még neveltem is rajta már :)

Lehet, hogy kicsit fiatal a srác az apasághoz.

2010. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak: a helyzet sajna nem túl egyszerű, inkább privátot írjunk, mert amit ideírnék, az nem túl publikus.
2010. szept. 7. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!