Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert van az hogy egyeseknek...

Miert van az hogy egyeseknek mindent a segguk ala tesznek a szulok mig masoknak kuzdeniuk kell az alap megelhetesert is?

Figyelt kérdés
Akik mindent megkapnak meg lenezik azt aki kinlodik.Nem igazan ertem hogy az ilyen szulok miert vallalnak gyermeket?Ha nem tudjak megadni a let minimumot se nekik.Magamrol beszelek itt,18 evesen vegeztem es azt mondtak a szuleim h nem tudnak tovabb tamogatni,menjek dolgozni.25 eves vagyok,berelt lakasba elek naprol napra kuzdok a megelhetesert es elegem van...haragszom ezert az eletert amit kaptam,bar meg se szulettem volna,ne vallaltak volna mert igysincs eletem,nem er semmit az egesz
2021. dec. 17. 09:14
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
95%
Ne nézd közösségi médián azokat akikről úgy gondolod: mindent megadtak nekik.
2021. dec. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
66%

Béreljetek többen egy lakást máris kevesebb a kiadás

Tanulj valamit levelezőn, fejleszd magad, máris több lesz a pénzed

2021. dec. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
A 13-as és a 20-as nagyon szépen leírta.
2021. dec. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 satanismydaddy válasza:
31%
Ha valakik gazdagok, akkor nyílván mindent megfognak adni a gyereküknek. Aki gazdag az is dolgozik, s valamiből előteremti a pénzt. Valaki kevesebbet keres, de örülj annak, hogy eddig támogattak.. gondolják most már felnőtt vagy tanulj meg magadról gondoskodni..
2021. dec. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig abba kellene hagynod az önsajnálatot (függetlenül attól, hogy ez jogos vagy sem), és tenni valamit egy jobb jövő érdekében.

Ugyanis, hogy mit érsz el az életben az leginkább rajtad fog múlni. Már nem tizenéves vagy, hanem felnőtt.

2021. dec. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 flora08 ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szólók is leírták: az élet igazságtalan. Ez tény. Nehéz elfogadni, néha nem is lehet, maximum beletörődni. A legrosszabb, hogy nem egyenlő esélyekkel indulunk az életben, pedig így vagy úgy, de boldogulnunk kell; rengeteg kihívással kell szembenéznünk.


Lehet le leszek pontozva, de őszintén szólva, nagyon haragszom, amikor egy pár úgy vállal gyereket, hogy nem tervez előre. Gyűlölöm ezt a 'majdleszvalahogy' hozzáállást. Ahogyan azt is, hogy 'a gyerek nem pénzkérdés' dehogynem. Az érzelmi és az anyagi biztonság egyaránt fontos. Igen, tudom, az ember nem lát a jövőbe, sajnos bárkivel megtörténhet, hogy elveszíti a munkáját, anyagi kár éri, ne adj' Isten megbetegszik, ami súlyosan befolyásolja a család életét. De! Mi fenének bevállalni a második, harmadik gyereket, amikor mondjuk tele vannak hitellel/nincs állandó jövedelmük vagy épp a kapcsolatuk nem stabil, és kb. félévente szakítanak. Ész nélkül veszik fel sokan a hiteleket (CSOK, babaváró), mert azt hiszik, 10-20 millió forint egy végtelen vagyon. Nem az. (Természetesen ez nem mindenkire igaz, nem szeretnék általánosítani.)


A kisfiunk most lesz két hónapos. Mi úgy vagyunk vele, ha nem lesz testvére, hát nem lesz. Megkaptuk már, emiatt, hogy szegény gyerek ... Azt gondolom, ha neki meg tudunk adni mindent, amire szüksége van (nem csak az anyagiakra gondolok, hanem a vele töltött, minőségi időre, arra, hogy számíthat ránk, hiszen mi vállaltuk), nagyon boldogok leszünk. Csak azért nem vállalunk még egyet, hogy "legyen tesója".


Óvónő vagyok, elhihetitek/elhihetik, hogy tudnék mesélni a Nagy Mártír szülőkről. Tudatosság, önismeret...kevesekre jellemző. A másik kedvencem, amikor a közösségi oldalakon panaszkodnak egymásnak, hogy jajj, milyen nehéz az életük.


Őszintén sajnálom kérdező, hogy nem támogat a családod 🙁 értékeld a sikereidet, az apró, hétköznapi örömöket. Szívből kívánok minden jót Neked! Egy utolsó gondolat: ne hidd, hogy olyan boldogok, akiknek (látszólag) mindenük megvan. ☝🏼 Mindenkinek megvan a maga keresztje, ahogy szokták mondani: családi/párkapcsolati/egészségi problémák, munkahelyi gondok stb.

2021. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

Egyenlo esélyekkel indulunk csak valaki használja az agyát, valaki meg nem

Használd az agyad és gazdag leszel

Azért van szegény mert nem használod az agyad csak úgy van ott bent a fejedben

2021. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
18%
😂 Megint egy emancipunci aki itt sir meg rí, hogy nincs a feneke alá tolva minden..
2021. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
34%

Rengetegen élnek bérelt lakásban.

Amúgy te mit teszel? Te mit fogsz adni a gyerekednek? Te csak elvársz, ugye?


Mindig is voltak gazdagabbak és szegényebbek.

2021. dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
34%
Mikor fogsz felelősséget válallni a saját életedért? 50 évesen is másokat fgosz hibáztatni?
2021. dec. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!