Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert van az hogy egyeseknek...

Miert van az hogy egyeseknek mindent a segguk ala tesznek a szulok mig masoknak kuzdeniuk kell az alap megelhetesert is?

Figyelt kérdés
Akik mindent megkapnak meg lenezik azt aki kinlodik.Nem igazan ertem hogy az ilyen szulok miert vallalnak gyermeket?Ha nem tudjak megadni a let minimumot se nekik.Magamrol beszelek itt,18 evesen vegeztem es azt mondtak a szuleim h nem tudnak tovabb tamogatni,menjek dolgozni.25 eves vagyok,berelt lakasba elek naprol napra kuzdok a megelhetesert es elegem van...haragszom ezert az eletert amit kaptam,bar meg se szulettem volna,ne vallaltak volna mert igysincs eletem,nem er semmit az egesz
2021. dec. 17. 09:14
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
87%

"Akik mindent megkapnak meg lenezik azt aki kinlodik."


Aki meg kínlódik, lenézi azt, aki nem... Csak éppen akiknek megvan mindene, az ezekkel az emberekkel nem foglalkozik.

Itt is 1-1 kérdésnél, ha kiderül, hogy az adott Kérdező egy magasabb rétegből való, rögtön megy a sárdobálás, mocskológás, sárga földig elhordás.

2021. dec. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
91%

Aki mindig másokhoz méricskéli magát, az mindig elégedetlen lesz.

Ha 200 ezer forintos fizuból albérletben tengődsz, akkor irigyled azt aki 800 ezer forintot keres. De ha ő is másokhoz méricskéli magát, hidd el ő is boldogtalan. Hogy az egy kaszttal fentebb lévőnek már 25 éves korára BMW-je van, és neki miért nincs. Szóval egymilliós fizetéssel is boldogtalan és frusztrált, és teljesen elégedetlen a helyzetével. És te sem azt nézed, hogy a hajléktalanhoz képest milyen aranyéleted van. Ne méricskéld a másikat. Tégy meg mindent a jobb életért. Ne a szüleidet hibáztasd.

Ez a te életed.

2021. dec. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy nehéz neked, de azt honnan veszed, hogy akiket segítenek a szüleik, azok lenézik azt akit nem?

Ez inkább a saját irigységed.

Szerintem azért vállalnak gyereket, mert ez egy társadalmilag bevett párkapcsolati lépcsőfok.

Tudod, randi--> járás--> összeköktözés--> házasság--> gyerek.

Mintha ez automatikusan hozná, hogy ezektől a lépcsőfokoktól fejlődik az egyén és a kapcsolat. Pedig ugye nem.

Valaki nem akar szakítani, vagy nem akar energiát belefektetni a kapcsolatába (vagy nem is tudja hogyan), és ezért együtt maradnak. Aztán, hogy azt érezzék mozgásban vannak, szintet lépnek, fejlődnek, sodródnak az árral, anélkül, hogy átgondolnák. Nem élnek tudatos életet.

Ennek persze az utódok is megisszák a levét. De ők már csinálhatják jobban. Ha ők sem teszik, akkor is, az utódjaiknak megvan a lehetőségük a kitörésre.

Most nézed a szüleidet, hogy milyenek, de ők is a szüleiktől látták a mintát, és így tovább.

El sem tudom képzelni, mennyire nehéz neked, mert én pont az vagyok, akinek mindent a se**e alá raktak a szülei. Megvannak a saját leküzdhetetlennek tűnő nehézségeim.

Mindenkinek megvan a maga pokla, és te láthatod a másik nehézségeit könnyűnek, attól még a másik életében a legnagyobb terhe ugyanolyan nehéz lesz, mint a te életedben a tiéd. Hiszen neki az a legnehezebb.

Kitartást és erőt kívánok a továbbiakban.

2021. dec. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 Metionin ***** válasza:
87%
Az élet igazságtalan, ez van. Szaporodni meg sajnos majdnem mindenki tud. Engem is kb. a semmire csináltak, elhiszem hogy bosszant. Engem is sokáig bosszantott, hogy nekem éjszakás műszakokat kellett tolni egyetem mellett mert tanulni akartam, a csoporttársaim meg éltek a szülők adta pénzből és a szülők vásárolta lakásban. Kiskoromban is folyton azt láttam, hogy annyi mindenhez lett volna tehetségem se soha semmire nem volt pénz, más gyereket meg járattak mindenhova pedig tehetségtelen volt, csak telt rá. De leneveltem magam erről, nekem úgysem lett volna jobb ha ezen dühöngök, nem fog visszafordulni az idő és nem fognak hirtelen meggazdagodni sem pedig megokosodni a szüleim.
2021. dec. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
66%
Ha 18 éves korodban elkezdtél dolgozni és 25 éves korodban sincs megélhetésed akkor azért te sem vagy a pénznek a szakértője.
2021. dec. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
67%
Azért mert az értelmesebbek nem a csupasz p1csájukra vállalnak gyereket. Elég a szeretet meg hasonló f4szságok.. Ja, a “szeretet“ 18 éves korodig tart, utána huzzál gyárba te "ingyenélő parazita"!
2021. dec. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
88%

Az élet igazságtalan. Ez van.


De ne tegyél úgy, mintha attól lenne kevesebb valaki pont, mert van mögötte család, aki anyagilag felkészülten vállalta őt és azt szeretné, ha magasabb rendű dolgokkal foglalkozik a létfenntartáson való görcsölés helyett.


Fárasztó már, hogy azok az emberek vannak beállítva alkalmatlanabbnak, életképtelenebbnek, akiket nem hagytak cserben.

2021. dec. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
97%
És akkor mit szóljak én ? Anyám 8 gyereket szart a világra, mert Isten szerint az abortusz bűn. Egymás ruháit és cuccait örököltük, gusztustalan parizeles vajas zsömlét ettünk sokszor, az volt a nyaralás, hogy lementünk a közeli patakhoz. Én lenézem, aki a semmire vállal gyereket, főleg nyúl módjára.
2021. dec. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
96%

En kaptam lakast, es soha nem nezem le azt, aki nem. Viszont vannak olyan barataim, akik nem kaptak szinte semmit, megis haladnak az uton, hogy legyen nekik minden, ami kell, ugyhogy a nyivakolast nem ertem, mert lehet tenni a dolgokert, nem ugy nez ki az elet, hogy valaki megkapja a szuleitol a dolgokat, a masik meg megrohad a semmiben. Oket sem panaszkodni szoktam hallani, hanem elmeselik a terveiket, hol tartanak epp, stb. en meg meg “segiteni” is tudok nekik annyival, hogy nyaralni pl ingyen jarunk, mert a szallasert nem fizetnek ok sem. (A csaladome azok a lakasok is.)

Nyilvan nekem konnyebb, de nekem is van meg hova fejlodni innen, egy kicsi lakasban elunk a parommal, egy medences csaladi hazat mar nem fognak a szuleim a seggem ala tolni :D

2021. dec. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
79%
A te életeden jobbíthatsz a szüleid nélkül is..
2021. dec. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!