Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyereknek miért kell hálásna...

A gyereknek miért kell hálásnak lennie hogy a szülei felnevelték? A szülőnek nem ez a kötelessége, a feladata? Miért van ez?

Figyelt kérdés
Sokat hallom,és nem egyszer olvastam itt is hogy a gyereknek hálásnak kell lenni,mert a szülő felnevelte és ellátta. Tudom közhely,de senki nem kérte hogy megszülessen! Ezzel nem azt akarom mondani hogy a gyerek ne támogassa a szüleit ha van rá lehetősége.
2010. szept. 6. 16:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
60%
Lenin borotválkozott, és meglátott egy kisfiút. Eltette a borotváját, pedig át is vághatta volna a kisfiú torkát. Hát ilyen csodálatos ember volt Lenin.
2010. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem igenis hálásnak kell lenni! De ezt egy normális gyerek/fiatal magától érzi, ha nem, ott baj van (a gyerekkel!!). Kivétel persze, ha a szülő részegeskedett, verte a gyereket, hasonlók, de a "nem engedett el diszkóba 14 évesen" nem ide tartozik!
2010. szept. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

hálás vagyok anyumnak, hogy rengeteg pénzt költött arra, hogy tanulhassak. ezt úgy igyekeztem neki meghálálni, hogy letettem 2 nyelvvizsgát, és mindjárt meglesz a diplomám.


ha arról lenne szó, minden további nélkül támogatnám.


szokott azzal poénkodni, h vigyázzak magamra, mert eddigi életem során iszonyat sokat költött rám, és nem szeretné, ha kárba veszne :D

2010. szept. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!