Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted a szülőknek köteless...

Szerinted a szülőknek kötelessége boldogan támogatni az eltartott lányát, ha az kijelenti, gyereket vár, akit meg akar szülni?

Figyelt kérdés

Mindezt persze a szülők pénzén, szülők lakásában, számítva arra hogy minden adandó alkalommal (iskola, szórakozás) lepasszolhatja a gyerekét nekik?

Ez nem egy olyan döntés lenne, amit MINDEN résztvevő félnek akarnia kellene?


2011. márc. 28. 15:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%

Nem köteles vállalni,hogy eltartson és neveljen még egy gyereket. Ha a lány megtartja a gyereket,akkor az apával együtt gondoskodjon róla,és tartsák el saját magukat is.

A gyerekvállalás NEM a nagyszülők felelőssége,hanem a szülőké.

2011. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
50%
nem tudom, hogy ez saját példa vagy sem. Ha saját példa, akkor arra is kell gondolni, hogy ez a Ti unokátok. Nem tudom a körülményeket, azt hogy a lány milyen típus, hány éves... Komoly kapcsolat, vagy futó...Ettől mind függhet a megítélés.
2011. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
65%
Természetesen, abban az esetben, ha te buzdítottad a gyerekcsinálásra.
2011. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
59%

Ha az én lányom kerülne olyan helyzetbe, hogy teherbe esett, függetlenül attól, hogy saját hibájából vagy sem, akaratlagosan vagy akaratlanul... mindenféle esetben támogatnám. Ha otthon akarna élni, ha nem, ha van apja a gyereknek, ha nincs.

Százszor inkább támogatnám, minthogy abortuszt tanácsoljak.


Az persze más kérdés, hogy onnantól, hogy anya lett, nem viselkedhet többé gyerekként... a buliknak, a pasizásoknak egy időre vége... a sulit viszont igen is folytassa. Le kell fektetni a szabályokat, de a szüléssel úgyis megváltozik majd az életszemlélete.


Vagy még ott van az örökbeadás lehetősége is.

2011. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
77%

Az első ami eszembe jutott, hogy az sem normális aki úgy akar gyereket vállalni, hogy a saját szülei tartsák el a babával együtt. Nálunk (a párommal) elsődleges szempont, hogy megfelelő munkahelyünk legyen és egy megfelelő ház, normál anyagi háttér. Eszembe nem jutna, sőt, isten ments, hogy olyan h.ülye legyek hogy anyuéknak szüljek gyereket.

Sajnálom a szülőket, mert most úgy őszintén, ilyen helyzetben mit tudnak csinálni? Kénytelenek eltartani azt a h.ülye lányt, mert az utcára csak nem dobhatják terhesen.

Egy lehetőség van, a szülőknek lekéne beszélni a lányt arról, hogy ilyen körülményeknél megtartsa a gyereket.

2011. márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
66%

Egy tinilányról van szó, vagy már egy felnőtt nőről, akinek ezidáig derogált dolgozni? (mert még egyetemre/fősulira jár, vagy elvégezte és tojik a munkára) Mondjuk én ismerek több olyat, aki tiniként szült, ott valamennyire támogatták a szülők, de őt elvette a gyerek apja és különköltöztek. Mondjuk az ő párja már idősebb volt, akinek van munkája, valami pénze.

Két tini esetén nyilván nehezebb az ügy, főleg ha a srác nem akarja a gyereket és magára hagyja a lányt...

Szerintem nem köteles támogatni, főleg nem boldogan, ugyanakkor nyilván egy normális szülő nem dobja utcára az állapotos lányát, még ha az -talán- tudatosan elrontja az életét és ehhez asszisztálókat keres.

22L

2011. márc. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szülő, nem saját példa:)

Csak elég sok olyan kérdést olvasok, ahol a lány teherbe esik, és meg akarja tartani, függetlenül attól hogy önmagát sem tudja eltartani. Persze a döntésbe nem avatja be azokat, akik VALÓJÁBAN fel fogják nevelni a gyereket.

Biztos vagyok benne, hogy a legtöbb család egyáltalán nem repes az ötlettől, hogy tinilánya gyereket szüljön, de átgondolják, és lehetőségeikhez mérten a legjobban döntenek. Mégis divat kész tények elé állítani őket.. holott szerintem ők jó esetben éppen annyi gyereket és éppen akkor vállaltak, amennyit fel szeretnének nevelni.

2011. márc. 28. 15:38
 8/33 anonim ***** válasza:
66%
De a szüléssel úgyis megváltozik majd az életszemlélete.Ez sajnos nem minden esetben van így azért van ennyi lelkiséült gyerek.
2011. márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
79%
Én is így vélekedtem, aztán a sors össze hozott egy tini anyukával( fiam volt kórházba, és egy szobába voltak a gyerekek). Meglepően jól bánt a lányával, és tényleg jó anya. A szülei tartották Őket a kicsi futó kalandból született. A kis csaj estire járt, és mondta, hogy amint 18 lesz elmegy dolgozni, mert szeretne megadni mindent a lányának. Teljesen képbe volt. Azóta másképpen nézek a fiatal anyákra.
2011. márc. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
81%

Nem.

A szülőknek szerintem ez a kötelességük:

-Szeretni egymást, hogy ezáltal boldog családban érezze magát és egészséges lelkivilággal nőjjön fel a gyerek.

-Eltartani a gyereket addig, amíg tanul, és utána addig, amíg talál munkát és összegyűjt annyi pénzt, hogy saját lábára tudjon állni. (És ezt nem lehet 18 éves korban meghatározni....)

-Beszélni sokat a gyerekkel, tanítani, és hagyni, hogy megismerjen sokmindent, és ezáltal kialakuljon benne, hogy mit szeretne tanulni és dolgozni az életben. tehát a szülő ne a saját akaratát erőltesse a gyerekre. mert ha ezt teszi, akkor igenis kötelessége tovább segítenie...


-Ha a szülő megtett mindent, hogy saját lábra tudjon állni a gyereke, akkor nem fog rajta élősködni.

-Ha a szülő korlátozza a gyerekét, és emiatt az nem tud önálló életet élni, akkor ne csodálkozzon, hogy később is elvárja a támogatást.


Sajnos elég sok szülő visszaél a hatalmával, ugyanakkor az is borzasztó, hogy mi módon használják ki szüleiket egyes fiatalok.

2011. márc. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!