Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted a szülőknek köteless...

Szerinted a szülőknek kötelessége boldogan támogatni az eltartott lányát, ha az kijelenti, gyereket vár, akit meg akar szülni?

Figyelt kérdés

Mindezt persze a szülők pénzén, szülők lakásában, számítva arra hogy minden adandó alkalommal (iskola, szórakozás) lepasszolhatja a gyerekét nekik?

Ez nem egy olyan döntés lenne, amit MINDEN résztvevő félnek akarnia kellene?


2011. márc. 28. 15:21
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
77%
Minden attól függ, milyen családba kopogtat a baba. Ha a család jól szituált, ha a lány felelősen gondolkodó ugyan, de "megesett", viszont nem akarja megölni a magzatát, ha a nagyszülők vágynak már amúgy unokára...akkor minden probléma megoldható. De ha szegénységben élnek, egymás hegyén-hátán vannak, a lány felelőtlen, kapcsolatait váltogatja - akkor nem köteles a szülő pátyolgatni. De ha megszületik a baba, a legtöbb nagyszülő mégis áldozatot vállal.
2011. márc. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
79%
Én ezért nem támogatom a korai nemi életet, ugyanis még védekezés mellett is becsúszhat az "áldás", legalább egy érettségije meglegyen már, ha be is csúszik a gyerek. Úgyhogy, amennyiben önfejű lányom lenne, aki nem hallgat rám, és a saját felelőtlensége miatt teherbe esik, akkor közösen hoznánk meg a döntést, ha megtartja én sem eltartani, sem nevelni nem fogom a gyerekét. Támogatom őket természetesen, de mivel lenne saját életem és nekem is dolgoznom és pihennem kell, nem lennék sem babysitter sem dada, maximum alkalmanként. Nem vagyok szívtelen, szeretném mindkettőt, de a saját felelőtlensége miatt ne az én életem menjen tönkre.
2011. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
80%
A nemi életet nem lehet betiltani,nem a gyerekcsinálásért szexelnek a fiatalok általában az idősebbek se a gyerek miatt szexelnek ,henem mert jó a szex,olcsóbbá kéne tenni a védekezést.Meg felkéne világosítani már 11 12 évesen a lányokat.
2011. márc. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
78%

Én ismerek olyat, aki korán 18 éves kora előtt teherbe esett, megtartotta és odaköltözött a szülőkhöz az apukával. De dolgozni egyikük sem ment el, hanem csak élnek a szülők nyakán!


Már a második gyerek is megszületett és nincs változás.


De mit tegyen vajon akkor a szülő? Tegye ki a lányát és az unokáit a lakásból? Szereti őket..még ha kezdenek egyre nagyobb terhet is jelenteni.

Egy szülő szerintem nem tudja csak úgy elküldeni a gyerekét, akkor sem, ha nem azt csinálja amit kellene. A szülői szeretet nem arról szól, hogy addig szeretlek, amíg azt csinálod, ami szerintem helyes.


Persze gondolom ez az állapot is tarthatatlan és szélsőséges állapot.

Ismerek nagyon talpraesett leányanyákat, akik minden elismerést megérdemelnek, mert dolgoznak, tanulnak és gyereket nevelnek. Azért ez a mai világban nem semmi és bizony nagy eséllyel még ehhez is kell a szülő segítsége.

2011. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
70%
Én azt mondanám, rendben, de te gondoskodsz róla, és kevesebbet kapsz enni, hogy a gyereknek is jusson.
2011. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
73%
Sok mindentől függ, bár sosem tenném ki a gyerekemet az utcára, és támogatnám,viszont nagyon is elítélem,hogy már 17-18 éves koruk előtt is szexuális életet élnek, s mivel nincs 100%os védekezés,így bármikor becsúszhat a baba.21 éves vagyok,és első babámat várom, van férjem, aki a fősuli mellett dolgozik is,folytatom én is a fősulit baba mellett,sőt tervezek két szakmát is még elvégezni,minden folyamatban van. A szülőknél élünk mindketten, plussz ugye kollégiumban, jövőre albiba megyünk,van egy lakásunk is oda megyünk majd a babával, bár a szülés után anyukámnál leszek egy ideig.Semmiképpen sem vetettük volna el,azért is mert sose tudtuk volna, ráadásul nagyon szertejük egymást a férjemmel(védekeztünk mindig),és tudjuk,hogy meg lesz mindene amire szüksége van,és az évek alatt,majd még jobban helyrerázódunk,mert akarás kérdése is,hogy az ember dolgozik-e, és elérie a céljait.A szülők mindenben támogatnak,és kikötöttük,hogy a gyerek a mi felelősségünk mi tartjuk el, ettől függetlenül minden segítséget szívesen fogadunk,és nagyon örülnek a kisunokának,dédunokának, bármennyire is volt ijedelem az elején az iskola miatt.Persze csinálhatták volna hogy azt mondják menjetek ahova akartok,és többé nem vagy tok a családtagjai stb. de hát nem tették,mert szeretnek minket.Persze ez más helyzet mint egy fiatal kis tini esetében,mert ott a szülő tartja el 100%osan,mindenesetre remélem az én gyermekem nem kerül olyan helyzetbe,hogy túl korán szülő lesz, teszek arról hogy felvilágosult legyen.
2011. márc. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
71%

Akivel konkrétan még nem történt ilyen eset(szülői részről)az nem tudja,hogy egy ilyen dolog mennyire tönkre tudja tenni az összes családtag életét.

A nővérem lánya (2003ban)aki akkor 17éves volt ugyanevvel a dumával állitott haza.Ő márpedig a gyereket megtartja,és a fiúval is összefognak házasodni mi csak ne aggódjunk...Hát ettől egyáltalán nem nyugodtunk meg,és megpróbáltuk erről lebeszélni.Már majdnem belátta,hogy ez nem igy müködik,amikor is a fiatalkoruakkal foglalkozó phszihiáter rábeszélte az anyaság vállalására,mert egy 17éves lány miért ne tudná eltartani a gyerekét?Elmegy ujságot kihordani(?)meg mosogatni(?)takaritani(?)stb.Na lényeg a lényeg,akaratunk ellenére az unokahugom megtartotta a gyereket.Persze a fiú szülei is igértek fűt fát bákát,hogy ők mindenben fogják támogatni a fiatalokat,csak ne vágjunk már ilyen arcot a dologhoz.Hát nem igy lett.A terhességét az "anyuka"a nővérem keservesen megkeresett pénzén hordta ki,a gyereknek mi vettük meg a pelenkától,a fürdőkádig mindent.Az apuka mindeközben otthon nézte a tévét,és várta a csodát,majd egy idő után más barátnő után nézett.A dolog most ott tart,hogy az unokahugom,az anyjánál maradt gyerekestől,a mai napig a nővérem támogatja mindenben,mert más választása nem igen van.Mit csináljon velük?Dobja ki?Az milyen dolog lenne?Az unokáját meg imádja,főleg,hogy már nagy is.De kérdem én,ezt nem lehetett volna megoldani másképp?Dehogynem.Nem kellett volna ezt megengedni,ha kell botrányt csinálni,és nem eltűrni,hogy egy tini lány kész tény elé állitsa az anyját,mert ő úgy döntött-szülni fog-......

2011. márc. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Én is sok példát láttam már arra, amit az utolsó kommentelő megosztott velünk. Néhány kivételes esettől eltekintve hatalmas hiba engedni, hogy egy ilyen esemény tönkretegye az egész család további életét. Aki nem képes megállni a saját lábán, ne vállaljon gyereket, de ha a családja támogatja is a döntésben, akkor is naivitás abban bízni, hogy az ifjú apa majd gondoskodni fog a gyerekéről, barátnőjéről, vagy hogy a tini szülő képes lesz az életében valamire is jutni, normális munkát találni, önállósodni, és párt is nehezebben fog találni.

Az a néhány, akinek sikerült persze dicséretet érdemel kitartásáért és küzdőszelleméért, de nézzünk szembe a tényekkel: a tinik 99%-a nem ilyen.

Ehhez képest ahányszor felmerül a kérdés, "15 éves vagyok és terhes", annyiszor kétszáz hozzászólás érkezik arról, hogy tartsa meg a gyereket, szálljon szembe a családdal, majd lesz valahogy. Ezek az emberek brazil szappanoperákból szerzik az élettapasztalatot, vagy pedig ilyen nagyon rózsaszín esetekkel találkoztak eddigi életük során?

A legnagyobb álszentségnek tartom, mikor egy pár hetes embrió jogaira hivatkozva szívtelennek kiáltanak ki bárkit, aki az abortuszt javasolja, mert szerintük az élet rendje megszülni egy gyereket nem megfelelő szülőkhöz, rossz körülmények közé, nélkülözésbe, kilátástalanságba taszítva ezzel a tinit, a gyereket és az egész családot.

Mert a legtöbb szülő persze nem dobja ki teherbe esett lányát, bennük van elég felelősség ahhoz, hogy gondját viseljék utódjaiknak..

Szerintem az emberi felelősség nem arról szól, hogy szüljünk akkor amikor éppen jön, hiszen akkor semmiben sem különböznénk az állatoktól! Akkor szabad vállalni egy gyereket, ha képesek vagyunk biztosítani számára a teljes életet! De aki magáról sem tud gondoskodni..

2011. márc. 30. 18:27
 19/33 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez helyzetfüggő. Van egy barátnőm, aki 16 évesen esett teherbe (felelősen védekeztek, de sajnos egyik módszer sem 100%-os), és a szüleivel közösen úgy döntöttek, hogy megtartják a babát, mert gyilkosságnak tartják az abortuszt. A fiú sajnos lelépett, viszont a lány teljesen felelősen viselkedik, és nagyon jó anya. Magántanuló lett, és rendes időben leérettségizett. Most éppen főiskolára jár, szerencséjére a lánya ovis, tehát nyugodtan el tud járni az órákra. Hétvégente a szülei vigyáznak a picire, ameddig ő tanul, nem jár bulizni, nemsokára végez, és utána dolgozni fog, hogy "törlesszen" a szüleinek. Már előtte is el akart menni dolgozni, de a szülei a továbbtanulást tanácsolták neki, hogy egyedülálló anyaként is megállja majd a helyét. Szerintem így kéne viselkednie egy "leányanyának". Viszont sajnos sok ellenpélda is van. Így mondom azt, hogy helyzet, és főleg lányfüggő, hogy mikor mi a jó döntés.
2011. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
89%

Az MTV-n megy két sorozat, a "Várandós tinik", és a "Tini mamik", a második már második generációs, tehát az első sorozat várandós tinijeit kísérik végig. Hát érdemes végignézni...

A szülők nagyon kevés esetben fogadják jól és el a terhességet, legtöbbször költözik a mama, és talán a 8 lányból egy maradt a párjával, mérhetetlen szegénységben. Kettő a két sorozatból örökbe adta, nekik sínen az életük.

Érdemes lenne a tiniknek iskolában vetíteni, illetve a döntés meghozatala előtt végignézni, hogy mire is vállalkoznak.

Én nem tudom, hasonló esetben hogyan döntenék, nagyban függene a körülményeimtől is.

2011. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!