Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted a szülőknek köteless...

Szerinted a szülőknek kötelessége boldogan támogatni az eltartott lányát, ha az kijelenti, gyereket vár, akit meg akar szülni?

Figyelt kérdés

Mindezt persze a szülők pénzén, szülők lakásában, számítva arra hogy minden adandó alkalommal (iskola, szórakozás) lepasszolhatja a gyerekét nekik?

Ez nem egy olyan döntés lenne, amit MINDEN résztvevő félnek akarnia kellene?


2011. márc. 28. 15:21
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
77%
Nem köteles vállalni. Sőt eleinte viták sorozata lesz, de ha megszületik a baba, természetes lesz hogy ő is a családhoz tartozik. Nálunk ugyan ez volt. CSak én nem laktam otthon. Majd másfél éves babával cuccoltam haza, szó nélkül eltartottak mindkettőnket, és segítettek mindenbe. Igazán hálás vagyok nekik. Sosem fogom tudni viszonozni
2011. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
79%
Nem. A lakhatás, az egy másik dolog (mert, mondjuk nem tudna fenntartani egy albit), de, hogy pl. sűrűn a nagyszülőkre testálja a gyereket, az nem oké.
2011. márc. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
53%
Amennyiben ezzel a kérdéssel arra a lányra gondoltál, aki védekezett is, tablettát is vett be esemény után, mégis terhes lett, akkor szemét állat vagy.
2011. márc. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
76%
Ez a dolog nem esik meg minden családban. Függ a lány nevelésétől, a szülők életmódjától. A gyerek sikeréért, sikertelenségéért a szülők nagyon is felelősek. Ez az "ahogy lesz, úgy lesz" család.
2011. márc. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Kedves 22:37-es, én azokra a lányokra gondolok, akik meg akarják szülni, és addig titkolják, ameddig már nem lehet elvetetni. Ebben az esetben a szemét jelző őket illeti, az állat pedig azt, aki ilyen jelzőket osztogat.

Egyébként aki védekezik majd tablettát vesz be, az nyilván nem akar gyereket, úgyhogy nem is értem, miért erőltetné rá a szüleire, hacsak nem ifjonti meggondolatlanságból - ebből adódóan nem is való anyának.

2011. márc. 30. 22:59
 26/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagyjából úgy látjátok a helyzetet, ahogyan én - bár már kezdtem magam kisebbségben érezni..
2011. márc. 30. 23:00
 27/33 anonim ***** válasza:
62%
Miért ki kéne dobja az utcára gyerekestől mindenestől vagy elrángatni abortuszra? Az lenne a kötelessége és akkor mindjárt jobb szülő lenne? Én nem értem mi az hogy eltartott gyerek, jó hogy nem már lassan a szülők listát fognak írni hogy a gyerekükre mennyit költöttek felnőtt korukig. Ha már a szülei sem támogassák az ilyen fiatalokat akkor mégis kik fogják? A lány fejezze be a sulit arra a fél napra nem lehet olyan megerőltető vigyázni egy gyerekre főleg ha az a saját unokánk. Biztos kapna valami kis pénzt gyest pl abból besegíthetne. Vállalhatna nyári munkát az iskola és a gyes után pedig elmehetne dolgozni. De ez nem az én dolgom, dobd csak ki nyugodtan végül is éppen csak a gyereket aki az unokádat várja. De mit számít ez már manapság.
2011. márc. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Most olvastam hogy nem saját példa akkor bocsi.
2011. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
2011. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Igen, figyelemmel kísértem a kérdést, de nem ez az egyetlen ilyen amivel találkoztam eddig. Sőt!

De mindettől függetlenül én úgy érzem, nagyon sokan úgy kezelik az anyaságot, mintha esti tévézésről lenne szó. A legnagyobb felelősséget, tudást és tapasztalatot, figyelmet követelő feladatról beszélünk, aminek még sok felnőtt szülő sem tud megfelelni. Aki úgy érzi, majd alakul valahogy, az szerintem nagyon félvállról kezeli az egészet.

Egyébként sajnálom a lányt, aki ezen keresztülment, és én elhiszem hogy igazat mondott, van olyan ismerősöm aki miután megtudta hogy terhes, a stressztől elvetélt.

2011. márc. 31. 13:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!