Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyereknek miért kell hálásna...

A gyereknek miért kell hálásnak lennie hogy a szülei felnevelték? A szülőnek nem ez a kötelessége, a feladata? Miért van ez?

Figyelt kérdés
Sokat hallom,és nem egyszer olvastam itt is hogy a gyereknek hálásnak kell lenni,mert a szülő felnevelte és ellátta. Tudom közhely,de senki nem kérte hogy megszülessen! Ezzel nem azt akarom mondani hogy a gyerek ne támogassa a szüleit ha van rá lehetősége.
2010. szept. 6. 16:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
63%

Hálásnak "kell"? Hálásnak javasolt lenni minden jóért. A szép időért, friss levegőért, egy mosolyért, az élet lehetőségéért, minden tapasztalatért...stb, mindenért.

Szabad döntésünk, hogy hálásak vagyunk-e vagy nem (úgy is hat vissza ránk).

A gyereknek ugyanúgy hálásnak javasolt lenni azért, ha felnevelik a szülei, ahogy a szüleinek is, hogy egy életet kaptak ajándékba, egy gyereket, hogy megkapták erre a lehetőséget. :)

Mint tudjuk, azért ismeretesebb csak az egyik fele, mert a gyerek kiszolgáltatott a szüleinek, akik azt nevelnek belé, amit akarnak, vagy ami gyakoribb: tudattalanul amit beléjük is neveltek.

Ez a mondat is egy játszma, amivel a szülő dobálózhat, ha akar.

2010. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

ma 16:34

Teljesen jól leírta a lényeget.

Egy dolgot tennék hozzá. Az, hogy segíti valaki idős szüleit, nem azt jelenti, hogy hálás nekik. Én is ebbe a kategóriába tartozom. Leírom a történetem, hosszú lesz, ha nem szeretnéd elolvasni ne olvasd, de ha elolvasod gondolkodj el rajta.

Nem volt jó gyerekkorom (fizikailag és lelkileg is bántalmaztak otthon). Ennek ellenére most 40 éves fejjel segítem a szüleimet, pedig tisztába vagyok vele, hogy nem érdemlik meg.

Miért segítem őket mégis? Nehéz rá megtalálnom a választ. Talán, mert egy dolgot megtanultam tőlük. A gyerekeknek szeretetre, odafigyelésre, megértésre van szükségük. Én ezt próbálom megadni a gyerekeimnek, akik számomra a legfontosabbak.

Talán azért, mert egy értékes ember lettem és ez nélkülük nem valósult volna meg. (Igaz sok más rossz dolog se (alkohol, fű, illegális motor versenyek), amikre nem vagyok büszke.) Megismertem az élet rossz oldalát és egy (az első igaz) barátom kihúzott a bajból és értékes embert faragott belőlem. De a bajba is be kellett kerülnöm és a szüleim nélkül nem kerültem volna bele és akkor talán a barátom se ismerem meg.

Talán valami másért segítem őket, talán csak annyi az oka, hogy a szüleim. Nem vagyok benne biztos.

Egy dolgot viszont tudok. NEM vagyok hálás nekik és hiába kellene annak lennem nem megy. Nem tudják a gyerekkorom visszaadni. Nem hálás vagyok nekik, hanem megbocsátottam. Ez nem egyenlő a hálával. Megbocsátottam, de nem felejtettem el semmit.

Kívánom, hogy akinek hasonló gyerekkora volt(van), mint nekem legyen olyan szerencséje is, mint nekem és nyújtsa valaki felé a karját és ő meg kapaszkodjon bele a felé nyújtott kézbe.

Akinek meg jó gyerekkora volt(van) segítsen annak, akinek kevésbé jó. Nyújtsuk egymás felé a kezünket.

2010. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Mikor a szülő a gyerek szemére veti hogy milyen sokba kerül neki,hogy eteti ruházza iskoláztatja,egyszóval megadja neki azt ami a kötelessége. Ilyenkor mi van? Mert én ismerek ilyet,és ez nagyon dühít! A gyerek hogy fizessen a szülőnek??? Van már gyerekem.
2010. szept. 6. 17:19
 14/23 anonim ***** válasza:
Kérdező: az ilyet nevezik rossz szülőnek. Neki majd valószínűleg nem lesz hálás a gyereke. Tenni nem tudsz ellene semmit sajnos, a jelen jogrend szerint mindenki úgy bánik a gyerekével, ahogy jól esik neki, akkor sincs semmi, ha mindennap veri a gyerekét valaki, az Alkotmánybíróság szerint ez szabályos és jogszerű (lényeg, hogy ne legyen maradandó károsodása, tehát pl. a karját ne törd el). Hogy lenne akkor megakadályozható a lelki, érzelmi bántalmazás, amikor az sokkal kevésbé egyértelmű? :(
2010. szept. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Kedves,17:17-es én aztán tudom miről beszélsz!!! Kemény alkoholista apám volt de már 6éve meghalt. Anyám miatta idegbeteg lett. Bizony kaptam én is,és a testvéreim is elég rendesen,testileg,lelkileg. Mindennaposak voltak a veszekedések,össze is verekedtek,volt hogy a kés is előkerült. Nem egyszer menekültünk. Minden volt csak nem jó gyerekkorom,ettől függetlenül már nem haragszom és megbocsájtottam. A lelkemnek is jobb így! Pedig borzalmasan gyűlöltem őket. Apám nagyon hiányzik,anyámmal pedig rendeződtek a dolgaink és kölcsönösen próbálunk egymásnak segíteni.
2010. szept. 6. 17:32
 16/23 anonim ***** válasza:
Amúgy tudok erre egy vicces visszafizetési módot Kérdező, a párom találta ki (nagyon rossz gyerekkora volt). Írásban lemond a gyerek az örökségről. Ezzel ugye visszafizeti gyakorlatilag visszafizeti a felnevelési költségét, hiszen egy gyerek felnevelési költsége kb. 50 ezer/hó, ez 600 ezer/év, 12 millió/20 év. Átlagos esetben ugye megöröklné a szülei lakását. Egy átlagos lakás szintén kb. 12 millió. Ha lemond az örökségről, gyakorlatilag visszafizeti a pénzt, amit gyerekkorában ráköltöttek :D Ha 12 milliónál többet örököl, akkor meg még pluszba is ad hozzá, tehát ő jön ki pozitívba. Igaz, hogy a szülő halála után már nem tudja felhasználni az örökséget, de jogilag vissza van fizetve (hiszen a jövőbeli jövedelméről mond le a gyerek a szülők javára) :D
2010. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ha érzelmileg is mindent megkapnak, magától jön.
2010. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
72%
Amikor Anyukám ezt mondta, mindig megmondtam neki, hogy nem én akartam megszületni, én nem tehetek arról, hogy itt vagyok, és fel "kellett" nevelniük. Ennek ellenére minden születésnapomon megleptem Őt egy hatalmas csokor liliommal, és megköszöntem neki az életemet.
2010. szept. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ha érzelmileg is mindent megkapnak, magától jön"...

Ha nem jön magától, akármilyen szülő is volt, megtehette volna, hogy nem vállalja a gyermeket, hát csak ezért... mert vállalt, és ha felnevelt, akkor még ezért is.


"...hogy felnevelt, erő felett..."


http://www.youtube.com/watch?v=SRjpYGKEV4I&feature=related

2010. szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
20.40=17.08 voltam
2010. szept. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!