Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírok osztozni a szobán....

Nem bírok osztozni a szobán. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A testvéremmel egy szobában kell legyek mert a házunk 2 szobából, 1 konyhából és 1 fürdőből áll. A másik szobában a szüleink alszanak, máskor nappalinak használjuk. Én egy tinédzser lány vagyok, a testvérem 23 éves nő. Nagyon gyerekesen viselkedik a korához képest. Egyébként nem bír rendet tartani, szanaszét vannak a dolgai, a szobában reggelizik, ebédel, vacsorázik, az edényeket nem szokta kihordani, én kell takarítsak folyton mert lusta. És 1 ágyunk van, nagyon idegesítően alszik, mászik rám, rugdos álmában, csámcsog, horkol. Kb. egész nap a szobában ül, tanul.

Nem akarok rosszindulatú lenni, de úgy érzem sokszor hogy nekem ez már sok. Vágyok egy kis magán szférára. Szeretnék egyedül lenni egy kicsit, úgy érzem néha hogy már nem bírom tovább vele egy helyiségben. Mit tanácsoltok, mit tegyek? Lehetőségünk nincs arra hogy elválasszuk a szobát mert nem állunk túl jól anyagilag.



2021. nov. 20. 08:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
76%
10-es nem tudtak, és nem egyedi eset. Üdv a való világban.
2021. nov. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
87%
Vegyetek egy ágyat hátha jobb lesz neked
2021. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
72%
Akkor minek vállaltak 2 gyereket? Én is a való világban élek, hahó.
2021. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
88%

Menj el sűrűbben otthonról. Sétálni, vagy boltba, vagy bármi. Sétáltasd más kutyáját pénzért. Menj át barátaidhoz, vagy menjetek együtt valahova. Babysitterkedj. Találj ki valamit.


Ha anyád rádszól, szólj vissza, hogy disznóól a szoba. Nem bírsz tanulni a kajaszagtól. Amúgy is, mi értelme még evés közben is tanulni? Valamikor pihenni is kell.

2021. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elkell viselned addig amig nem repül ki, vagy te vagy o…
2021. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, én anyuka vagyok, és az én egyik kölkem is rendszert csinált abból, hogy a szobájában evett. És nem hozta ki az edényeket. Egy darabig rászóltam, aztán hagytam. Egy idő múlva elfogytak a tiszta tányérok és poharak.. Az egész család haragja zúdult rá, nem csak az enyém. Így történt, hogy kénytelen volt nekiállni elmosogatni kb. 18 tányért, a rászáradt szutyokkal együtt. Nálatok is ez fog történni, és majd ha anyukád nem tud megteríteni vasárnap ebédkor, kénytelen lesz ő elbeszélgetni a hogyan továbbról. Vagy apád.

Vonatkozik ez a szennyes ruhákra is. Hagyd a francba. Ha nem lesz tiszta bugyija, majd észbe kap.

Ehhez sok türelem kell, mert a te élettered lesz egy ideig oltárian kupis, de ha mindig mindent elpakolsz utána, neki ez lesz a természetes.


Hogy ketten - túl a kupin - hogy birkózzatok meg a kényszerű közös térrel, arra nincs ötletem.

2021. nov. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
90%

Mi is 2 szobás házat tudtunk venni a párommal. Megegyeztünk, hogy 1 gyerekünk lesz. Sokan idiótának tartanak, mert hát elfér 2 gyerek egy szobában meg különben is örüljenek, hogy tető van a fejük fölött stb.

Na hát szerintem pont a kérdező által leírt szituk miatt nem kellene erőn felül gyereket vállalni. A külön szoba, privát szféra igenis alap dolog. Én ideiglenesen laktam felsősként a fiatal felnőtt tesómmal egy szobában. Borzasztó volt.

A szülők a kérdező esetén ha eddig nem vették a fáradságot a külön választásra vagy akár költözésre, akkor ezután sem fogják, amikor már 23 a nagyobbik. A problémát az egyikotok külön költözése fogja megoldani sajnos.

2021. nov. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
10:00 Teljes mértékben egyetértek veled.
2021. nov. 20. 10:32
 19/31 szatam9a ***** válasza:
14%

Mia fasz 23eveaen folyamatosan tanul? Nincsenek barátai? Ketyos lehet. Legalább talán ha sokat tanul lesz melója Hama.


A privát szférát nemmfogos otthon megtalálni. Abból tudsz gazdálkodni amit az élet adott.

Mint ahogy fentebb írtam. Menjel a dolgodra. Próbálj meg máshol lenni máshol időt tölteni nem otthon.

2021. nov. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen korban már tényleg nem túl jó. Én 14 éves koromig laktam a bátyámmal egy szobába és már akkor se volt túl egészséges. Ilyen problémák nem voltak mint nálatok, de azért ő akkor már 17 volt, én is kamaszodtam. Felvetülnek a problémák.

Gondolom nálatok is, amikor még kisebbek voltatok, akkor még jó volt, meg buli, de most már nővéred is felnőtt nő.


Használtan rengeteg helyen lehet olcsón venni 1-1 személyes ágyat. Szerintem nézzetek szét. A franciaágyat meg eladjátok.

2021. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!