Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

2 éve kint élek a 6 éves lányommal és élettársammal. Papírom van róla,magyar és német nyelvű is, hogy csak az enyém a szülői felügyelet biológiai apja nem gyakorolhatja. Mivel képtelen a gyerek nevelésre erről pszichológiai vélemény is van. Nem foglalkozott a gyerekkel sosem. Most sem. Nem vett neki kb soha semmit, használt ruhákat adott talán kétszer ami sosem a gyerek mérete volt, mivel az akkori láthatását nem gyakorolta így fogalma sem volt a gyerek méretéről, mit szeret, mit nem. Láthatásokra nem járt, mert, hogy drága a busz vagy ha valaki hozta akkor azt is ingyen kérte, mert a benzin is drága. Kb 15 km távolságra voltunk tőle... Nem használta ki, nem is érdekelte. Mindig nekem kellett keresni, hogy nem érdekli e a gyerek? Szülinap, karácsony nem kapott tőle semmit egyszer sem. Szóval Gyámügyön voltam és ki költözhettem, nem volt semmi akadálya. Ők 5-en laknak egy 2 szobás házban, nekünk pedig 3 szoba, nappali konyha, fürdő stb. Nekik pedig még fürdő szobájuk sincs, sem WC csak ilyen "pottyantós" (mindig rettegtem mikor oda akarták vinni a gyereket, hogy egyedül wc-en) télen kint fürdenek egy mosókonyha szerű helyen. Most két évvel később a ki költözésem után az aktuális barátnője ha az egyáltalán meg ki tudja meddig (mivel az aktuális barátnői folyton zaklattak vagy hasonló...) Valószínűleg nem rég óta vannak együtt különben már régebben rám írt volna a nő. Igen a nő írta ezt nekem nem az apja. Rám írt, hogy ha haza megyek kérik az apasági tesztet. Mert, hogy a biológiai apja meg ez az ismeretlen nő (ki tudja ki ez megint) nem hiszik el, hogy az ővé, elég agresszív üzenetet kaptam. Állandóan fenyegetett /fenyeget, de főleg a barátnői, mert még arra is lusta, hogy keressen. Nem hívott egyszer sem pedig a szomszédban lakik a kisebbik húgom és az apja ott a telefon számom. Sosem tiltottam a gyereket mondtam neki haza viszem hétvégente, nem érdekelte akkor sem. Állandóan nekem kellett keresni, hogy érdekli e aztán meg untam. Ha nem hát nem, ha ilyen felelőtlen, nem tehetek róla nem fogok könyörögni, hogy álljon szóba a saját gyerekével. Miért nem mond egyszerűen le róla, ha úgy sem érdekli? Bemegy Gyámügyöre és alá írja a lemondási nyilatkozatot

De ez, hogy 2 évente ki készít idegelieg ez már sok. Meg ez, hogy az aktuális barátnői írnak nekem ez mi? Volt már veletek hasonló? Mit lehet ilyenkor tenni? Eddig egyik barátnőjével sem foglalkoztam amelyik írt.



2021. nov. 16. 00:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Minek kommunikálsz a barátnőkkel? Komolyan nem értem.

Ha lenne egy fix párja akkor oké. Talán. Ha normális.

Minek az apasági teszt nem értem? Milyen célt szolgál?


Hátha nem az apja az apja és akkor mi lesz?

Belemész a vitákba feleslegesen, és kikészítenek.

Nekik a vita és a balhé az életük. Azt se tudják mit csinálnak. Valamit hazudozott az exed a csajnak, erre most az meg fűti hogy legyen ez vagy amaz. Pedig csak azért mondott erőseket hogy megsajnálja. Erőszakoskodnak vele, ő meg hagyja. Egy súlytalan vitában rugózol. Engedd el. Leírod hogy le lehet mondani a gyerekről, bár ha külföldön laksz akkor már a magyar gyámügy nem illetékes, hanem a helyi 3 vagy 6 hónap után. Bár lehet egy ilyen nyilatkozatot befogadnak, aztán bekeretezik valahova, vagy elkezdenek fontoskodni mint a gittegylet ahogy a gyámügy szokott. Nem tudom fizet -e gyerektartást, de én arra gondolok hogy ennek akarnak nekimenni, hogy ne kelljen vagy ne annyit hanem kevesebbet.

Ha akarják a tesztet kifizetik és ennyi. Lesz teszt. Örüljenek maguknak.

(Legyen anyagi felességük az a legtöbb embert észszerű gondolkodásra kényszeríti.)

Persze az apának is meg kel jelenni, mert ez genetikai vizsgálat.

Drága. Bár külföldön élve nem hiszem hogy téged ez földhöz vágna, és pont ezért is akarják ezt.


Engedd el a füled mellett és ne is kommunikálj olyanokkal akik csak balhét szítanak.


Óhh hogy más is küzd az ilyen külföldre költözéses gyerekes dolgokkal. Szuper...

2021. nov. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
17 éves a barátnője... Még kiskorú. Mi 25-ön felül vagyunk. Nem beszélgetek egyikkel sem, nincs hozzá idegrendszerem. Nem fogok fizetni nekik semmit eszem ágában sincs az újabb hülyeségébe bele menni. Nem egyszer. Ő nem a gyereket akarja csak engem idegelni...
2021. nov. 16. 10:25
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne is foglalkozz velük.


17 éves Barátnő? Az igen. Nyilván hatalmas élettapasztalata van.

2021. nov. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%
Wáó! És te egy ilyen szar alaknak szültél? 🤔🤦‍♀️
2021. nov. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%
#14 Ez bennem is sokszor felmerül mint kérdés férfiként. Nők hogyan választanak ki mindig egy ilyen sz@r alakot. 10 hazásságból 8 válással ér véget és ahol gyerek van ott 10 ből 8 helyen áll a bál 95% ban a faxkalap apa miatt, 5% ban a hülye anyja miatt. Közös mindegyikben hogy a gyerek rámegy.
2021. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ugyan annyit árul el arról is, aki egy ilyennek szül, mint az apának nevezett valakiről a leírtak.. Az írásod alapján, te sem lehetsz valami észkombájn..

Kérdező! Gondolom 6 éve is ugyan úgy pottyantós wc volt, és 5-n laktak akkor is 2 szobára. No meg akkor is, mikor ti összejöttetek.

Kit érdekel, te hány szobás lakást bérelsz kint? Ez, hogy jön ide?

Lemondani a gyerekről nem lehet csak úgy, maximum ha az aktuális párod örökbefogadná.


Az is vicc, hogy egyszer Nő-ről írsz, majd 17 éves kiskorúról..

Nekem írhatna akármilyen korú cula az exem nevében, úgy elküldeném melegebb éghajlatra, hogy csak na..

2021. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
61%

Az, hogy ki kinek miért szül, egy komplex kérdés.


Van aki vallási/eekölcsi okból nem akarja elvetetni, későn tudta meg, előtte normális volt a pali, alkalmi szex volt, stb.

Ahogy számolom, a kérdező is kiskorú volt amikor teherbe esett, 16-17 évesen kinek nem voltak meggonolatlan döntései?


Ez igazából tökmindegy, utólag okosnak lenni könnyű.


Kérdező, én elmenteném ezeket az üzeneteket, és a helyi rendőrségre is bevinném.

Ha a helyzet romlik, az exed erőszakos, zsarol, fenyeget akkor lehet kérni távoltartási végzést kérni.

Ha ezt megszegi, akkor az már súlyosabb lesz, kitoloncolják vagy akár le is csukják.

2021. nov. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk te sem lehetsz kismiska, ha ilyen emberrel vállaltál gyereket...
2021. nov. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi közötök hozzá, hogy kinek szült? Lehet előtte normális volt a gyerek apja, vagy későn vették észre a terhességet stb. Tök mind1. Az a lényeg, hogy ha gyerektartást se fizet, gyereket se látogatja akkor minek akar apasági tesztet? Gondolom a 17 éves lányka kavart be valamit a fejébe, a lánykának meg biztos megmondanám, hogy akkor ha fizeti a tesztet stb állok elébe, ha nem akkor tiltás a picsbe, ha csinálnak kamut azt is. Elolvasni amit ír aztán tiltani, ha látja rajtad, hogy leszarod akkor majd csak megunják.
2021. nov. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!