Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

2 éve kint élek a 6 éves lányommal és élettársammal. Papírom van róla,magyar és német nyelvű is, hogy csak az enyém a szülői felügyelet biológiai apja nem gyakorolhatja. Mivel képtelen a gyerek nevelésre erről pszichológiai vélemény is van. Nem foglalkozott a gyerekkel sosem. Most sem. Nem vett neki kb soha semmit, használt ruhákat adott talán kétszer ami sosem a gyerek mérete volt, mivel az akkori láthatását nem gyakorolta így fogalma sem volt a gyerek méretéről, mit szeret, mit nem. Láthatásokra nem járt, mert, hogy drága a busz vagy ha valaki hozta akkor azt is ingyen kérte, mert a benzin is drága. Kb 15 km távolságra voltunk tőle... Nem használta ki, nem is érdekelte. Mindig nekem kellett keresni, hogy nem érdekli e a gyerek? Szülinap, karácsony nem kapott tőle semmit egyszer sem. Szóval Gyámügyön voltam és ki költözhettem, nem volt semmi akadálya. Ők 5-en laknak egy 2 szobás házban, nekünk pedig 3 szoba, nappali konyha, fürdő stb. Nekik pedig még fürdő szobájuk sincs, sem WC csak ilyen "pottyantós" (mindig rettegtem mikor oda akarták vinni a gyereket, hogy egyedül wc-en) télen kint fürdenek egy mosókonyha szerű helyen. Most két évvel később a ki költözésem után az aktuális barátnője ha az egyáltalán meg ki tudja meddig (mivel az aktuális barátnői folyton zaklattak vagy hasonló...) Valószínűleg nem rég óta vannak együtt különben már régebben rám írt volna a nő. Igen a nő írta ezt nekem nem az apja. Rám írt, hogy ha haza megyek kérik az apasági tesztet. Mert, hogy a biológiai apja meg ez az ismeretlen nő (ki tudja ki ez megint) nem hiszik el, hogy az ővé, elég agresszív üzenetet kaptam. Állandóan fenyegetett /fenyeget, de főleg a barátnői, mert még arra is lusta, hogy keressen. Nem hívott egyszer sem pedig a szomszédban lakik a kisebbik húgom és az apja ott a telefon számom. Sosem tiltottam a gyereket mondtam neki haza viszem hétvégente, nem érdekelte akkor sem. Állandóan nekem kellett keresni, hogy érdekli e aztán meg untam. Ha nem hát nem, ha ilyen felelőtlen, nem tehetek róla nem fogok könyörögni, hogy álljon szóba a saját gyerekével. Miért nem mond egyszerűen le róla, ha úgy sem érdekli? Bemegy Gyámügyöre és alá írja a lemondási nyilatkozatot

De ez, hogy 2 évente ki készít idegelieg ez már sok. Meg ez, hogy az aktuális barátnői írnak nekem ez mi? Volt már veletek hasonló? Mit lehet ilyenkor tenni? Eddig egyik barátnőjével sem foglalkoztam amelyik írt.



2021. nov. 16. 00:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Letiltod őket sorban és ennyi
2021. nov. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának sem fog hiányozni, én tiltanám. Az összeset, kivétel nélkül. Így stressz és probléma sincs.
2021. nov. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem telik sokba tiltani öket.
2021. nov. 16. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Ha tiéd a kizárólagos felügyeleti jog, nem Magyarországon élsz, akkor egyáltalán miért tudja a biológiai apa meg az aktuális barátnöi, hogy hol lehet téged bármi módon is elérni?

Mindenhol letiltod öket és nem adsz meg több elérhetöséget.

2021. nov. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen lemondási nyilatkozatot ír alá?
2021. nov. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#4 Mivel tudják a nevem így, meg keres messengeren. A biológiai apját már letiltottam, de volt, hogy kamu Facebook-on zsarolt, meg írnak/írtak a barátnői, gondolom elmondja /mondta nekik, hogy mi a nevem és, hogy hol lakom. Hozzá teszem egyszer nem érdekelte, hogy mi van a gyerekkel csak uralkodni tudjon felettem, mert tudta, hogy mitől félek. Nem szeretném elveszíteni a lányomat és ezzel mindig érzelmileg zsarolt, hogy akkor el veszi tőlem meg hasonlók. Akkor sem azt kérdezte, hogy mi van a gyerekkel.



#5 Egy nyilatkozat amiben az "apa" lemond a gyerekről és nem lesz köztük semmilyen jogi sem másfajta kapcsolat, nem fog szerepelni a neve sehol és nem kell láthatásokra járnia.


Egyébként gyerektartást talán 3 hónapig fizetett kb 10 vagy 5 ezer forintot és ennyi. Bár nem is vagyok rászorulva. És nem is érdekel ez a része, azzal a 3 havival is dicsekedett, hogy ő milyen jó "apa" ...

2021. nov. 16. 08:11
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik olyan lemondási nyilatkozat hogy nem ő az apa. Azt DNS vizsgálattal kell igazolni. Olyan viszont van higy kizárólagos felügyeleti jog ha ő alkalmatlan a gyereknevelésre. Plusz külföldön is élsz tehát nem vagy a képben. Ha a barátnőknez nem elég akkor agyhalottak. Ne foglalkozz velük. Nagyon egyszerű a megoldás. Tiltsd le őket.
2021. nov. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarnak valamit ügyvéden keresztül keressenek meg amire amúgy sincs pénzük. Ezek üres fenyegetések.
2021. nov. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Lemondási nyilatkozat nem létezik.

Ha akarnak apasági vizsgálatot, akkor fizessék ők, illetve forduljanak bírósághoz, ami a vizsgálat költségét rá fogja a vesztes félre terhelni. Mivel erre se eszük, se pénzük, nem kell vele foglalkozni.

Tiltsd le az összes ilyet bármilyen reakció nélkül, ne foglalkozz velük.

2021. nov. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2021. nov. 16. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!