Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is elmene az étvagya?...

Másnak is elmene az étvagya? Áll felettem és nézi h eszek!

Figyelt kérdés
2021. nov. 9. 19:10
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
73%
Az a gond h anyukadnak vszinuleg nincs masban sikerelmenye, es arra vagyik h omlengve dicserd/dicserjetek a foztjet. Probald meg ugy, hogy dicsered magadtol elore: nahat, de jo illata van, de jol nez ki, stb. O is tul tolja, de te is, mert 1 gyanitom nincs mindig ott ha eszel 2 ennyitol nem megy el egy valoban ehes ember etvagya
2021. nov. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem ebédel ő is veled együtt?
2021. nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
85%
Na ez az, bámészkodás helyet inkább enne ő is:)
2021. nov. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim válasza:
21%
Bitto duo
2021. dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
62%

Egy dolog biztos: durva szóval aligha érsz el eredményt.

Tipikus "tyúkanyó" anyukád van, aki szerfölött törődik veled. Annyira szeret, ami már az agyadra ment (nem csodálom).

Jó ötletnek tűnik, amit fentebb tanácsoltak, hogy legkésőbb tálaláskor, de akár előtte is, dicsérd meg a főztje illatát (levesét, húsét...), de ne minden alkalommal, mert rájön, hogy nem vagy teljesen őszinte, ill. akár az is vagy, de jóból is megárt a sok. Evés közben, vagy utána kérdezd meg, hogyan csinálta, megtanítana-e rá.

Ha ezzel nem érsz el eredményt (az elején aligha), akkor SZÉP SZÓVAL, ismétlem: szép szóval kérjed meg, hogy ne nézze, amikor eszel. Üljön le ő is veled együtt enni. Világosítsd fel, hogy ez Téged nagyon zavar. Kérjed meg, hogy szokjon le róla, hiszen nagyon jól tudhatja, hogy mennyire ízlik Neked az általa készített étel. Megemlítheted, hogy egyik barátnőd (barátod) anyja sem csinálja ezt és Téged is zavar, elveszi az étvágyad.

Nem tudom, nálatok szokás-e, de náluk automatikus, hogy étkezés után mindenki megköszöni a "szakácsnak" az ételt. Evés közben is pár szóval dicsérd meg amit főzött. Ezt sem kell minden étkezésnél, inkább néhanapján. Betegesen törődő anyukád van, tehát nem cssodálom, hogy a tettei az agyadra mennek. Sok sikert!

2021. dec. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
0%
"Eszek"..úristen. Tirpákéknál már semmi sem meglepő.
2021. dec. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
75%

#36 (16:45)

Ne törj pálcát az ikes ige ilyetén ragozása mellett! Épp a múlt napokban hallottam a Kossuth rádió nyelvművelő műsorában egy nyelvésztől, miszerint egyre jobban tör előre az ikes igék nem -m, -l, -ik végződése, hanem már vannak ikes igék (mondott 1-2 példát, de nem jegyeztem meg), amiket már a helyesírásunk is elfoga egyes szám első személyében -k végződéssel. Nem tévesztendő össze a tárgyas és tárgytalan ragozással. Pl. almát eszek (nem almát eszem - tárgytalan), de eszem a cseresznyét (tárgyas). Viszont cseresznyét is eszek, de eszem az almát.

2021. dec. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
53%
Mutasd meg neki ezt a kérdést. Szerintem főzni sem fog többet, nemhogy feletted állni.
2021. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
0%
37: Ez is a sok tirpák miatt van, akik nem tudnak beszélni. Nekünk 20 éve általánosban még azt tanították, hogy eszem/iszom/alszom, csak a bunkók mondták másképp, de ők általában meg is buktak valamiből. Ma meg már sajnos az a természetes, ha nem tudsz szépen beszélni.
2021. dec. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
87%

Nem menne el az étvágyam, de én is otthagynám inkább a kaját.

Nekem nem anyám, hanem egy ex pasim volt olyan, hogy éves közben puszilgatott falat a számban konkrétan rágtam - volna. Irtó bosszantó volt, hogy nem tudtam nyugodtan enni.

2021. dec. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!