Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám folyamatosan leszedi a...

Anyám folyamatosan leszedi a virágaimat ami miatt nem szépek már.. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy rózsabokor 2 éves, én vettem én ültettem én metszettem, anya a temetőre heti 2x leszedi kb és ha merem mondani hogy szeretném ha szép lenne a kiskertünk egyből azzal jön hogy én nem szeretem nagyanyámat, sajnàlom a viràgot tőle. Nem erről van szó, én is szeretem a virágokat szeretném ha szépen mutatnának de így semmi értelme ha folyton leszedi és nem csak azt hanem az összes létező virágunkat... Én vagyok a gonosz? Szedtem egyébként én is már róla többször, de nem úgy mint ő hogy nem érdekli marad e..nekem.

#Temetőivirág
2021. szept. 20. 10:52
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy igazam van, de elképzelhetőnek tartom, hogy anyádnak van valami múltból itt maradt konfliktusa, bűntudata, rossz érzése mamáddal kapcsolatban és ezért csinálja. Például úgy érzi, hogy nem adott meg mindent neki, amíg élt és ezt így utólag kompenzálni akarja. Vagy volt valami veszekedésük, nem volt köztük béke, amikor a mama meghalt és emiatt igyekszik annyira, hogy valahogy a virágokkal jóvá tegye ezt, elsimítsa.
2021. szept. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
100%
#61, én is így gondolom. De azt is gondolom, hogy mindezt nem a lánya által ültetett virágokkal kellene kompenzálni, elővéve a "biztosan nem szereted a mamát" zsarolós kártyát.
2021. szept. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek 61. és 62. válaszolóval!

Ezért szerintem néhány évig nem kéne a virágoskerttel foglalkoznia a kérdezőnek. Azalatt anyuka talán kialakít egy másik rendet, hogy vagy máshonnan visz virágot, vagy ő ültet direkt erre a célra, vagy megszokja, hogy nincs virág, és nem visz hetente kétszer újat a sírra. És pár év múlva, mikor már lesz egy stabil rendje ezeknek dolgoknak, talán a kérdező virágait már nem szedné le így.

2021. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!