Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha anyám folyamatos...

Mit tegyek ha anyám folyamatosan máshoz hasonlít?

Figyelt kérdés
Anyám folyton azt ecseteli hogy egy ismerőse lánya milyen szép, meg milyen jól tanul és hogy mennyi barátja van. Nekem meg azt mondja mindig hogy milyen szerencsétlen vagyok. Már mondtam neki hogy ez nekem rosszul esik, de meg sem hallgat. Azt mondja hogy Ő csak jót akar nekem. De ezzel a jóakarásával egyre rosszabbul érzem magam.

2021. aug. 27. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Mond meg neki, hogy az ö anyja biztos nem hasonlítgatja akkor senkihez a lányát. Egy kicsit csipkelődő megjegyzés, de beválhat.
2021. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Ha másképp nem megy te meg mond azt hogy a szomszédnak milyen kedves, csinos stb... anyukája van

Hátha észreveszi magát

2021. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Te is hasonlísd mások szüleihez, hogy ilyet ők nem csinálnának. Amúgy találd ki, te ismered őt nem mi.
2021. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Megmondtam neki hogy én meg hasonlíthatnám őt a csaj szüleihez. Mivel ővele kedvesek és növelik az önbizalmát.
2021. aug. 27. 21:42
 5/14 A kérdező kommentje:
Ui:meg azt mondja hogy milyen jól állnak rajta bizonyos ruhák(mivel ő derékebb mint én), hogy mennyi fiúja volt már és stb.
2021. aug. 27. 21:46
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyudnak nyugodtan mond meg, hogy kezdjen el felretenni pszichoterapiara a 20as eveidre. Szukseged lesz ra ha igy folytatja ebben 100%ig biztos lehetsz.


Ha nem fogja fely hogy ez teged zavar akkor gyorsan tanuld meg nem magadra venni a hulyeseget mert rosszul jarhat vele a szemelyiseged.

2021. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon régi nevelési módszer, biztos őt is így nevelték. Szerintem nagyon káros mert kihat a jövődre és megfelelési kényszert alakít ki nálad. Lehet a szemedbe ilyen, mindenkit fényez csak téged nem azt hiszi hogy ez kotiválni fog. Remélem a hátad mögött azért megdicsér másoknak.

Közöld vele, hogy soha nem leszel és nem is akarsz olyan lenni mint más. Mert te te vagy és amit elérsz az életben azt te fogod elérni mert akarod nem azért mert másnak is van.

2021. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Most anyádnak tényleg az a baja, hogy nem vagy akkora krva, mint az a másik lány?


LoL


Megmondhatod neki egyébként, hogy ami vagy, az az ő (félre)nevelésének eredménye, szóval magában keresse a hibát, ne benned.

2021. aug. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha meg a másik lány szépségével jön, akkor nyugodtan mondhatod, hogy hát igen, szép az anyukája is, volt kitől mit örökölnie, mert ez ugye genetika többnyire.
2021. aug. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Velem apám csinálja ezt, amióta élek.

Gyakran nyilvánosan, mások előtt is kedveskedik olyan jelzőkkel, hogy a húgommal mindketten semmirekellő szerencsétlenek vagyunk, meg az XY gyerekeiben sokkal több vitalitást lát, minden elsőre sikerül nekik, felvették őket menő egyetemekre (csak fizetős szakra, ahová a pontszám alapján én is bejuthattam volna, ha megjelölöm de mindegy…), építik az életüket, mi pedig egész nap lopjuk a napot, meg “egész nap nyomjuk a gépeket” (WTF?!), holott ez nem igaz.

2021. aug. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!