Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám folyamatosan leszedi a...

Anyám folyamatosan leszedi a virágaimat ami miatt nem szépek már.. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy rózsabokor 2 éves, én vettem én ültettem én metszettem, anya a temetőre heti 2x leszedi kb és ha merem mondani hogy szeretném ha szép lenne a kiskertünk egyből azzal jön hogy én nem szeretem nagyanyámat, sajnàlom a viràgot tőle. Nem erről van szó, én is szeretem a virágokat szeretném ha szépen mutatnának de így semmi értelme ha folyton leszedi és nem csak azt hanem az összes létező virágunkat... Én vagyok a gonosz? Szedtem egyébként én is már róla többször, de nem úgy mint ő hogy nem érdekli marad e..nekem.

#Temetőivirág
2021. szept. 20. 10:52
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
88%
Én megtiltanám neki. Miért nem ültet ő is virágot a kertjében / erkélyen / ablakban? Szedjen arról.
2021. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
7%
Nem igazán értem, mi a probléma. Attól nem csúnyulnak meg a virágok, ha leszednek párat.
2021. szept. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
18%

1!


Nyilvánvalóan az anya kertje.

2021. szept. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
94%

Az alapvető gond, hogy anyukád magáénak tekinti a rózsabokrot, azon az alapon, hogy övé a ház és a kert.

Te meg magadénak érzed azon az alapon, hogy te ültetted, te gondozod.

Én, ha a gyerekem bármit is gondozna a kertben, soha nem nyúlnék hozzá az engedélye nélkül. De ez én vagyok, anyukádat nem tudod átformálni.

Tudom, közhely, de az csak akkor fog megoldódni, ha saját házad és kerted lesz.

Anyukádnak egyszerűen nem érték az, hogy szép kiskertetek legyen.

2021. szept. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
18%
Nem te vagy a gonosz, vagy költözz el ha megoldható, vagy ha anyád kap virágot valahonnan, akkor tedd azt neki tönkre, és utána mond meg neki, ez most rosszul esett ugye? Na nekem is így esik ha folyton leszeded a virágaimat!
2021. szept. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
95%
Mama a szívetekben él nem a temetőben és neki otthonra ültettél virágot, hátha akkor sűrűn benéz hozzátok. Talán így megérti és nem lesz sértődés sem! :)
2021. szept. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
92%
Próbáld ki, hogy egyszer veszel előre virágot és mikor leszedné a tied, vagy előtte, akkor mutasd meg neki, hogy tessék, van virág, te magad megvetted, nem a rózsabokron múlik, hogy van-e mit vinni a temetőbe. Tedd hozzá, hogy te nem sajnálod rá a pénzt és nagymamádnak az a fő, hogy meg legyen emlékezve róla.
2021. szept. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
88%

Esetleg közted megoldásként lehetne (ha van még földterület), h ültetni/vetni olyat, amit ki tud majd vinni a temetőbe. S a rózsabokor is fellélegezhetne.

Esetleg piacokon szoktak árulni kis csokrokat, pár virág, dobjatok össze olyanra.

2021. szept. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
95%
Ő sajnálja a pénzt, hogy virágot vegyen a nagyi sírjára? Ezt a kérdést tedd fel neki.
2021. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:
Nem az a baj,hogy pár darabot leszed hanem hogy folyamatosan.. Én szeretem a nagyit, nagyon csak kicsit idegesítő,hogy anya minden virágot kivisz neki, volt 1 szál liliom ami gyönyörű volt és persze azt az egyetlen szépet is levette,tulipànokat mindent még hôvirágot is. Most vettem tulipànhagymàt és hortenziàt eleg borsos àron ha jovore azt is leszedi sose ültetek többet semmit se. Tegnap en magam szedtem egy csokor viràgot neki, ami kb 3 nap mig tart aztàn jön leszedni az egesz viragoskertet ami meg van egyaltalan mert kicsit meghervad a virag az mar nem jó.
2021. szept. 20. 11:16
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!