Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám folyamatosan leszedi a...

Anyám folyamatosan leszedi a virágaimat ami miatt nem szépek már.. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy rózsabokor 2 éves, én vettem én ültettem én metszettem, anya a temetőre heti 2x leszedi kb és ha merem mondani hogy szeretném ha szép lenne a kiskertünk egyből azzal jön hogy én nem szeretem nagyanyámat, sajnàlom a viràgot tőle. Nem erről van szó, én is szeretem a virágokat szeretném ha szépen mutatnának de így semmi értelme ha folyton leszedi és nem csak azt hanem az összes létező virágunkat... Én vagyok a gonosz? Szedtem egyébként én is már róla többször, de nem úgy mint ő hogy nem érdekli marad e..nekem.

#Temetőivirág
2021. szept. 20. 10:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
24%
Videken élek, kert mindenütt és nem nyílik sehol hetente kétszer egy rozsabokor sem úgy, higy előtte mindent leszedtek róla. De ugye ha nem túlozta a kerdezo, nem lehetne anyukát utálni
2021. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg ajánld fel anyukádnak,hogy ültetsz a mama sírjához is egy rózsabokrot. Így nem kell otthonról elhordania a virágokat. De amúgy hatalmas taplóság anyádtól,hogy ennyire semmibe veszi a munkádat...
2021. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy értelmeztem a kérdést - és a később hozzáfűzötteket -, hogy anyuka hetente kétszer jár a temetőbe, és akkor végigpusztítja a kertet; levágja azt, ami éppen nyílik. Úgy tűnik, a kérdezőnek leginkább a saját nevelésű kis rózsabokor fáj leginkább.
2021. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
93%
Amikor elfogy a kertből a virág, akkor mit visz a mama a sírra?
2021. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 kovpet ***** válasza:
18%

"azzal jön hogy én nem szeretem nagyanyámat, sajnàlom a viràgot tőle"


De most akkor él a nagyi vagy már nem és a sírhoz viszi a virágot? Mert ha nem él, akkor ez egy értelmetlen szöveg.

Az embereket addig kell szeretni, amíg élnek, utána már nem lehet. Ugyan így, virágot adni is csak addig lehet valakinek, amíg köztünk van.

2021. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem ültetnél virágot egyáltalán, akkor mit vinne a temetőbe?
2021. szept. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
96%
Akkor kiderülne, hogy nem dől össze a világ, ha nincs hetente kétszer friss virág a nagyi sírján.
2021. szept. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
89%
Ültetne magának és vinné azt.
2021. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken státuszszimbólum is a sírok díszítése. Valószínűleg ezért visz ki mindent a sírra, ha az volna a szokás, akkor kocsonyát meg rántott húst vinne neki, lényeg, hogy lássák az odaadását a sír mellett elsétálók. Virágnak ő más értelmét nem látja, a kertben nincs ilyen funkciója, azért tépi le.
2021. szept. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, sajnos meghalt a nagymamàm. Szeretem a virágokat és mindig alig várom a tavaszt/nyarat, hogy legyenek virágaim. A leszedést úgy értem hogy leszedi a teljesen kinyiltakat a bimbók maradnak és pàr nap mulva azok is kinyillanak akkor azokat szedi le, most õszirózsát,rózsát, nemsokára krizantémot fog szedni.. Van egy keves a kertben elõl. Tavasszal mindig vannak tulipanaink de most ez even szinte alig volt mert hat mindig csonkitani kellett, azt is gondoltam most hogy veszek egy cs tulipan hagymat es kiültetem mamának a sìrra. Törpe rózsàt is szeretnék majd. Most 1 nagy váza van neki kint ez elõtt 3db volt.. Egesz nyaron hordtuk a viragot, es itthon szinte semmilyen nem volt, anyu mindennap kijar hozza a temetobe meg csak 7,5 honapja halt meg. A haz a szuleime, es en szoktam kapalni a kertet elõl es mint irtam most is ültettem.
2021. szept. 20. 13:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!