Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel értetek egyet ebben ?...

Kivel értetek egyet ebben ? Ápolás kérdése

Figyelt kérdés

Adott egy beteg mama, egy gyereke van. A férj, akinek van egy felesége és egy közös gyermek.

Az ápolásnál mi lenne a helyes a fia maradjon otthon és ápolja ? De ennek súlyos ára lenne, a saját családja gyereke megélhetése mert a feleségtől jóval jobban keres. De sajnos annyit azért nem, hogy egy jobb otthonra fussa belőle, meg hosszú várólisták vannak. Vagy ápolja a feleség? Igaz nem az anyja és nem is biztosan akarja de az ő épphogy minimálbér keresete ha kiesik az még beleférne jobban.

Várom a pro és kontra nézőpontokat érveket.


2021. júl. 28. 08:06
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
 201/418 anonim ***** válasza:
93%
197es és 199es -nek van igaza teljes mértékben. Nem is értem a két választási lehetőséget, amit a kérdező hajt... Mintha nem lenne még ezer másik lehetőség. De jó a mártír szerep...
2021. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/418 anonim ***** válasza:
93%

Ezt a kérdést - mármint nem konkrétan ezt, hanem csak a problémát - kötelezővé tenném az iskolákban, mint tananyag.

Már az első fizetéstől kezdve spórolni kell a nyugdíjas évekre!!!

A pénzügyi kultúra kis hazánkban valami borzalom!


Egyszerűen fel nem foghatom, hogy a kérdező által értéktelennek titulált házon hogy a fenébe van akkora hitel? Vajon ki és mire használta azt az összeget? Lenne pár tippem.


Egyébként én kizárólag a bevétel növekedésében látom a megoldást.


Nem tudom, írták-e, de arra nem gondoltál, hogy a feleség mégis hogyan legyen 0-24-ben ápoló anyósnál LAKVA (???), és vezesse közben a család háztartását, nevelje a gyereket?

De a lényeget nem is írta senki: a feleséget mégis ki a fene tartja el az ápolás idejére? És ha ez 10-15 év? Hogyan tér vissza a munkaerő piacra évtizedes ápolás után?

2021. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/418 anonim ***** válasza:
88%

202: én is írtam korábban a nyugdíj-előtakarékosságról - jól le is nullázták.


Na nem mintha bármi jelentősége lenne ezeknek az "értékeléseknek"...


Én is kérdeztem, hogy egy nyugdíjas hogyan vehetett fel hitelt egyáltalán...? Nem érkezett rá válasz... Sejtem én is, amit te is sejtesz....


:)


A 24órás ápoláshoz még hozzátettem korábban, hogy abban az egy szobában lakjon az anyóssal???? Mert ugye az volt a kifogás a fogadott ápoló ellen, hogy csak egy szoba van, nem lakhat ott.


A feleség cselédsorba taszítása...?? Ráadásul fizetetlenül...

2021. júl. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/418 anonim ***** válasza:
94%
De kérdező te miből gondolod azt, hogyha anyuka lelép akkor viszi a gyereket is? Nem tudni hány éves a gyerek azt nem írtad. Simán megteheti azt is, hogy lelép és a gyerek ott marad aztán ha összeszedte magát anyagilag akkor viszi el. Ebből is látszik, hogy annyira egyértelműnek veszik, hogy a gyereknek csak az anyjánál a helye.
2021. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/418 anonim ***** válasza:
95%
Inkább azt veszik egyértelműnek hogy a gyerek gondozása IS csak a nő dolga.
2021. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/418 anonim ***** válasza:
92%

"Ebből is látszik, hogy annyira egyértelműnek veszik, hogy a gyereknek csak az anyjánál a helye."


Erről szól a kérdés, hogy a gondozás a nő dolga. Nyilván nem fog belegondolni, hogy egy apa? A saját gyerekét? Nevelje???

2021. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/418 A kérdező kommentje:

Dolgozom tehát nem igazán tudok már mindenre felelni.


A hitelt azért vette fel mert egyszer kigyulladt a ház és az akkori kàrt helyre kellett àllítani, és rendbehozni. A ház kicsi , de rendezett, fürdőszoba van, cserépkàlyha fűtés. De nemsokat ér mert abban a faluban ahol van a ház, hogy polkorrekten írjam elég sok kisebbségi lett az utóbbi években.


Akik válás vizualizálnak, nem volt ilyenről szó, ha lesz is az már egy más téma.

2021. júl. 28. 14:50
 208/418 anonim ***** válasza:
100%
207: ott a megoldás! KEresni egy normálisabb cigányasszonyt, aki kevés pénzért is elvállalja a gondozást.
2021. júl. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/418 anonim ***** válasza:
100%

A házra felvett hitel összegét a férj használta fel. Most hogy beteg a mama, nem lenne etikus otthonba adni. Elvárja, hogy ennek fejében gondoskodjanak róla.- szerintem.

De mi köze mindehhez a feleségnek? Szerintem lépjen le a gyerekkel együtt, mert ez később még cifrább lesz.

2021. júl. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/418 anonim ***** válasza:
100%
Falugondnokot kell igénybe venni és ez távol tartja a kisebbséget, és a mama is el lesz látva.
2021. júl. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!