Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel értetek egyet ebben ?...

Kivel értetek egyet ebben ? Ápolás kérdése

Figyelt kérdés

Adott egy beteg mama, egy gyereke van. A férj, akinek van egy felesége és egy közös gyermek.

Az ápolásnál mi lenne a helyes a fia maradjon otthon és ápolja ? De ennek súlyos ára lenne, a saját családja gyereke megélhetése mert a feleségtől jóval jobban keres. De sajnos annyit azért nem, hogy egy jobb otthonra fussa belőle, meg hosszú várólisták vannak. Vagy ápolja a feleség? Igaz nem az anyja és nem is biztosan akarja de az ő épphogy minimálbér keresete ha kiesik az még beleférne jobban.

Várom a pro és kontra nézőpontokat érveket.


2021. júl. 28. 08:06
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
 191/418 anonim ***** válasza:
12%

#190, igen, gondoztam és összefogott a család mert senkinek sem könnyű ilyenkor. Van aki meg tudja oldani, van aki nem. Sok oka van annak, ha valaki nem tud aktívan részt venni az ápolásban. Akkor is a megoldásokat kell keresni és nem egymásra mutogatni, mert azzal nem halad előre az ügy.


Engem senkinek sem kell itt kioktatnia...szociális munkás vagyok, látok sok csodát és látom mindkét oldalt.

2021. júl. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/418 anonim ***** válasza:
94%

#187: ?????????????


Már ne is haragudj, de az nem szerető család kérdése, hogy a meny adja fel az életét, és naponta a sz.rból pucolja ki a kedves mamát.....

2021. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/418 anonim ***** válasza:
94%

190: Na igen...


Én is ezt mondanám a gyerekeimnek, ha esetleg ilyen helyzetbe kerülnék!


Három ember életét tönkreteheti egy ember hosszantartó ápolása... Kinek jó ez...?????

2021. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/418 anonim ***** válasza:
98%

191!


Itt senki nem akar összefogni senkivel. A férj akarja a saját anyját a feleségével gondoztatni.


Amúgy meg olyan egyszeru: el kell adni a házat. Annak az ára lesz x összeg. Emelle ott a néni nyugdíja. Az megintcsak valamennyi. Ezt szépen ki lehet egészíteni havonta annyira, hogy egy otthon költségeit fedezni tudják. Ha a férj olyan világi jól keres, a nő meg minimálbért és a férj szerint az oke, ha ez kiesik, akkor azt a minimálbért szépen oda lehet tenni otthon havidíjnak.

2021. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/418 anonim ***** válasza:
95%
Voltam házigondozó. Volt olyan beteg ember, akire naponta háromszor is ránéztünk, reggeli, ebéd, vacsora, gyógyszerek beadása.Fahordás, takarítás fürdetés. De csak annál volt ez, akinek szüksége volt rá. De az megkapta, ingyenesen. Ez mellett, ha munka után a családja is segít az jó. Nem vártuk el senkitől, hogy feladja az állását.
2021. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/418 anonim ***** válasza:
96%
De itt milyen család fogjon össze, amikor csak ketten vannak, amiből az egyik nem hajlandó semmit csinálni, mert "ő keresi a penzt". Ez a hozzáállás családban is undorító, ahol csak ketten vannak egy gyerekkel mondjuk, nemhogy még pont a passzív fél anyját kéne. Ráadásul olyan áron, hogy adja fel az életét teljesen.
2021. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/418 anonim ***** válasza:
92%

Én is kértem anyám mellé házi ápolót, nincs olyan, hogy csak egy óra. Ha kell, akkor lehet akár 4 is. Igaz, nálunk fizetős volt, de nem vészesen sok. És minden településen van ilyen lehetőség. Rendszerint biztosítják az un. nappali ellátást is, azaz reggel begyűjtik őket kocsival, kapnak reggelit-ebédet-uzsonnát, szerveznek programokat, este pedig mindenkit hazavisznek.

Szomszédot is meg lehet kérni, hogy időnként nézzen rá a mamára, cserébe kap időnként egy kis ezt-azt.

Nem tudom, miért csak úgy lehet ezt megoldani, hogy az asszony építsen le mindent, a férfi pedig építgethesse a karrierét/ügyfélkörét, és kereshesse a nagy pénzeket.

Továbbá: a kölyökkel is meg lehet értetni, hogy ezen a nyáron nincs minden nap fagyi. Ki fogja bírni.

2021. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/418 anonim ***** válasza:
94%

Jól írja a 197-es!


"A házi segítségnyújtást megfelelő időtartamban, de legfeljebb napi 4 órában kell nyújtani, amit az ellátó szociális intézmény vezetője bírál el kollégáinak véleményét alapul véve. Az ápolási díjra bármi okból nem jogosultak, a házi gondozást a lakóterületükön megállapított összeg szerint, általában: napi 3500-4500 forintért kérhetik. Ha a gondozott állapota több mint négy órás ápolást, gondoskodást igényel, javasolhatják a páciensnek a bentlakásos intézményi ellátás lehetőségét."

2021. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/418 anonim ***** válasza:
96%

Ha szeretném idegenek fenekét törölgetni, alapból ápolónő lennék. Nekem az természetes, hogy anyukámnak visszaadom a gondoskodást és szeretetet, amit kaptam, de a férjem édesanyja, hiába családtag, nekem idegen. Ahogy az én anyukám is a férjemnek.


Az is rosszul esne, hogy a saját gyerekem átpasszol a társának.

2021. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/418 anonim ***** válasza:
14%
A legfeljebb napi 4 óra azt jelenti, maximum napi 4 óra lehet. Tehát igen, lehet napi 1 is.
2021. júl. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!