Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én lennék ebben a...

Tényleg én lennék ebben a helyzetben a nyomorult?

Figyelt kérdés
Interneten dolgozgatok, nem sokat keresek ezzel, változó 50 - 80 ezer forint között havonta. A Napom nagy részét önképzéssel töltöm el. A helyzet az az, hogy anyám folyamatosan a fejemhez vágja, hogy minden szart megrendelek, és ezért nem rakok félre. Amikor felajánlom neki, hogy megmutatom a számlám, és előzményeim neki, elkezd fennhangon beszélni, majd ordítani, hogy NEM ÉRDEKEL! Úgy történt, hogy az emlúlt néhány hónapban ez a kis online megkeresett fizetésem nagyjából 90%-a, csakis arra ment rá, hogy a családnak helyette én vettem az élelmiszert és a melegvizet fizettem. ( Fapellet. ) És mindahányszor felhozza nekem, hogy kellene pénzt félretegyek, annyiszor mondom el neki, hogy miért nem tudok, itt kezdődik az ordibálás, ajtó csapkodás. Minden alkalommal elmondom, hogy nagyon szívesen, és nem hánytorgatom ezt fel neki, soha, addig még el nem kezdi, hogy tegyek félre. Pár napja, vettem magamnak nagyjából 7000 forint értékben, költözés után tusfürdőt, izzadtsággátlót, fogkefét stb. tehát ilyen alapvető higéniai felszerelést. Miért tettem? És hogy merészeltem, nincs rá szükségem, és amúgy is, félretehettem volna.. Itt felhoztam, hogy a múltkor a vendégeknek büszkén mesélted, hogy ha a cigit töltöd, az heti 5000 forintodba kerül, ha nem az pedig napi 3500 forint, és mióta itt vagyunk, azóta nem töltöd. Ismét, ajtócsapkodás, ordibálás hogy hallja csak az egész utca, így kell ennek lennie fél 12kor ugyebár.. 19f
2021. júl. 28. 00:01
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Iskolás vagyok, igen, ezért nincs rendes állásom. Most a nyáron szeretnék vállalkozást indítani, apukám nem él, azon az ágon örököltem 200 ezer forintot, abból szeretném bejegyeztetni, és elindítani. Egyébként nem keres rosszul, (Nem írtam, de Németországban.-ban élünk) 2000 az alap fizetése, túlórával 2400 euró körül keres, a ház melegen egy ezresbe kerül neki, 4 gyerek után nagyjából 600€ a kindergeld (családi megfelelője). Esküszöm, én sem értem, mit csinál 1500 euróval, ha még enni is én veszek az esetek többségében, természetesen a tv amit vett 400 ezer forintos, új Audi A3-a van, és egy 150 ezer forintos telefonja..
2021. júl. 28. 08:29
 22/29 anonim ***** válasza:
21%
Ha Németországban éltek miért forintban számolsz? Érdemes ám végiggondolni a kamu történeteket.
2021. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
77%
22, hogy mondjuk jobban értsük a történetet? nem minden kamu.
2021. júl. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor meg pláne ne add minden pénzed oda. De már ha itt élsz Németországban remélem azért egy Ausbildungot el végzel? És nem mellesleg rengeteg Studentenjob-ot lehet csinálni amivel tudsz spórolni egy saját kecóra. Illetve ha tovább tanulsz akkor kapod tovább a Kindergeldet, azzal be foghatod anyád száját
2021. júl. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
42%

Aha. Tehát van négy gyerek veled együtt meg az anyád és te 5 szemelyre veszel élelmiszert a kemény 80 ezer forintodbol. 80 e az kb 225 euro. Abból hogy veszel 5 embernek élelmiszert? Szomszédok vagyunk, én is külföldön élek, úgyhogy mesélj kérlek, érdekel. Nálunk heti 200euro 4 szemelyre az élelmiszer.



Amúgy meg továbbra is kamunak tartom.

2021. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

#25, Az esetek többségében, ami azt jelenti, hogy amikor csak kell, heti 4-5 alkalommal, hétköznapokon, de nem kell elhinni a kérdésem, csak akkor választ sem várok rá. Most, hogy kiszámoltad, mennyi pénzem van, és hogy neked havonta mennyibe kerül az élelmiszer, láthatod hogy a pénzem jórészét tényleg eladakozom, a számlálásaid alapján, is.


Ebből viszont, hogy egyesek szerint a kérdésem hihetetlen, ezekből is az jött le, mint amit a többség, akiknek köszönöm a válaszát, tanácsol, ideje lenne saját lábra állni minél hamarabb. A Kérdést, azért írtam ki, hogy őszinte legyek, hogy majd megmutatom anyumnak a szavazás állását és majd biztos, ha én nem is tudom rávenni, hogy rendesen beszéljünk, értse meg az álláspontom de talán több tíz/száz ember pedig igen. Nem fogom megmutatni viszont utólag, mert tegnap este ez még jó ötletnek tűnt, de rájöttem hogy csak egy fölösleges kör lenne, viszont én nagyon hasznos válaszokat kaptam, szóval ezt köszönöm, minden egyes válaszolónak, aki megpróbált a válaszában egy hasznos tanácsot megfogalmazni. :)

2021. júl. 28. 18:15
 27/29 anonim ***** válasza:
83%
Vegyetek már vissza ebből a "rendesen kéne dolgoznod" - témából, 19 éves a kérdező, és van keresete, ülhetne az utcán is és szipuzhatna helyette, vagy szétbulizhatná az életét... istenem, ez annyira tipikusan magyar mentalitás, hogy még abba is beleköt mindenki, ami kevés pozitív...szégyelljétek magatokat!
2021. júl. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Imádom, hogy amikor jön egy nem átlagos sztori, mindenki gyorsan elkezdi lekamuzni.
2021. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
36%

"Pár napja, vettem magamnak nagyjából 7000 forint értékben, költözés után tusfürdőt"

Mi az a költözés után tusfürdő?

2021. aug. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!