Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én lennék ebben a...

Tényleg én lennék ebben a helyzetben a nyomorult?

Figyelt kérdés
Interneten dolgozgatok, nem sokat keresek ezzel, változó 50 - 80 ezer forint között havonta. A Napom nagy részét önképzéssel töltöm el. A helyzet az az, hogy anyám folyamatosan a fejemhez vágja, hogy minden szart megrendelek, és ezért nem rakok félre. Amikor felajánlom neki, hogy megmutatom a számlám, és előzményeim neki, elkezd fennhangon beszélni, majd ordítani, hogy NEM ÉRDEKEL! Úgy történt, hogy az emlúlt néhány hónapban ez a kis online megkeresett fizetésem nagyjából 90%-a, csakis arra ment rá, hogy a családnak helyette én vettem az élelmiszert és a melegvizet fizettem. ( Fapellet. ) És mindahányszor felhozza nekem, hogy kellene pénzt félretegyek, annyiszor mondom el neki, hogy miért nem tudok, itt kezdődik az ordibálás, ajtó csapkodás. Minden alkalommal elmondom, hogy nagyon szívesen, és nem hánytorgatom ezt fel neki, soha, addig még el nem kezdi, hogy tegyek félre. Pár napja, vettem magamnak nagyjából 7000 forint értékben, költözés után tusfürdőt, izzadtsággátlót, fogkefét stb. tehát ilyen alapvető higéniai felszerelést. Miért tettem? És hogy merészeltem, nincs rá szükségem, és amúgy is, félretehettem volna.. Itt felhoztam, hogy a múltkor a vendégeknek büszkén mesélted, hogy ha a cigit töltöd, az heti 5000 forintodba kerül, ha nem az pedig napi 3500 forint, és mióta itt vagyunk, azóta nem töltöd. Ismét, ajtócsapkodás, ordibálás hogy hallja csak az egész utca, így kell ennek lennie fél 12kor ugyebár.. 19f
2021. júl. 28. 00:01
A kérdező szavazást indított:
Kérdező, egyértelműen nálad van a hiba
Kérdező, szerintem te nem érted meg anyukád helyzetét
Szerintem egyértelműen a kérdezőnek van igaza
Szerintem mind két fél bűnös
Szerintem egyik fél sem bűnös
56 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
18%
Mindkettö fél.
2021. júl. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Esetleg indoklást is kérhetnék? Ezért tettem fel a kérdést, nem értem hol vagyok, lehetek bűnös. Azt a nem sokat, amit keresek is 90%-ban a családra költöm, és a mai napig vannak még befejezetlen projektjeim több hónapról (weboldal készítő vagyok) ezelöttről, hogy akkor a család enni, fürödni tudjon, és húgaim be tudjanak járni az iskolába. Ha pedig azért, mert azta 10%-ot magamra elköltöm, (mert én vagyok a 4ből az egytelen, aki kimarad, értsd 3 húgom van, ők megkapják ezt, én cipőt 3 éve nem, most vettem magamnak 2 olcsó párt, akkor is húúha de mekkora költekező voltam). Én nem bánom, szívesen segítek neki, mint mondtam, egyedül az fáj, hogy én vagyok azért okolva, mert nem teszek félre. Szóval, légyszives, aki arra nyomot, hogy mindketten, kérem indokolja, köszönöm
2021. júl. 28. 00:22
 3/29 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem arra gondoltak azok akik szerint te is hibás vagy, hogy abban vagy a hibás hogy még mindig nem hagytad ott a francba az idegbeteg édesanyádat, nem lépsz ki ebből a kapcsolatból és csak sajnáltatod magad. Én annyit mondanék neked, meg a valaszoloknak is, hogy lehet hogy ez igaz, de nem olyan egyszerű ám az, próbálják meg ők. Pláne hogy még ilyen fiatal vagy, ennyi idősen nincs még akkora tudása az embernek hogy olyan munkát találjon amiből elél egyedül. Én is webfejlesztő vagyok. 19 évesen még azt sem tudtam eszik-e vagy isszák, szintén sok problémám volt szülőkkel, családdal. Mostanra meg már szerencsére több munkám is van egyszerre. Szóval tanulj csak, aztán ha találsz fix melót, nem csak ilyen fusi munkák, elköltözöl.
2021. júl. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
98%
Itt az instant válasz az lesz, hogy "kőtözzé'el", csak abba nem gondol bele senki, hogy ez baromira nem könnyű. Miből költözzön szerencsétlen, ha a fizuja nagyrészét lecsapolják? Vagy menjen a híd alá?
2021. júl. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Tanulsz emellett? Mert akkor kb kötelességük lenne eltartani, es nem szep toluk hogy elveszik az egesz fizetésed. Ha meg nem tanulsz, akkor miert nem mesz jobb munkahelyre?
2021. júl. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%
Te annyiban vagy hibás, hogy dolgozgatás helyett dolgoznod kéne, és akkor lelélnél ahogy tudnál..
2021. júl. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Keress rendes állást amiből félre tudsz rakni és költözz el. Én webdesigner vagyok és az első évemben iszonyat szarul kerestem, kellett idő amíg beindult, szóval teljesen megértelek, de ha ilyen helyzetben lennék, mint te, akkor inkább mennék az első gyárba dolgozni és szabadidőmben foglalkoznék ezzel. Tök jó, hogy leírjuk, hogy anyád a hülye, de ha utána ugyanezt fogja csinálni, akkor semmivel nem fogtok előrébb jutni. A megoldáson gondolkozz, ne azon, hogy ki a nyomorult.
2021. júl. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb bekéne vásárolnod, vagy kifizetni a vizet, mondd anyádnak hogy "nem lehet, félre kell tennem"
2021. júl. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%

Hatosnak pedig igaza van a leszazalekolas ellenere. Jelenleg nem annak kene elned, amit szeretsz, havi 70 ruppoert, hanem elmenni a legganyabb helyre is legalabb 130-ert. Abbol letennel havi 30-at, a 100-at meg eltenned, es par honap, vagy 1 ev utan elkoltoznel. Kozben akar persze foglalkozhatnal kisebb munkakkal deutanonkent, amirol anyadnak nem kellene tudni.

Aztan ha mar egyenesben van az eleted, felfutott ez a netes munkad, mar azt csinalsz amit szeretnel.

De addig, oszinten, nincs megoldas anyad mellett. Ilyen emberekkel nem lehet beszelni.

2021. júl. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%

Miéet nem keresel normálisan fizető munkát? Ja, hogy ahhoz tényleg dolgozni kellene?

Na ebben vagy a hibás.

2021. júl. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!