Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem jó semmi? Az a...

Miért nem jó semmi? Az a trendi manapság, ha valaki minél nagyobb nyomorban van?

Figyelt kérdés

Mondok egy példát. Baráti társaságban előjött, hogy az egyik barátom mennyit utazik, bejárja a világot, erre elkezdték ócsárolni, hogy neki bizony milyen könnyű, meg hogy lehet, hogy ők nem tudnak annyit utazni, de legalább boldogok, mert összetartanak.

Beszélgettem a fogorvosnál egy kb velem egykorú nővel, ott volt a fél éves gyereke is, elkezdte mesélni, hogy nagyon szegények, de akarnak egy harmadik gyereket is hamarosan, kérdezte, hogy én mikor akarok. Hát mondom, majd ha meglesz a második diplomám, lesz egy normális barátom, addig marad a szingli, független lét. Erre elkezdi, hogy hát neki nincs diplomája, de van 2 gyereke és hogy jobb, mintha olyan független élne, mint én , mert legalább ők így boldogok. Én optimista vagyok és néha, mikor beszélgetek valakivel, azt veszem észre, hogy lenéz, amiért én jól érzem magam és nem kesergek. De ezt csak itt, Magyarországon tapasztaltam, én nem tudom, éltem Spanyolországban 1 évig, ott annyira örültek egymás boldogságának, nem az volt a ciki, ha valaki sikeres. Ti ezt nem tapasztaltátok? Tényleg ekkora a keserűség ebben az országban?

26/N


2010. aug. 27. 23:01
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Én meg erősen gondolkodom azon, hogy visszaköltözöm Spanyolországba, amint meglesz a diplomám, mert itt nem jutok előrébb, nem tudom élvezni az életemet, a saját sikereimnek alig tudok örülni. Nekem is lett volna már miért összeomlanom, de engem inkább az éltetett, ha láttam, hogy valakinek a környezetemben sikerülnek a dolgai.
2010. aug. 27. 23:36
 22/44 anonim ***** válasza:
88%
Kár hogy nincs a környezetemben több hozzád hasonló ember. Én is úgy vagyok vele, hogy más sikere inkább motivál, hogy még többet hozzak ki magamból.
2010. aug. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, milyen körítésben kapod az információt más sikeréről.
2010. aug. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
74%
emlékszem, h már gyerekkoromba elkezdték nyomatni azt, hogy akinek pénze van az gonosz. meg aki gazdag szeretne lenni, az lelkileg selejtes...
2010. aug. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Ha rákérdeznek az életemre és én normálisan válaszolok, akkor megkapom a rosszindulatú beszólást. Akkor még milyen helyzetben lehet az, aki büszkén vállalja a sikereit.
2010. aug. 27. 23:51
 26/44 anonim ***** válasza:
83%

Irigység egyértelműen.

Magam is tapasztalom, mert tanulok és vállalkozok egyszerre, tehát reggeltől estig és hétvégéken is foglalt vagyok. A "baráti" társaságomban, szinte lenéznek, pláne a Nők, mert 21 évesen ilyen vagyok. Pontosan tudom, hogy majd 5 év múlva a lenéző barátok majd igyekeznek fényesre nyalni a seggem és minél magasabbra szopni magukat.

Rohadt a világ sajnos.

2010. aug. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
De értitek, még ha egy dúsgazdag nő lennék, akinek a lábai előtt hevernek a jó munkaajánlatok és már most egy hatalmas palotában élne. Művészeti diplomával, kis garzonlakással rendelkező egyszerű ember vagyok, aki szeret élni, tanulni és pozitívan látja a dolgokat. Nálam vannak sokkal sikeresebb emberek, mégis engem az ösztönöz, hogy lehet jobb is, ha már nekik is sikerül.
2010. aug. 28. 00:04
 28/44 anonim ***** válasza:

Figyelj, valaki nekem egyszer azt mondta, hogy addig senki nem tudja, milyen egy helyzet, amíg nincs benne. Ez tökéletesen igaz mindenre, hiszen amíg nem vagy benne egy helyzetben, csak elméleteid lehetnek arról, hogy hogyan "cselekednél", ha benne lennél (kicsit más példa, de érzékeltetni jó: tesómat súlyos baleset érte, törött üveg vágta el a csuklóját, ömlött a vér, apám tanult elsősegélyt, anyu is elméletben tudta, mit kell ilyenkor tenni, mégis pánikba estek, és én is csak ösztönösen cselekedtem, hogy hívtam a mentőt, hajszálon múlt az élete, pedig mikor tanultam anno suliban is meg cserkésztáborban is az elsősegélyt, nagyon szépen és nyugodtan tudtam, mit hogyan kell csinálni, éles helyzetben mégis csak az ösztön maradt).


Szóval a lényeg, hogy ha pontosan nem is tudod, de azért próbáld elképzelni mit kaphatnak azok, vagy kaphattak az életük során azok, akikben olyan keserűség gyűlt fel, hogy így szabadítják rá másokra.

Nekem ott voltak azok, akik a fenekük alá kapták a lakást, és kb. olyan stílusban adták elő, hogy nekem önerőből ugyanezt el kéne tudni érni, mint ha én lennék a hülye, hogy nem sikerül, csak mert nekem nincs segítség. Ez a fajta fennhéjázó viselkedés csak még mélyebbre lökött. Én szakítottam meg velük a kapcsolatot, és egy teljesen más közegbe kerültem, ahol végre nem ért ez a lenézés a kevesebb lehetőségem miatt, mert hasonlóan küzdelmes életű emberek közé kerültem, akik megdolgoznak azokért a dolgokért, amiknek aztán örülnek. És elindultam fölfelé, leépült a pesszimizmus, a keserűség, újból lelkes lettem és optimista (és ehhez nem kellett külföldre költöznöm), és én is örülök, ha nekik sikerül valami, meg ők is örülnek az én sikeremnek, senki nem néz le, ha valami nehezebben sikerül, ha valaki problémás helyzetbe kerül, megpróbálunk segíteni egymáson, vagyis nem tartjuk meg magunknak a sikert, hanem megosztjuk, és ez sokkal jobb, mint ha "csak dicsekednénk" olyan eredményekkel, amik lehet, hogy nem is a saját érdemeink.


Bekerültem egy tanfolyamra is nemrég, meg kell mondani, hogy kb. 10 évig hanyagoltam a témát, illetve más technikát használtam, kakukktojásnak érzem magam, le vagyok maradva a társaimhoz képest, csak ámulok, miket művelnek, és mégis érzem, hogy fel tudok zárkózni, mert nem a "kis hülye amatőrt" látják bennem azok, akik már mesterei a témának, hanem a "tanulni és fejlődni vágyó lehetőséget", nem hordják fenn az orrukat csak azért, mert valamit elértek.


És ez nagyon fontos, hogy adod elő magad. Mert ugyanúgy, ahogy neked is rosszul esik, hogy nem örülnek a sikereidnek, a kevésbé sikeresnek is rosszul esik, ha a hülyét látják benne, holott lehet, hogy azért a kevésért is nagy erőfeszítéseket tesz.

2010. aug. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
2010. aug. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Még egy érdekes kérdés jutott eszembe (pont a dalt hallgatva), miért nem kellenek az országnak a tehetségek, a becsületes emberek, akik munkából és fizetésből élnek, miért kell éhbérért dolgoznia a kiváló orvosnak meg pedagógusnak (nem tud mindenki vállalkozni), miért kell betegen is bejárni dolgozni és ott összeesni, hogy elhiggyék, beteg vagy, ha nem akarod, hogy ne legyen munkád táppénz után, és még lehetne sorolni... Szóval ha több megbecsülést kapna a tisztességes ember, kevesebb lenne a keserűség.
2010. aug. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!