Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem jó semmi? Az a...

Miért nem jó semmi? Az a trendi manapság, ha valaki minél nagyobb nyomorban van?

Figyelt kérdés

Mondok egy példát. Baráti társaságban előjött, hogy az egyik barátom mennyit utazik, bejárja a világot, erre elkezdték ócsárolni, hogy neki bizony milyen könnyű, meg hogy lehet, hogy ők nem tudnak annyit utazni, de legalább boldogok, mert összetartanak.

Beszélgettem a fogorvosnál egy kb velem egykorú nővel, ott volt a fél éves gyereke is, elkezdte mesélni, hogy nagyon szegények, de akarnak egy harmadik gyereket is hamarosan, kérdezte, hogy én mikor akarok. Hát mondom, majd ha meglesz a második diplomám, lesz egy normális barátom, addig marad a szingli, független lét. Erre elkezdi, hogy hát neki nincs diplomája, de van 2 gyereke és hogy jobb, mintha olyan független élne, mint én , mert legalább ők így boldogok. Én optimista vagyok és néha, mikor beszélgetek valakivel, azt veszem észre, hogy lenéz, amiért én jól érzem magam és nem kesergek. De ezt csak itt, Magyarországon tapasztaltam, én nem tudom, éltem Spanyolországban 1 évig, ott annyira örültek egymás boldogságának, nem az volt a ciki, ha valaki sikeres. Ti ezt nem tapasztaltátok? Tényleg ekkora a keserűség ebben az országban?

26/N


2010. aug. 27. 23:01
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Ja, meg egy harmadik konkrét példa, hogy az anyám, 51 évesen most indított egy új vállalkozást, erre ilyeneket mondtak neki, hogy mindegy, játssza az agyát, de biztos felvett egy csomó hitelt, meg hogy biztos nem boldog, csak már fél az öregedés miatt.
2010. aug. 27. 23:03
 2/44 anonim ***** válasza:
78%

Mert az emberek irigyek :(

Amúgy én is úgy gondolkodom, mint te, szerintem te csinálod jól. :) Én sem fogok szülni karrier előtt, diplomát is akarok, a szeretetből nem tudsz családot etetni, és igenis kell a független fiatal utazgatós-bulizgatós korszak. :)

2010. aug. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
93%
Igen én is ezt tapasztalom. Sajnos annyi csalással/lopással meggadzagodott ember van már itt, hogy már a tisztességes embereket is ilyennek hiszik az emberek. Pedig nagyon nehezen érte el azt, hogy jól keressen (pl. ügyvéd, orvos, stb.) mert eléggé nyomni kellett a tanulást az egyetemen.
2010. aug. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem menőség, csak tudod, ha valaki nagyon nehéz helyzetben van, nem biztos, hogy tud örülni a másik sikerének. A "nyomor" rosszkedvűvé tesz, és olyankor az ember örülne, ha kicsit "felemelnék", foglalkoznának vele, próbálnának segíteni valahogy, hogy sikeresnek érezhesse magát valamiben, vagy legalább ne érezze úgy, mint ha megrekedt volna, hanem ha lassan is, de halad előre, de ha hallja, hogy a másiknak milyen szuper és őt elhanyagolja a társaság, az ember még nyomorultabbul érezheti magát, és persze, hogy előtör belőle, hogy "igen, a másiknak könnyű".
2010. aug. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
80%
ÓÓÓ.Nagyon "tetszik", amit írsz, teljesen egyet értek. Ez a féltékenység, és a többi duma meg csak saját maguknak való bizonygatás.Ez azért van így, mert a saját életük építésére szánt időt és energiát arra költötték, h másokhoz méregesség magukat..
2010. aug. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
76%

Én ezt konkrétan it ezen az oldaon vettem észre.


A lány arról panaszkodik, hogy az anyukája nem főz és nem takarít, helyette takarítónő van. Erre az egyik válasz, az hogy ez az anyuka akkor nem is igazi anyuka, eldobja magától az anyukateendőket, és hogy a válaszolónak mennyivel jobb, hogy takaríthat és főzhet a családjára és ez az igazi családi idill.


Szerintem egy tök pozitív dolog, ha az embernek bejárónőre telik. Valószínűleg ezt midnenki így érzi, de jobb azt hangoztatni, hogy jajj ezzel eldobja a kötelességeit, rossz ember, bezzeg én! én megcsinálom (igaz nem is tehetk mást)

Sz.arból várat. Bocs.

2010. aug. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
50%

Nekem se karrierem nem lesz se családom. Nekem lesz a rossz, de nem fogok másoknak emiatt beszólni. Igaz nem is beszélgetek nagyon senkivel.


Tisztelettel: A Balfék

2010. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
23:10 - tudom, nem ide tartozik, de ha belelendülök, akkor még Gordon Ramsay-nek se adnám át a konyhát... :-D
2010. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
De a wc-pucoló kefét azért még neki is átadnád nem?:-D ;-D
2010. aug. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Igen, persze, ha valaki épp nehéz periódusát éli, akkor a másik örömének nem tud felhőtlenül örülni, na de miért kell lealázni a másikat közben? Oké, ne örüljön, de akkor ne mondjon már ilyeneket, hogy ő biztos boldogabb, mint én, mert neki már 2 gyereke van és szerető családja. Lesüt róla, hogy majd megőrül, amiért segélyeken él, de akkor még beszól, hogy mindegy, ő a jó ember, mert ő szenved.
2010. aug. 27. 23:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!