Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem jó semmi? Az a...

Miért nem jó semmi? Az a trendi manapság, ha valaki minél nagyobb nyomorban van?

Figyelt kérdés

Mondok egy példát. Baráti társaságban előjött, hogy az egyik barátom mennyit utazik, bejárja a világot, erre elkezdték ócsárolni, hogy neki bizony milyen könnyű, meg hogy lehet, hogy ők nem tudnak annyit utazni, de legalább boldogok, mert összetartanak.

Beszélgettem a fogorvosnál egy kb velem egykorú nővel, ott volt a fél éves gyereke is, elkezdte mesélni, hogy nagyon szegények, de akarnak egy harmadik gyereket is hamarosan, kérdezte, hogy én mikor akarok. Hát mondom, majd ha meglesz a második diplomám, lesz egy normális barátom, addig marad a szingli, független lét. Erre elkezdi, hogy hát neki nincs diplomája, de van 2 gyereke és hogy jobb, mintha olyan független élne, mint én , mert legalább ők így boldogok. Én optimista vagyok és néha, mikor beszélgetek valakivel, azt veszem észre, hogy lenéz, amiért én jól érzem magam és nem kesergek. De ezt csak itt, Magyarországon tapasztaltam, én nem tudom, éltem Spanyolországban 1 évig, ott annyira örültek egymás boldogságának, nem az volt a ciki, ha valaki sikeres. Ti ezt nem tapasztaltátok? Tényleg ekkora a keserűség ebben az országban?

26/N


2010. aug. 27. 23:01
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
89%

Ez azért van így, mert a saját életük építésére szánt időt és energiát arra költötték, h másokhoz méregesség magukat..


Ez mennyire igaz! A legtöbb ismerősöm ilyen. Kíváncsi vagyok nagyon, hol fognak tartani 10 év múlva! Bár azért néhányan egyetemre járnak, de úgy vettem észre azzal sincs semmi céljuk, csak úgy mert miért ne. Szerintem elég fárasztóak az ilyen emberek, de próbálok egyre kevesebbet foglalkozni velük, mivel nekem vannak céljaim, inkább azokkal foglalkozom. 19L

2010. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
85%

23:10 vagyok

A gyerekvállalás témában találsz még rengeteg mártír anyukát, akik szerint akkor vagy jó, ha csak a ygereked ölti ki életed minden percét... Aki megteheti, hogy szülés után kozmetikushoz, edzőterembe jár, mert van aki vigyáz egyzsem magzatára, az már égetni való boszorka és minek szül az ilyen?


Furcsa dolog ez. Tényleg nem kellene leszólni azt, aki jobb helyzetben van.

2010. aug. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:

23:13 - Talán azt az egyet igen, de azt nem engedném meg, hogy a szobámban rajtam kívül más takarítson, mert én tudom, hogy mit hova és miért teszek, és ha más pakol, akkor elpakolhat olyant is, amit direkt hagyok ott, ahol, aztán nem találom, és baj van. :-)

Amúgy komolyan vannak olyan emberek, akik szeretik csinálni, amit, és nem szeretik, ha más belenyúl, mert az már nem olyan.


Kérdező, majd ha olyan nehéz periódusban leszel, akkor te is meg fogod érteni, miért olyanok az emberek. Míg nem kerültem abba a periódusba, amibe belekerültem néhány éve, soha nem beszéltem "csúnyán", utálom, hogy rászoktam, de már javul az életem, és ez észrevehető a szöveghasználatomon is. Ez ösztönös dolog, és nagyon nehéz úrrá lenni akkor, amikor ott a mélypont és a mázsás súlyok, amik alatt néha úgy érzed, nem bírod tovább. Tudod, milyen volt nekem hallgatni azoktól, hogy "költözzek el", akiknek megvették a lakást a szülők? Csak egy példa, de utáltam őket érte, hogy azt se tudják, mit beszélnek, hiszen ők készen kapták, amit nekem egyedül kell elérnem.

2010. aug. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:
Csak tudjátok, az a baj, hogy én is próbálom a céljaimat megvalósítani, mindig olyan álmokat szövögetek, amiket még valóra váltanék és akkor úgy érzem, hogy megkapom az emberektől a "Neked túl jól megy, nekem nem, te szar ember vagy, én meg vagyok valaki" dolgot, csak mert ők ha lent vannak, akkor szenvednek és a szenvedés jó, meg menő.
2010. aug. 27. 23:21
 15/44 anonim ***** válasza:
69%
kérdező azt tudom mondani, ne foglalkozz az ilyenekkel, mert előbb utóbb lealacsonyodsz a szintjükre is te is ilyen keserű leszel...
2010. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
Nem menő, csak így palástolják azt hogy mennyire sz*rul esik nekik az hogy ők még mindig lent vannak te pedig nem vagy lelkileg gyenge, nem félsz célokat kitűzni, és menni azok felé, mert te erős jellem vagy, egy életrevaló ember (ezzel nem azt mondom hogy ők nem). Tényleg irigység, és ezt én mondom, aki néha beleesik ebbe a hibába! :( Szerencsére kezdek leszokni róla :) Viszont én is sokszor megkapom ezt, és valóban idegesítő :/ főleg ha az embert a saját anyja cseszteti :/
2010. aug. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
Hát, az biztos, hogy már én sem vagyok olyan optimista, mint azelőtt. Aki folyton tör előre, nem hátrál meg és többször a mélybe süllyed, de még akkor sem adja fel, később összejönnek neki a dolgok, az nem rossz ember, csak ambiciózus. De egy idő után, ha mindenhol csak rosszindulatra számíthat, még a barátai körében is, akkor hanyatlik a kedve és egy idő után ő is bekerül a lelkileg megkeseredettek közé.
2010. aug. 27. 23:27
 18/44 anonim ***** válasza:
Nézd, én pl. tudom, hogy mindenki más esélyekkel indul az életbe (egy nő rokonom lyukas szívvel született, sose lehetett gyereke... stb.), éppen ezért tiszteletben tartom mások határait, ha ők is tiszteletben tartják az enyémet, szóval ami valakinek valahogy sikerült, de nekem mások az esélyeim, akkor ne példálózzanak az ő esetükkel, mert nem tudják ráhúzni az én életemre ugyanúgy, ahogy biztos van olyan, amihez nekem adódott valami, lehet, hogy az meg nekik nem, de én ezért senkit se cseszegetek, csak akkor ugyanezt elvárom kölcsönösen is. Pl. aki sose volt munkanélküli, nincs joga azt mondani, hogy könnyű munkát találni vagy hogy lusta, aki nem dolgozik, mert nem tudhatja, másnak miért nem sikerül, vagy aki készen kapott lakást, de nem ő gyűjtött rá, az se mondhatja könnyelműen másnak, hogy a hitel hülyeség, mert nem tudja, mi az, hogy megdolgozni ért... Szóval oké, amit mondasz, de akkor ez visszafelé is működjön...
2010. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
77%

Igen, ez a trendi. De nem csak a nyomorra igaz. Az is menőbb, aki betegebb. Az emberek szinte licitálva büszkélkednek, hogy nekik mennyire sz@r minden. Nem tudom, hogy volt-e valaha olyan, hogy az volt a menő, aki tényleg menő.

És elég undorító dolog, hogy aki be tudja fizetni a számlákat, és hó végére még ne adj isten félre is tud tenni, az biztos lop, csal, sikkaszt, és mindenféleképpen a legboldogtalanabb ember.

Basszus, azt mondják, boldogok, de panaszkodnak. Aki boldog, az nem panaszkodik.

2010. aug. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
77%
én az ilyen emberekkel egész egyszerűen megszüntetem a kapcsolatot, vagy legalább minimálisra csökkentem. jó lehet ez nem mindenkinek szimpatikus megoldás, de szerintem senki nem ér annyit hogy feladjam miatta a céljaimat. és amióta ezt csinálom, még sokkal jobban érzem magam... az ilyen életunt emberek meg csináljanak amit akarnak.
2010. aug. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!