Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőkhöz írom a kérdés: Adnád a...

Nőkhöz írom a kérdés: Adnád a fiadnak a férjed keresztnevét?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. máj. 27. 18:44
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
80%
Én nagyon szeretném a fiúknak ( ha fiú lesz) az apja nevét adni, náluk se hagyomány ez, nem is hagyományból adnám. Nekem nagyon tetszik a neve, különleges, nem tucatnév, sőt egész életemben nem is ismertem ilyen nevű embert rajta kívül. De a férjem nem szeretné, ezért nem az lesz a neve. :) Rengeteg név van még ezen kívül, így majd szemezgetünk és ami mindkettönknek tetszik, az lesz.
2021. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
74%

A nagyobbik fia az ő nevét kapta, a második legkisebbnek pedig a második neve.🤦 Nem normális..

Úgyhogy amikor kiderült hogy fiúnk lesz, le is állítottam egyből :D (neki is a sajátját akarta😅)

2021. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
88%

FIUNK.

Tanuljatok már meg helyesen írni, ha gyereket szültök! Nem FIÚNK, nem a fiútokról van szó, akivel este csőröztök a moziban, hanem FIUNK, a fiatokról van szó!

2021. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
82%
Oké bocsi,mindig keverem
2021. nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
70%
Kössz 53, hogy leírtad helyettem!
2021. nov. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
9%
KöszönLYük tanárnéni.
2021. nov. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám. Viszont régen szokás volt, fogalmam sincs miért. Nálunk pl 5 generáción keresztül öröklődött ugyanaz a név.
2021. nov. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim válasza:
100%

Nekem a kisfiam második keresztneve lesz ugyanaz, mint az apukája keresztneve.


Azért döntöttem így, mert valahogy úgy hozta az élet, hogy apukám, apósom és férjem keresztneve is ugyanaz. Nekem ez nagyon tetszik :)


A kisfiam ezért fogja második keresztnévként megkapni. Ha nem szeretné, akkor nem fogja használni. Ez majd az ő döntése lesz.

2021. nov. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom jó ötletnek Mert az életben a név egyezés rengeteg kellemetlenséggel jár!Emelet egy más ember nem a szülő lekicsinyített mása.Ahogy elöttem is írták

Nálunk a családba sajnos sok ilyen van.Soha nem tudom felfogni miért Magam is apa nővérének a keresztnevét kaptam amít nagyon nem szeretek.Anya mesélte a nagyanyám követelte ha lány leszek ne merészeljenek más nevet adni

2021. nov. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
34%
Igen, de csak akkor, ha olyan név ami mindkettőnknek tetszik, és párom sem bánja.
2021. nov. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!