Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőkhöz írom a kérdés: Adnád a...

Nőkhöz írom a kérdés: Adnád a fiadnak a férjed keresztnevét?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. máj. 27. 18:44
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
26%
Én azzal szeretném meglepni a páromat hogy az ő nevét kapja csak felcserélem a az első nevet a masodikkal mert az is nagyon tetszik és szerintem örülni is fog neki😊 nem gondolom hogy ezzel a gyerek identitását skatujáznám be
2021. máj. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
76%
Nem adnank, mert nem tetszik a neve egyikunknek sem. Nagyapainknak viszont ugyanaz a keresztneve, ami tetszett is mindkettonknek, de vegulis lanyunk lett, ugyh nem volt aktualis a ffi utonev.
2021. máj. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
75%
Max második (nem használt) névként adnám a hagyomány kedvéért.
2021. máj. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
77%

Ha az apaja szeretné (és nekem is tetszik az apa neve), a igen. A sajátomat nem adnám a lányomnak. Ha nem szeretné akkor nem.

31N

2021. máj. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
98%

Apám - nagyapám Laci (volt), ritka vezetéknévvel. Sikerült hozzámennem egy Lacihoz, neki viszont a vezetékneve is tucat (Kovács-Kis-Nagy-stb vonalon tessék gondolkodni). Az ő apja és nagyapja is Laci (volt).

(Sőt, ha én fiúnak születtem volna, én is Laci lennék - ezt csak azért mondom, hogy érzékeltessem: mindkét családban szokás az első fiúgyereknek az apja nevét adni).

Szerencsére lányaink születtek.

2021. máj. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
81%
Annál egoistább dolgot el sem tudok képzelni, mint hogy csinálsz egy gyereket és még el is nevezed magadról. :D
2021. máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Annyira idegesito es gaz szokas ez. Nincs eleg masik név?
2021. máj. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
31%
Második névnek igen
2021. máj. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
73%

Nem, szó sem lehetett róla! :D

Ezt már páromnak is leszögeztem. Most vagyok 34 hetes a fiunkkal de hallani sem akartam arról, hogy ő legyen a harmadik XY a családban, mert párom az első szülött és ő is az apja nevét kapta...

Négyen vannak fiútestvérek, mindegyiknek a fia a nevüket viselik. De én megmondtam, hogy nálam biztos, hogy ilyen nem lesz😅 Egyébként is gyűlölöm az ilyen ostoba hagyományokat, ha kellett neki a fiatal barátnő, sajnos be kell nyelni ezt is, hogy másképp gondolkodom (21 év van köztünk).

De szerencsére nem volt túl nagy fennakadás, csak anyósom emésztette meg nehezen :D

2021. máj. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
59%
Igen, mert csak a fiatal csajok gondolkoznak így. Na erről beszéltem egy másik kérdésnél, mikor irreleváns a kor, de cunci beleteszi.
2021. máj. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!