Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőkhöz írom a kérdés: Adnád a...

Nőkhöz írom a kérdés: Adnád a fiadnak a férjed keresztnevét?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. máj. 27. 18:44
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
95%
Nem, és nem a férj, hanem a gyerek miatt. Nekem ugyanaz a keresztnnevem mint az anyámnak, és nem volt jó. Elmúltam 40, és még mindig van olyan rokon aki képes a "kis" előtagot a nevem elé tenni pl. "Kis Zsuzsika" (nem ez a nevem, de érted, még a -ka-t is utánamondják). Ráadásul nem volt valami jó kapcsolatom az anyámmal, nem akartam rá hasonlitani, névnapunk is egyszerre volt, aki felköszöntött attól elvárták, hogy az anyámat is felköszöntse (vagy forditva, jópofizhattam a sosem látott rokonokkal, mig ha külön nevem lett volna, eszükbe se jutott volna felhivni a névnapomon). Én nem csinálnám, nem adnám sem lánynak az anyja nevét, sem fiúnak az apjáét (nagyanyjáét, nagyapjáét sem, kivéve ha már meghaltak). Mindenkinek legyen saját neve, ami alapján egyértelműen meg lehet különböztetni.
2021. máj. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
94%

Horváth István. Szerinted??

Még a bérpapíron is úgy szerepel, hogy Horváth István 3. Csak a munkahelyén van 4, és még csak nem is rokonok.

A férjem utálja a nevét, ami érthető.

Inkább két, nem túl szokatlan keresztnevet kaptak a gyerekek. Így biztos nincs még egy az oviban (se), akit ugyanúgy hívnak.

2021. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
94%
Én nem. A párom már az xy-dik ugyanezen a néven a családban. És már most tudom, hogy nagy hepaj lesz belőle anyóséknél, de a férjemmel együtt gondoljuk úgy, hogy más nevet fogunk adni a fiunknak. Nem láttam soha értelmét ennek, ő lenne a legifjabb (pl) Kovács Zsolt, mindenki úgy hívná, hogy a "kicsi", a "legifjabb" Zsolti, a "Zsoltika". Ettől engem a hideg is kiráz. Én anyámtól csak a keresztnevemet kaptam, de már ettől rosszul vagyok hogy mindkettőnk (pl) Emese.
2021. máj. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
93%
Nem, szerintem fura, meg ha szólnék valamelyiküknek, sose tudnák, melyiküket szólongatom épp
2021. máj. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
34%
Igen de csak másodiknak
2021. máj. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
99%
Biztos, hogy nem. A párom családjában szokás, így ugyanazt a keresztnevet viseli, amit az apja, és a nagyapja. Nem akarunk a családba egy negyedik Miklóst.
2021. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
42%

Ha a férjem szeretné igen.

Ha külön nem kérné a férjem akkor is adnám második névnek.😊

2021. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
23%
Mi adtuk eredetileg en nem akartam de már hozzászoktam. Van második neve is.
2021. máj. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 gömbicica ***** válasza:
26%

Nálunk 2 András van. Fiamnak nem ciki azt mondani, hogy ifj. ... András. Büszke az Édesapjára, nem tartja problémásnak a nevét.

Nem tudom a divatneveknek mi értelme is van?

Bár pont a napokban néztem végig az óvodás gyerekek névsorát, mikor unokákat vittem oviba, semmi cifra név nem volt. Igaz Mária, Magdolna, Zsuzsanna, Katalin is ritka, de régi szép hangzásu név nagyon sok volt.

A gáz nem a régi nevekkel van, hanem ha a vezetéknévhez nem passzol a keresztnév.

2021. máj. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
92%

Semmiképp.

A páromnak amúgy pont olyan keresztneve van, ami nekem egyáltalán nem tetszik, szóval már csak azért sem. De ha valami nagyon szép neve lenne, akkor sem.

2021. máj. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!