Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőkhöz írom a kérdés: Adnád a...

Nőkhöz írom a kérdés: Adnád a fiadnak a férjed keresztnevét?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. máj. 27. 18:44
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
54%
Nem, mert nem tartom praktikusnak. De ha a férjem ragaszkodna hozzá, belemennék talán. Szerencsére ő sem tartja praktikusnak.
2021. máj. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk hagyomány. Azt pedig tiszteletben tartjuk. Férfi vagyok, bocs, hogy hozzászóltam!
2021. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
32%
Nagyapám Laci,apám Laci és én is Laci vagyok.Már a problémátok sem értem,nálunk soha nem volt ez zavaró.Miért lenne??Apámat Lacinak hívják engem Lackónak.És????
2021. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
63%
Nem, nagyon parasztos, régimódi. Az ilyen férjecske, aki ragaszkodna hozzá, az pont olyan ember, akinek már ideje lenne kihalni, nem szaporodni.
2021. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
84%
Van valami görcsös ragaszkodás a múlthoz ebben a régi, letűnőben lévő szokásban számomra, hogy jaj el ne tűnjenek a "Kovács Istvánok", nem is értem, annyi szép keresztnév van.
2021. máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
20%
Ja annyi szép van Kevinke,Bennetke...sok agyhalott.Inkább legyek Béla mint Kevin...
2021. máj. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
96%
De nem csak az a választás van, hogy apa gáz neve, vagy mai nyomi divatnév.
2021. máj. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
89%

Nem és nem is adtuk. A férjemnek apósom nevét adták, ő fiatal felnőttként még a családi házban lakott és állandóan keverték a hivatalos leveleket, nem tudták, melyikük autó biztosítása jött meg, a postás se tudta a személyes átvételnél, kinek kell adnia a borítékot. Már csak ezért sem. A másik ok az, hogy após (példa) Laci, a férjem pedig lassan 40 éves fejjel is a Lacika maradt a rokonoknak és rohadt idegesítő neki.

Felhozták, hogy a fiunk is vigye tovább a nevet, de gyorsan lezártuk azzal, hogy egy embernek elég volt emiatt szívnia és ő külön személy, nem másolat lesz.

2021. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 Katona Dius ***** válasza:
86%
Nem, de nem azért, mert nem tetszik ez a szokás. Ha tetszene a férjem keresztneve, akkor gond nélkül. De nekem nem igazán tetszik, a férjem meg kimondottan utálja a keresztnevét, így ez sosem merült fel nálunk.
2021. máj. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
81%

Adnám, de csak mert szép neve van, ami mindig is tetszett.

Ha nem így lenne, akkor nem adnám.

Amúgy nem ragaszkodik hozzá egyáltalán

2021. máj. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!