Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőkhöz írom a kérdés: Adnád a...

Nőkhöz írom a kérdés: Adnád a fiadnak a férjed keresztnevét?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. máj. 27. 18:44
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
229 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
85%
Mert külön személyiség lesz, külön életúttal nem pedig a mi kicsinyített másunk.
2021. máj. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
63%
Ha vállalható a név és nem tudunk megegyezni a névben, akkor igen. Nálunk természetes a családban.
2021. máj. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
95%

Nem, mert:

1, a jelenlegi pároméknál egyáltalán nem szokás ilyesmi, ill.

2, van még 100 másik keresztnév, ami mindkettőnknek sokkal jobban tetszik.

2021. máj. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Szerintem ez teher a viselőnek, és mindig ő lesz a kis xy... A férjem apját is ugyanúgy hívják, mint férjemet. Anyósom egyedül döntött így annak idején, szerintem apósom nem annyira örülhetett, de elfogadta. Az anyós bátyját (aki elsőszülött szintén, mint férjem) úgy hívják, mint az apjukat hívták, szóval ez hagyomány náluk, egyfajta tisztelgés. Ha innen nézem szép gesztus, de nem csinálnám...
2021. máj. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Egyrészt a legtöbb férj/apa neve már eléggé tucatnév, másrészt elég hamar eljön az az idö, amikor gond, hogy melyik Pista, Sanyi, Tomi az, akihez szól valaki, a becenevek többsége meg 5 éves kor fölött kifehejezetten ciki.

Meg ahol a gyerek az apja nevét kapja, ott az apa meg a nagyapa is azt kapta, ezért legalább 4-5 azonos keresznevü van a családban, ami szintén elég zavaró tud lenni.


Van rengeteg szép, jó hangzású és nem elcsépelt név, a gyereknek csak tudnak keresni egy sajátot.

2021. máj. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim válasza:
100%
Férfi vagyok úgyhogy ne számítson bele, úgyhogy nem szavaztam. De én nem adnám gyereknek azt a nevet ahogy szüleiknek van
2021. máj. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
92%
(((jelenlegi = remélhetőleg végleges, csak még nem vagyok férjnél :D))) #3
2021. máj. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
83%
Ja, és nyilván, ha a vezetéknév vállalható, ami a mi esetünkben az, akkor ezzel is tovább fogja vinni a nevet a gyerek.
2021. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
65%

Nem.

Két külön generációban születnek/születtek, egyértelmű, hogy ami akkor divat volt, amikor a jövőbeli férjem született, az akkor nem lesz valami diszkrét a gyerekemmel szemben. Példának, hány Józsefet, Sándort vagy Gézát láttál mostanában szaladgálni az ovi udvaron? Ugye.

2021. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
87%
Nem. A név (keresztnév) arra való, hogy megkülönböztessen.
2021. máj. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!