Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sosem lesz "igazán a miénk"...

Sosem lesz "igazán a miénk" az otthonunk? (anyós-após probléma)

Figyelt kérdés

6 éve vagyok együtt a párommal, öt éve lakunk együtt. Neki van egy háza, amit a szüleitől kapott, ő a tulajdonos, szüleié a haszonélvezet.

Ezáltal hiába a páromé a ház, a szülők teljesen úgy érzik, hogy az övék és tulajdonképp alig van magánéletünk (a szülők a szomszédban laknak). Tehát nem lehetünk otthon mondjuk alsóruhában reggel, mert bármikor beállíthat valamelyik szülő vagy valamelyik tesó. Ha esetleg szerelmeskedünk, akkor is zárni kell mindent, mert nem kopognak.

Régebben volt a szülőknek kulcsuk, akkor állandóan arra jöttem haza, hogy párom anyukája rendezkedett, vagy párom valamelyik tesója elvitte valaminket kérdezés nélkül (porszívó, hajszárító stb.- amit aztán kint az esőben dobálódva találtam meg náluk). Ez megszűnt, amikor párom annyira feldühödött, hogy elhozta a kulcsot.


Félreértés ne essék, örülök, ha átjönnek, de lehetne annyi udvariasság, hogy akkor jönnek, amikor alkalmas és mondjuk kopognak...Tudom, hogy tőlük kapta a párom a házat (vagyis apukája köműves, ő építette fel épphogy lakhatóra, a telek párom papájáé volt, aki neki ajándékozta). Tulajdonképp már mi ketten jóval többet költöttünk a házra, mint amennyit a szülők áldoztak bele. Mindez nagyon rendes tőlük és tudom, hogy sok fiatal nagyon hálás lenne ezért. Mi is azok vagyunk, de ez már azzal jár, hogy sosem lesz magánéletünk?

Előfordult már sokszor, hogy nyitva hagyták a vizet (páromnak lovai vannak, jöttek itatni)...elfelejtették és szólni se szóltak...olyan vízszámlákat kapunk, hogy alig győzzük kifizetni.


Hogy lehetne nekik normálisan megmondani, hogy szeretnénk egy kis magánéletet, és, hogy ne "segítsenek", ha nem kérjük?


Előre is köszönöm a válaszokat!

24/L


2010. aug. 24. 12:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%
Kapjanak rajta benneteket, és ők fognak menekülni.
2010. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
ha kell én durván is megmondanám a helyetekben ha másból nem értenek h hova takarodjanak. tesóméknál is így volt keresztapa volt a haszonélvező és ha beb.szott ment emberkedni, amúgy oda se szagolt. de neki jogai vannak.
2010. aug. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%

13.30: már leírta, hogy már volt hogy rajtakapta őket, de nem érdekelte a mamát.


Most tudom, hogy ez okoskodásnak fog tűnni, és rajtad nem fog segíteni, de pontosan ezért nem szabad a szülőktől elfogadni SEMMIT. Azt hazudják, hogy "segítenek", naiv vagy, fiatal, jóhiszemű, azt hiszed, önzetlenül teszik. De aztán szépen lassan kiderül, hogy a "segítségért" cserébe oda a szabad, felnőtt, független életed, és huszon-, harminc-, negyven- akárhány évesen is olyan szülőktől függő életed lesz, mint egy óvodás gyereknek. Én a környezetemben mindenütt ezt láttam a fiatal felnőtt "gyerekek"-nél, akik "segítséget" fogadtak el a szüleiktől. Mi még egy száraz kiflivéget se fogadtunk el tőlük. Amit ajándékba hoztak, azt is mind visszavittük. Évekig albérletben éltünk, most hitelünk van, de ezerszer jobb így, mert nem pofázik bele senki az életünkbe, és ha valakinek nem tetszik a viselkedése, azt egyszerűen kirakjuk. Kivétel ez alól a szabály alól a normális szülő, aki nem azért szült gyereket, hogy legyen kit csicskáztatni öregkorában. Ilyen a szülők max. 4-5%-a, na tőlük el lehet fogadni ajándékot, anyagi segítséget.


Hogy mit tudtok tenni, passz. Mert ezt a házat csak akkor tudjátok eladni, ha a haszonélvező is beleegyezik. Haszonélvezettel ugyanis senkinek nem fog kelleni. Haszonélvezeti szerződést soha ne írjon alá senki (ezt a többi fórumozónak írom), mert erősebb, mint a tulajdonjog, és lehetetlen korrektül kimászni belőle (kivéve, ha meghal a nyanya). A legjobb megoldás mégis a költözés lenne, mert teljesen tönkre fogtok menni idegileg, kapcsolatilag, lelkileg és ez a vén szipirtyót a legkevésbé sem fogja érdekelni. Ja és kérdező, a saját pénzed ne rakd bele a haszonélvezetes házba, mert egy fityinget nem fogsz belőle viszontlátni, és még jogalapod se lesz visszakérni, mert a haszonélvezeti jog veri a tulajdonjogot. A te esetedben a legjobb megoldás a házassági szerződés lenne (bár alapvetően nem vagyok híve), mert így anyós-após (nem a férjed, neki nincs nagyon beleszólása az egészbe) teljesen ki fog semmizni.

2010. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

ma 14:48


Anyós a párom idősebbik nővérének a férjét úgy kisemmizte a válásnál, hogy a srácnak egy 1/3-ig kifizetett kocsin és a saját ruháin kívül semmije sem maradt. Úgy, hogy az ő házuk fele a férj nevén volt (persze anyósék haszonélvezetével itt is...). Anyósom elintézte (van valami belső kapcsolata a földhivatalban), hogy visszamenőleg úgy tűnjön, hogy a ház MINDIG csak és kizárólag a lánya nevén lett volna...


Szeretem a páromat és nem szeretnék emiatt különmenni. Ő az életem...csak anyósék megkeserítik...

2010. aug. 24. 14:55
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

14.48 vagyok:

Na látod, ezt mondom Kérdező :(

Házasok vagytok már? Mert ha a pároddal akarsz maradni, mindenképp köss szerintem házassági szerződést (bár én tényleg nem vagyok híve) egy nagyon jó saját ügyvéddel. Ne ám úgy, hogy az anyós viszi az ügyvédet. Legjobb lenne, ha anyós nem is tudna róla. Itt ugyanis nem a párodtól kell megvédeni magadat, hanem anyóstól, apóstól.


Van még amúgy 1 megoldás. Kiadjátok a házat albérletbe, és a kapott albérleti díjból kivesztek egy másik házat vagy lakást albérletbe. Akkor ugye gyakorlatilag ingyen laktok, és el tudtok kezdeni gyűjteni egy saját lakásra. Én a helyedben megmondanám a páromnak, hogy nem vagyok hajlandó a haszonélvezetes házba gyereket vállalni. Ugyanis ha elváltok, neked nincs semmid. Anyós simán elperli tőled még a gyereket is (lakásod ugye nem lesz, a pénzedet lenyúlja, normális megélhetést biztosító munkát meg kisgyerekes anyaként elég necces találni) - hallottam már olyat, hogy egy anyától a férje pénzes családja elvette a gyerekét.

2010. aug. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
folyt.: aztán persze telebeszélték a gyerek fejét, hogy az anyja elhagyta, a gyerek meg megutálta a saját anyját. Pedig szerencsétlen csajnak annyi volt az összes "bűne", hogy szegény családból származott, és neki nem tudtak lakást rakni a feneke alá, mint a férjének.
2010. aug. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, sajnos tényleg kihasználják a fiatalságodat, naívságodat, de hidd el majd megedződsz te is, mint itt sokan megedződtünk. Egy valamit tanulj meg én nagyon keservesen tanultam meg és nagy árat fizettem egy fiú esetében az anyja az többnyire szent és széllel szembe ugye nem p.....lünk. Mi pl. ott tartunk, hogy el kell adnunk a saját házunkat és költözünk vissza. Én szeretem a páromat, de csak ad.vét szerződéssel vagyok hajlandó oda visszamenni. Ez van sajnos nem csak szerelemből élünk:-((
2010. aug. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
na igen. szülőkhöz közel lakni nem mindig szerencsés. érdemes legalább a szomszéd faluba költözni, mert oda talán nem mennek át minden kis xarságért a szülők...
2010. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó tanácsokat kaptál, fogadd meg. Mi 1 utcával arrébb laktunk mint anyósék és nagyon gáz volt, nem részletezem. 20 km-re költözünk aztán mikor megtehettük, sokat tudnék mesélni. Na ide aztán nem jönnek ki pláne télen, mert csúszik az út...stb... és azóta boldogan élünk:)
2010. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdésben, kommentekben leírtakból a válasz: nem, ill. a férjed szüleinek halála után (ha egyáltalán tovább éltek). Nálunk a férjem nagyija 93 évesen halt meg, amikor após 64, anyós 60 éves volt, másik nagyi 87 évesen... Ha akkortól is megfelel a saját otthon??

A 14.48-as által írtak kicsit durván hangzanak, de sajnos nagyon reálisak, megfogadnám a jótanácsait, kedves kérdező!


Sajnos van egy kísérteties hasonlóság az anyósaink és a házhelyzet között. :(

Férjem 20 évesen épült az ő házukhoz, amit azóta százszor megbánt, ami így nem eladható, nem kiadható (közös közművek miatt + mivel albérlet 60 km-re a várostól, istenhátamögött senkinek sem kell).

29 évesen ismerkedtünk meg, hosszas gondolkodás után 34 évesen mégis a gyerekvállalás mellett döntöttem, amibe az életkorom nagyon beleszámított, ezért Neked 24 évesen nem javaslom! Ha van más lehetőség: eladni, kiadni, bármi, menjetek külföldre dolgozni a babaprojektig, csak tőlük messze!!!

Gyerekügyben ki tudom jelenteni, hogy az ilyen segítség nem segítség: a színjátszás megvan a rokonság, falu előtt, de konkrétumokban kihúzzák magukat a feladatok alól. Sőt, eddig direkt betettek, ahol tudtak! Engedem a gyereket a nagyszüleihez, a gyerek érdekei miatt. Erre anyós egy rendezvényen majd kicsavarta a kezét, csakhogy arra menjen, amerre lássák, hogy az ő kezét fogja. Még a saját anyja halálos ágyánál is olyan színjátszást csapott, hogy aki észrevette, az biztos meg volt rökönyödve! Nemhiába félt tőle másfél éves koráig, anyós közelségét sem bírta elviselni... Ha nem vagy topon (pl.szülés után) azt vet be, amit akar. Ha "elcseszett" császár miatt nem bírsz megmozdulni, ne gondold, hogy segít, feléd se néz egy évig (kivéve, amikor jön a rokonsága, akkor majd kávéscsészékkel jön, mint a mindennapos vendég). Ha pl. lever valamit, nem veszi ám fel, amikor alig tudsz lehajolni (orvosilag nem javasolt), hanem kérdésedre a szemedbe nevet: igen, véletlenül levertem. És igen, még a saját unokáit is felhasználja a kicsinyes céljainak elérése érdekében. A férjemnek is már elege van belőle, a költözés szempontjából látja, mit kellene tenni, de amíg nem tud mit tenni? Érzelmileg meg mindig 2 tűz között lesz, és ez rányomja a bélyeget a saját életére, ami kihat a párkapcsolatotokra is, ha gyereked lesz, rá is, ahogy előttem írta egy ilyen családból származó unoka.

Nem írom tovább, mert nem panaszkodás a célom, hanem segítség Neked: az ilyenek megtalálják a kiutat a feladatok alól és úgy fordítják ellened a környezetet, amennyire csak kedvük van! Magam mögött ezzel a szituval, meggondolnám még az ilyen partnerkapcsolatot is - hacsak nem min. 500 km-re, ahonnan évente max. 2-szer lehetséges a találkozás velük.

A Neked legjobb döntést hozd!

2010. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!