Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szerepel szinte az...

Miért szerepel szinte az összes anyós viccben a anyós-vő ellentét, amikor szinte az össze probléma az anyós-meny között van, tehát pont a másik oldalon álló anyóssal?

Figyelt kérdés

Nemcsak én látom így, számos kérdés utalt erre ezen az oldalon is, pl. amit most kihozott a gép:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


2010. júl. 7. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ki tudja,hogy a pasiknak jó-e az,hogyha minden nap ott van az anyósuk,és szinte betolakodik a család életébe.Szerintem a menynek sem jó,de a vőnek se túl jó..:S én inkább vő lennék,de sajnos meny leszek,ha leszek:(:S
2010. júl. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Senkinek sem jó, ha rátelepednek, a kérdésben azt írtam, hogy a gyakorlat (ezt számos cikk, és itt a kérdések is alátámasztják), hogy inkább a menynek okoz problémát az anyós, mint a vőnek. Erre írtam egy linket.

Azt nem értem csak, hogy a viccek miért nem erről szólnak, és ezt akartam megtudni.

2010. júl. 7. 17:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyós és vő között kevesebb az esély a súrlódásokra mint anyós és meny között.Mert 2 dudás nem fér meg....tudod.

Szerintem az szokott a fő baj lenni,hogy némelyik anyuka nem tudja tudomásul venni,hogy a kicsike fia felnőtt,és önálló élete van.Nekiáll rivalizálni a menyével,beleavatkozik az életükbe a dolgaikba,a gyereknevelésbe...stb.Melyik menynek tetszene ez?Nekem sem tetszett.Most ezt szándékosan írtam így,mert ez általánosabb mint a lányos anyákkal.Ki tudja miért,de talán könnyebb tudomásul venni a lány esetében mint a fiúéban,hogy felnő???Ezt egyébként én sem nagyon értem,van fiam is(lassan párválasztás előtt)lányom is,és nem tapasztalom magamon,a tipikus jeleket,hogy ne akarnám,hogy felnőjön és önálló élete legyen.

De szerintem ez főleg intelligencia kérdése,hogy ki mennyire tartja tiszteletbe a másik ember életét.Még akkor is,ha a felnőtt gyerekéről van szó.

Szóval szerintem is érthetetlen,hogy miért anyós-vő a főszereplői a vicceknek,miért nem anyós-meny?

2010. júl. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
2 DUDÁS nem fér meg... ez nagyon jó :D
2010. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem szándékom senkit megsérteni, de azért nem az anyós-meny vita eredetét vetettem fel, mert

1. ezzel már elegen foglalkoznak itt, még (a nem arra irányuló) kérdések között is, és

2. akit valójában érdekel, javasolnám, hogy a kutatását terjessze ki tanulmányokra, pszichológiai szakkönyvekre...stb, mert ezekből jobban megtalálja a saját álláspontját, mint egy ilyen fórumon.

Akit érdekel, erről egy szerintem elég jó oldal, ami szerintem a pszichológiai szakkönyvekhez hasonlókat ír:


[link]


Nemcsak itt, de itt is szerepel hosszas érvekkel, példákkal alátámasztva:

"Az igazi ok, amely az esetek 99 százalékára érvényes, az elengedésre való képtelenség. Az anya nem képes megengedni a gyermekének, hogy felnőjön, önálló döntéseket hozzon."

"Ha magad vagy a földre szállt angyal, akkor sem tehetsz jót, mert megérkeztél szépen és fiatalon, és mosolyogva elvitted az anyósod kisfiát." (Ez azt jelenti nem feltétlenül csak az anyós a hibás, lehet, hogy a meny is, de lehet, hogy nem, olyan viszont nincs, hogy csak a meny egyedül tudna bármit is tenni a probléma megszüntetésére, 99 %-ban.)


Szóval, akit érdekel, nézzen utána itt és/vagy máshol is, de szerintem ne 2-3 soros ki tudja, milyen mélységű, milyen ismeretű emberek véleményéből ítélkezzünk, inkább vizsgáljuk meg több nézőpontból, mielőtt kialakítjuk az álláspontunkat!

Ha kérhetem, egy másik kérdésben foglakozzunk ezzel a témával, a fenti kérdéssel pedig itt. Köszönöm!

2010. júl. 8. 18:29
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert a vő max ideges míg a meny élethalál harcot vív s az nem olyan vicces sokszor.
2010. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Többnyire igazad van kérdeznő, bár a 99 % azért túlzás. Bár én is meny vagyok de látom hogy némelyik némber tényleg milyen durván bánik az anyóssal. Szerintem inkább 70-75%, hidd el odarak azért mindkét oldal ehhez a dologhoz. A két dudás egy csárdában inkább találó. Az anya tudatalatt szerelmes a fiába, míg a feleség is hát itt a bibi. Csak mi fiatal feleségek többnyire jófejek vagyunk és próbálunk jól kijönni az anyóssal, ők meg már idősebbek nem akarnak alkalmazkodni senkihez aki csak úgy betoppan az életükbe és lenyúlja a fiát. A férfiak a lányukba szerelmesek, de ott inkább az udvarlási időszakban van résen az após. Szóval a másik oldali após-vő harc jellemzőbb mint az anyós-vő (hiszen az anyós is csak nő és ezt a pasik tök jól ki is használják). De szerencsére ha látják hogy szeretik a lányukat akkor elengedik és boldogok hogy lesz aki vigyáz a lányukra akkor is ha ő nincs ott.
2010. júl. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket, válaszokat!

"Azért mert a vő max ideges míg a meny élethalál harcot vív s az nem olyan vicces sokszor." Ebben lehet az ok szerintem is. Talán a férfiaknak jobban van kedvük viccelődni ezen.

2010. júl. 15. 12:00
 9/12 A kérdező kommentje:

"hidd el odarak azért mindkét oldal ehhez a dologhoz"

Tiszteletben tartom a véleményedet, de nem hiszek el mindent. Hogy hány %-ban odarak vagy nem rak, nem érdekel, mert a probléma a GYÖKERÉNEK megoldása nélkül nincs megoldva, a gyökere meg nem oszlik el 2 felé, csak 1 ok van. A saját tapasztalataimnak hiszek, és a fenti "tudomámyos" magyarázatok ezt érthetővé is teszik. Nem azt mondtam, hogy bizonyos menyek nem változtathatnak a viselkedésükön, de ez nem feltétlenül oldja meg, ha lehozzák a csillagokat az égből az anyósuknak, akkor sem!! Olyanról tudok, aki elvált, és azáltal, hogy az anyósnak "visszaszolgáltatta" a fiát, ő lett a kedvenc meny, és szerintem a legtöbb helyen ez az egyetlen dolog, amivel a meny megoldhatja, megoldhatná a szitut!


A másik választ valószínűbbnek tartom. Még egyszer köszönöm mindkét véleményt. :)

2010. júl. 15. 12:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés.

Lehet férfiak találják ki ezeket a vicceket.

Az én barátnőmnek az anyja például mindig ellenem van volt lesz. Azért van hogy utáljon! :D

Találj ki te is anyósviccet és akkor a meny is benne lesz.

2012. aug. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!