Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Após, anyós probléma! Mit...

Após, anyós probléma! Mit tegyek? Sos, elegem van!

Figyelt kérdés
Anyukámmal kitaláltuk hogy a férjem szülinapja alkalmából a hétvégére rendezünk egy kisebb összejövetelt, ahol anyu a párom apja és nevelő anyja meg mi ülnénk össze egy ebédre. Anyukámnál tartottuk volna mert sajnos nálunk panelbe kicsi a hely (ráadásul nemrég született meg a babánk és így főzni még nem nagyon tudok mellette), asztalunk sincsen akkora. A páromnak van egy féltesója aki egy házban él a párom szüleivel (ikerházba ) és nem túl testvéries a viszonyuk. Inkább mint két távoli rokon olyanok. A párom nevelő anyukájának a lánya ez a bizonyos tesó (tehet vérrokonság nincsen egyáltalán). És az apósom ma rákérdezett hogy őket is meghívjuk-e. Mondtam hogy sajnos anyukám háza sem nagy, nem tudnánk rendesen leültetni őket és nekem sem lesz ott pl egy tesóm sem mert csak ilyen szolid családi ebéd lenne. Egyébként ha mind a 3 tesóm meg a gyerekei is ott lennének még az utcába sem férnénk be! ). Erre apósom megsértődött és mondta h -hát ahogy ti gondoljátok, minden esetre furán jön ki. Teljesen felment a pumpa nálam. Tiszta ideg lettem. Akkor ha már annyira azt akarják h ott legyenek nekik is eszükbe juthatott volna szervezni valamit és ráadásul a főzésbe segíteni sem tudok anyumnak mivel meglepi lett vna h ők is ott vannak. Sztem nem volt joguk megaharagudni emiatt, hisz nem azért nem hívtuk meg mert szemétkedünk hanem mert férőhely sincs (másrészt mi sem vagyunk olyan anyagi helyzetben hogy akkora nagy kajálás legyen hogy mindenki ott legyen. A páromnak édes tesója is van, akivel az apósom (a saját apja) évek óta nem beszél, az unokáit sem látta még. Pedig mi velük nagyon jóba vagyunk és szívesebben meghívtuk volna őket ha már családi összejövetelről van szó. Szerintetek mi legyen? Azon gondolkodom hogy akkor áthívom ide magunkhoz a panelbe az anyósékat meg a féltesóékat azt ennyi lesz, vagy lefújom az egészet de akkor tuti örök harag lesz . Nem tudom h érthető e a sztori :) kicsit bonyodalmas lett. Köszönöm annak aki válaszol és volt türelme elolvasni ezt :)
2010. jún. 17. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem ne foglalkozz velük! Semmi joguk beleszólni,h ki legyen ott! Ez az összejövetel nem róluk szól,hanem a párodról, ők ott 'csak' meghívott vendégek! Azt hívsz meg akit akarsz és a párodnak kedves! Ha nem tetszik valakinek,nem kötelező elmenni!
2010. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen jó a szervezés amit kitaláltál, ha jól értem panel kontra kertesről lenne szó.....már csak a meleg miatt is inkább ház

sajnos könnyű mást "kritizálni", ebbe sokan beleesnek, h miért nem így, miért nem úgy, nyilván nektek is vannak barátaitok, ha lenne rá kapacítás őket is meghívnátok, de most ezzel kell "beérni".....ahogy írod nekem úgy jön ki, h a férjednek se "hiányoznának" és végtére is ő az ünnepelt

2010. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele. A szüleid adják a vacsorát, azt hívnak meg akit akarnak. Nehogy már nekiállj átszervezni valamit.
2010. jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy tulreagalod? Vegulis semmi rosszat nem mondott, csak rakerdezett, hogy az a szemely ott lesz-e es akkor mondta, hogy "ahogy gondoljatok". Attol fugg, hogy hogy mondta, de lehet, hogy csak arra gondolt, hogy akkor OK, megertette, hogy mirol van szo. Ha meg nem, akkor az az o baja legyen, ne a tied es figyelembe se vedd.
2010. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jobb lett volna anyosoddal szervezkedned mivel az ö kicsi fiárol van szó és utána anyukáddal ak nem lett volna fére értés,szerintem,majd legközelebb szervezd meg magad az ilyen meglepi ebédet és ugy csinálod majd ah akarod és azt hivsz akit akarsz...ha birsz ha meg nem ak magatok buliztok csenedessen...
2010. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ha rendesen elolvasod kedves utolsó a kérdést nem írnád hogy az ő kicsi fia, mivel ő nem az anyukája csak az após későbbi felesége, aki nem szervez neki, nekünk ilyeneket.Egyébként a férjem anyukája már meghalt sajnos...
2010. jún. 17. 14:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs,ak meg az apjával meg a mostohával...de a lényeg a lényeg...de persze nem muszáj h nekem legyen igazam.
2010. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs semmi teendőd, a mostohaanya gyereke nem hivatalos a bulira, aztán ennyiben maradtatok.

Maradjon is igy.

2010. jún. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!