Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Após, anyós probléma! Mit...

Após, anyós probléma! Mit tegyek? Sos, elegem van!

Figyelt kérdés

Anyukámmal kitaláltuk hogy a férjem szülinapja alkalmából a hétvégére rendezünk egy kisebb összejövetelt, ahol anyu a párom apja és nevelő anyja meg mi ülnénk össze egy ebédre. Anyukámnál tartottuk volna mert sajnos nálunk panelbe kicsi a hely(ráadásul nemrég született meg a babánk és így főzni még nem nagyon tudok mellette), asztalunk sincsen akkora. A páromnak van egy féltesója aki egy házban él a párom szüleivel (ikerházba ) és nem túl testvéries a viszonyuk...inkább mint két távoli rokon olyanok. A párom nevelő anyukájának a lánya ez a bizonyos tesó(tehet vérrokonság nincsen egyáltalán). És az apósom ma rákérdezett hogy őket is meghívjuk-e. Mondtam hogy sajnos anyukám háza sem nagy, nem tudnánk rendesen leültetni őket és nekem sem lesz ott pl egy tesóm sem mert csak ilyen szolid családi ebéd lenne. Egyébként ha mind a 3 tesóm meg a gyerekei is ott lennének még az utcába sem férnénk be!).Erre apósom megsértődött és mondta h -hát ahogy ti gondoljátok, minden esetre furán jön ki....Teljesen felment a pumpa nálam.Tiszta ideg lettem. Akkor ha már annyira azt akarják h ott legyenek nekik is eszükbe juthatott volna szervezni valamit és ráadásul a főzésbe segíteni sem tudok anyumnak mivel meglepi lett vna h ők is ott vannak.Sztem nem volt joguk megaharagudni emiatt, hisz nem azért nem hívtuk meg mert szemétkedünk hanem mert férőhely sincs (másrészt mi sem vagyunk olyan anyagi helyzetben hogy akkora nagy kajálás legyen hogy mindenki ott legyen. A páromnak édes tesója is van, akivel az apósom (a saját apja) évek óta nem beszél, az unokáit sem látta még....pedig mi velük nagyon jóba vagyunk és szívesebben meghívtuk volna őket ha már családi összejövetelről van szó. Szerintetek mi legyen ? Azon gondolkodom hogy akkor áthívom ide magunkhoz a panelbe az anyósékat meg a féltesóékat azt ennyi lesz, vagy lefújom az egészet de akkor tuti örök harag lesz .

Nem tudom h érthető e a sztori :) kicsit bonyodalmas lett.

Köszönöm annak aki válaszol és volt türelme elolvasni ezt :)


2010. jún. 17. 10:32
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és még annyit tennék ehhez hogy valószínűleg a nevelő "anyuka" erőltetné h jöjjenek a lányáék (családostul).

Amúgy az anyós dohányzik és képes lett volna az újszülött babánk orra alá dohányozni, mire a férjem megkérte hogy ne itt dohányozzon (bent a lakásba) mire az após még minket oltott le hogy mi milyenek vagyunk.

2010. jún. 17. 10:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedj beleszólást. Ha megsértődnek, akkor sértődjenek. Eleve tényleg ott kezdődik, hogy eszébe juthatott volna nekik is a fiuknak rendezni "bulit". Vagy legalább megkérdezhetnék, hogy mennyit adjanak bele. De ha nem, akkor teljesen jogod van eldönteni, hogy ki legyen ott. Én elmagyaráznám nekik, hogy olyanokat szeretnél hívni, akik fontosak a párodnak. Ha nincs jóban a tesójával, akkor minek hívni. Azért apuka szeretné? Ez most nem róluk szól, a férjed szülinapja lesz. Jártam már így én is. SZerveztem a bulit, anyós meg osztotta az észt, meg hogy még kiket kellene meghívnom. Na akkor szépen elmondtam neki, hogy 1. nincs energiám ennyit embert kergetni a meghívással (fele nem is helyi, altatás megoldása stb.), és hogy nekem sincs pénzem még plusz 10 embert meghívni, és megemlítettem, hogy nem akarom elhívni azt az unokatesót, akivel a férjem kb. 10 éve nem beszélt. Mondtam, hogy ez a buli egyébként sem családi, hanem baráti, ergo a férjem legjobb barátai lesznek csak meghívva. Ezt szépen, de elég határozottan mondtam el. Utána befogta a száját.
2010. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nagy rendes tőled ez az ötlet, hogy kis családi összejövetelt szerveznél a férjednek. Viszont, ha ilyen kavarás meg sértődés van ebből mi lenne ha csak ketten mennétek el valahová? Tudom-tudom ott a babátok, talán vinnétek őt is(ha nem olyan pici) :)

Vagy elmennétek piknikezni és ott köszöntenéd fel:) Nem nagyon látom értelmét annak, hogy ennyi szervezkedés után lehurrognak. Én ezek után úgy intézném, hogy csak ketten lennénk és a többiek felköszöntik akkor amikor akarják... Nem igaz, hogy nem látják, hogy nem álltok úgy anyagilag, hogy a fél utca ott legyen...vagy ha azt akarják akkor szálljanak be a költségekbe...

remélem segítettem:) de szerintem meghittebb lenne kettesben(hármasban):)

2010. jún. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj h én már nem akarom hogy anyuhoz átmenjünk enni velük...szerintem nem érdemlik meg a meghívást sem. Nem tudom hogy lehetne megoldani ezt...ha nem lettem volna tekintettel a férjemre nagyon csúnyán elküldöm a föld melegebb éghajlatára a kedves papát.
2010. jún. 17. 10:54
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, sokkal meghittebb lenne, csak gondoltam hogy itt az unoka, meg kell szokniuk hogy együtt ünnepel a két család, ugyanis jó lenne nem több fele ingázni ilyenkor...de én nem hiszem ezek után hogy együtt fogunk ünnepelni. Anyu is lelkes volt mert nagyon szereti a férjem most meg kicsit depis lett hogy -ha tudja előre hogy ez lesz!! :(((

Mi a pénzt ami van jól beosztjuk nem éhezünk, mindenünk meg van de luxus dolgok nincsenek. A féltesóék meg éheznek ,kéregetnek csak hogy a márkás parfüm és új ruha mindig van ...mondjuk mindenki maga dönti el mire költ csak kicsit fura ez az egész .

2010. jún. 17. 10:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem mindenképpen maradj az eredeti tervnél. Úgy ahogy gondoltátok, terveztétek. Nincs azzal semmi gond. Teljesen érthető. El is mondtátok az indokaitokat. Mit nem lehet azon megérteni?

Miért kell ezen megsértődni?

Hát inkább te sértődhetnél meg, hogy felnőtt, intelligens emberek nem fogják fel épp ésszel, hogy van egy szituáció, ahhoz alkalmazkodni kell. Majd, ha ő süt főz otthon, oda azt hív meg akit akar. A te édesanyád a saját házába azt lát vendégül akit akar és akit a hely hiánya miatt tud.

Ne haragudj, de úgy nem szeretem amikor állandóan veszekedni, meg kavarni kell egy családban. És nem te kavartál.

2010. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, és is sajnálom hogy ez van. Néha lehetne már egy kis nyugalom és jó lenne egy olyan családi összejövetel mint mikor még éltek a nagyszüleim :(
2010. jún. 17. 11:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne szomorkodj. Megoldjátok. Tartsatok össze anyukáddal.


Tudom, hogy nehéz, én is így vagyok az anyósommal, egyszerűen elviselhetetlenül viselkedik. De tudod nem kell őket szeretnünk (bármennyire is ez lenne a vágyunk, mert én is nagyon szeretném, ha harmónia lenne a családban) a tiszteletet kell megadnunk. Nekem legalábbis azt mondta a párom: nem kell anyámat szeretned, engem szeress, őt pedig tiszteld. Úgy is teszek. Legalábbis úgy csinálok :-))

2010. jún. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ez nagyon tetszett kedves utolsó :) hát megpróbálok én is úgy csinálni:) csak sajnos ez a sokadik húzásuk..
2010. jún. 17. 12:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!