Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megszabadulni...

Hogyan tudnék megszabadulni anyám új pasijától?

Figyelt kérdés

Anyukám talált magának egy pasit, apámnak nem rég mondta el. Ez a pasi elég gazdag, és mindig próbál hozzám és a húgaimhoz írtó kedves lenni, anyámat mindig megvédi, ha valami rosszat mondok rá, ami persze igaz is!

Nagyon idegesít, hogy ki akarja túrni apát a családból. Az is, hogy azt akarja, hogy megkedveljük, csakhogy anyámmal továbbra is együtt lehessen. A húgom már bedőlt neki, de én nem fogok!!!

A múltkor elmentünk könyvtárba, csak sajnos ő is jött velünk. Nagyon feltűnően hülyén viselkedtem, és morgós voltam. Anyámra is haragudtam, mert úgy volt, hogy elmegyünk a könyvtárba és arról nem volt szó, hogy a pasijához is, meghogy ő is velünk jön, ezért anyám lett a villámhárító! Én élveztem, hogy szekálhatom őket. Tudom csúnya dolog, de az se tetszett, hogy a pasi elvette aputól anyámat!!!

Aztán a könyvtárból az út a játszótérre vezetett. Egyáltalán nem akartam menni, húzni akartam hazafelé olvasni!

A játszón is goromba voltam, erre a pasi megkérdi, hogy haragszom- e rá?!

Még válasszal sem méltattam!

Szóval a kérdés, ezek után, hogy szabaduljak meg tőle, hogy semmi kedve ne legyen arra, hogy összeköltözzön velem?


2010. aug. 24. 10:32
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
nem csak a harmadik félre kell haragudni,nem ő egyedül tette tönkre a házasságot,valószínűleg az anyját senki sem kényszerítette,hogy d**jon félre,nem?
2010. aug. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Az más ha az a harmadik pasi tette tönkre az egészet, akkor igaza van...
2010. aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
A sok választ köszi! A legtöbben akik azt monták hagyjam hogy anyám boldog legyen: köszi szépen, de az nem számít hogy én boldog legyek. 13 éves vagyok! az apukám nem akar elválni! egy napon át zokogtunk egymás vállán. a többiek akik eggyütt éreznek velem, köszönöm szépen, hogy megértenek. most is elment az anyám itthonról, nem számolt be hova, de én tudom. Mostanába már a nap 24 órájából kb. 2-4 órát van velünk, szinte már nem is érdekeljük! Ja és nem is dolgozik! Apukám többet van velünk pedig ő DOLGOZIK 7-17-ig!!!
2010. aug. 24. 11:54
 24/32 anonim ***** válasza:
oda is költözhetsz apádhoz
2010. aug. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
13 évesen már van beleszólásod abba kivel élsz. Ha szeretnél akkor apukáddal is lakhatsz.
2010. aug. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom ezt az egészet!!!! Az idő remélem begyógyítja majd a sebeidet. Minden jót neked a hugodnak és az apukádnak!!!!
2010. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Lehet hogy van beleszólásom, de én mindkettőjükkel szeretnék lakni. De ezt így nem lehet megoldani.

Köszönöm az együtt érzést, nem hiszem, hogy az idő képes lenne erre. ;(

2010. aug. 24. 15:03
 28/32 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben érthető a szomorúságod, a bánatod a családod széthullása miatt, viszont ez nem jogosít fel téged arra, hogy ennyire durva módon beleavatkozz a szüleid életébe. Elmondhatod nekik, mennyire bánt, hogy elválnak. Jogos, hogy ez miatt keseregsz, viszont az már egy 13 évestől elvárható, hogy megértőbb legyél a szeretteiddel. Nem lehet kényszeríteni senkit arra, hogy együtt éljen olyannal, aki mellett boldogtalan csak azért, mert neked ez lenne a jó. A szüleidnek is joguk van a kiegyensúlyozott, boldog párkapcsolathoz és ha ezt nem találják meg egymás oldalán, akkor sajnos tudomásul kell venni, hogy nekik már nincs közös jövőjük, bármennyire fáj ez neked.

A legjobb, amit tehetsz, hogy békén hagyod a szüleidet. Anyukád barátját nem kötelező szeretni, erre senki nem kényszeríthet, de az, ha utálatosan viselkedsz vele, az elsősorban téged minősít, neked fog ártani, nem nekik.


Én is egy olyan anyuka vagyok, aki elvált és megpróbált új életet kezdeni.


Sosem tudnék olyan férfival összejönni, aki ártani próbálna a gyerekeimnek. Nem lehet kikényszeríteni senkinél, hogy szeressen valakit, így a gyerekeimtől se vártam el soha, hogy szeressék a páromat, de a kölcsönös tisztelet alap, mert ha a gyerekeim a választottammal udvariatlanok, akkor az azt jelenti számomra, hogy engem se tisztelnek, ha nem tudják elfogadni a döntéseimet.

2010. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Hát persze hogy az anyám oldalán állsz! Hisz te is elváltál és anyuka vagy! De képzeld el magadata az én helyzetemben! Nem vagyok kíváncsi a véleményedre!!!!!!!!!!!!!
2010. aug. 24. 16:06
 30/32 anonim ***** válasza:

Elképzeltem magamat a Te helyedbe.


Nem volt nehéz, ugyanis 9 évesen nekem is nevelő apukám lett. A mai napig nagyon szeretem Őt, tisztelem, mert nagyon rendes ember, jó apa (született egy féltestvérem is) és örülök, hogy anyukámnak új társa lett, mert még ma is nagyon szeretik egymást (37 éve házasok) és boldogok együtt.

2010. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!