Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok tőle megszabadulni?

Hogyan tudok tőle megszabadulni?

Figyelt kérdés
Élettársi kapcsolatban élek. Született egy kisfiúnk. Ma már 3 éves, óvodába jár. Mivel nincsenek nagyszülők, testvérek a közelben így otthon voltam a gyerekkel a GYES alatt ( 3 évig ).3 éven keresztül kellett elviselnem az élettársam agresszivitását, labilis kitöréseit, néhányszor bántott is, ( megüt, belém rúg, neki lök a bútornak, hogy utána lila folt marad a bőrömön, ráncigál, megfogja a nyakamat mintha megfojtana ). Persze mindez nem egyszerre, egy alakalommal. Ha nem bánt akkor lelkileg aláz, lekezelően viselkedik velem, ugráltat mint egy rabszolgát. Mindez csak azért mert szültem egy gyereket. Azt mondja, hogy azért szültem gyereket, hogy megfogjam őt, segélyt kapjak, eltartson stb. Pedig ponr az ellenkezője az igaz. Nem terveztem a gyereket hanem így alakult, el is akartam vetetni, a családsegítőnél, vagy nem tudom mi a neve nem emlékszem, oda küldtek az orvosok mivel elvetetni akartam. És ott mondták el, hogy nem csak az elvetetés a megoldás, hanem van GYES, és más anyai segítség is, ha megszeretném tartani a gyermeket. ( minden nő meg akarja tartani a babáját ha terhes, akkor is mégis elveteti. ) A gyermeke születése óta nem azt érzetem, hogy megfogtam őt, hanem olyan magányos lettem mint még soha életemben, hiányoztak a barátok, testvérek akik nem voltak közelben, vagy nem találom őket. Nem igaz, hogy eltartatni akarom magam vele.3 éve mondogatom neki szépen, vagy kiabálva ahogy ő kihozza belőlem, hogy " menjünk külön! " vagy " értsd meg, nem akarok veled élni! ". Nagyon pici babával egyedül otthon nem tehettem mást, mint tűrni, szenvedni. Csak a kisbabát néztem. Ma már tehetek lépéseket, hogy elhagyjam, de hogyan? Nem enged. Most kezdődött az óvoda, most keresek részmunkaidős állást, hogy valóban külön tudjak menni tőle. Hát. Ennyi.
2010. nov. 17. 11:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
anyaotthon?
2010. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Anyaotthont is próbáltam. Hallani sem akar róla. Nem engedi. És csak újabb veszekedés alakul ki miatta. családsegítő központba is járok ott is elmondom ezeket a dolgokat. Ők is ajánlják, hogy külön menjek tőle. Semmibe nem egyezik bele.
2010. nov. 17. 11:20
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kéne a beleegyezése. A konfliktusok pont abból adódnak hogy nincs a felek között egyetértés.
2010. nov. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Igen. Így van. Nem marad más lépés, mint, hogy találok munkahelyet, legyen önálló pénzkeresetem és külön megyek tőle a gyerekkel. Ebben az egyben egyetért. De ahogy ismerem ezt is csak mondja, nem fog elengedni. Kérdeztem már tőle, hogy ha ennyi baja van velem, mert szerinte tönkre teszem az életét, akkor mért nem enged el? Azt, mondja, az a mottója, hogy " együtt csináltuk a gyereket, együtt is neveljük fel " ez szép gondolat. De nem mindegy hogyan élünk, milyen lelki sérüléseket él át a gyerek amik előtte történnek. mert mindegyik balhét végig nézte, hallotta, nagyon pici baba korától. És részben miattam is. nekem is van jogom a nyugodt élethez.
2010. nov. 17. 11:33
 5/39 anonim ***** válasza:
85%
Először is:ahol laktok, az kié?Ha a tied egyszerűen tedd ki a szűrét, zárat lecserélni, és kész.Ha az övé, akkor el kell kezdeni tervezni, hogyan lépjél le.Albérletre pénz kell+kaukció is.De ha van olyan ismerősöd, aki ebben tud segíteni, akkor fordulj hozzá.Minden fillért élére állítani addig, amíg meg nem teremted a feltételeket egy nyugodtabb életre.Ha meg máshogy nem megy, akkor anyaotthon, de ebben az a lényeg, hogy ő ne tudja, hogy hova mész.Nagyon sajnállak, borzasztó lehet így élni.
2010. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
77%
Most látom, hogy te akarsz elmenni, akkor valszeg nem a tied a lakás.Akkor a másik kettő verzió a lehetséges.
2010. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
22%

Hát szép mondhatom, ilyen embernek minek szültél gyereket? Meg egyáltalán, miért szültél, ha a párod nem akarta? Neki is joga van megválasztani hogy akar-e gyereket vagy sem! Normális esetben akkor születnek a gyerekek ha mindkét fél akarja... Megértem a opárodat is hogy frusztrált, valószínüleg én is gyűlölném a páromat ha az akaratom ellenére egy gyereket varrna a nyakamba. Előbb kellett volna gondolkozni, és nem ilyen önző módon viselkedni... Most aztán megnézheted magad. És hagyján hogy magadat milyen helyzetbe hoztad, de ráadásul a gyerekedet is. Gratulálok. Képzeld én is estem teherbe 1x, hiába védekeztem. És mivel tudtam hogy a gyereknek nem tudnék megfelelő körülményeket biztosítani, plusz az apa személyében is voltak kivetnivalók, ezért elvetettem. És mondhatott nekem aztán akármit a családsegítős nő...Neki az a dolga, azért fizetik, hogy ezeket a dolgokat elmondja. Egy percig se bántam meg az abortuszt, azóta se, pedig ez már jópár éve volt.

Téged nem tudlak sajnálni, önző módon megtartottad a gyereket a párod akarata ellenére. A kicsit viszont sajnálom hogy ilyen körülmények között kénytelen felnőni, nélülözésben, csonka családban...

2010. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Albérletben lakunk. Ő erdélyi, ( román állampolgár), tizenvalahány éve él itt Magyarországon, így csak Erdélyben van az otthona. Nekem sincs lakásom, anyám messze lakik, nagyon öreg és nem tartom vele a kapcsolatot, ha oda is mennék hozzá, akkor onnan is elköltöznék, innen kettőszáz valahány kilométer. Itt élek én is 12 éve Budapesten és szeretnék is itt maradni, és a gyerek is itt született. Egyébként önkormányzati lakást is pályázok megpályázok, amit sokan megtesznek, ha összejön akkor azt szeretném, hogy a gyereké legyen majd. De addig is külön mennék ettől az embertől. Ami nem olyan egyszerű. Én megteszem amit tudok, amit már leírtam. De a továbbiakban már segítségre is szükség lesz, abból a szempontból, hogy világos legyen az ő számára, hogy külön élünk, akkor is ha neki nem tetszik. Mindig is csendes, nyugodt, segítőkész ember voltam, kihozta belőlem az utálatos állatot, sosem kiabáltam ennyit, ekkor hangerővel, ilyen idegi állapotban, régi ismerősök, testvér, barátok, nem ismernének rám, kívülről, belülről.
2010. nov. 17. 11:54
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy kislány hogy az engedélye kelljen. mikor nincs otthon fogod a gyereket és a cuccaidat és elmész egy anyaotthonba. nehogy már szenvedj mellette ő meg terrorizál.
2010. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

először is az anyaotthonba az értelmes anyák titokban menekülnek hogy a párjuk ne találja meg te minek kérted ki a véleményét?! másodszor minek tartottad meg a babát ha a pasi nem akarta, hisz ezzel csak a babának ártottál és gyereket szerelemből szokás összehozni!és végül ha bánt és nyoma is volt miért nem készítettél róla leletet hogy aztán feljelenthesd?! ha igazán fontos a baba és van kiút számodra akkor ne csak nyafogj hanem tegyél is valamit.Ha pedig olyan gyenge vagy hogy segítség kell itt van ez a cím: [link]

ez egy egyesület akik az ilyen embereken segítenek


és az ég szerelmére semmit ne ossz meg a férjeddel vagy élettársaddal, mert az ilyen nem fog elengedni és ha ver téged akkor már csöppet sem szeret, simán csak menj el és még véletlenül se áruld el neki hova mész

2010. nov. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!