Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok tőle megszabadulni?

Hogyan tudok tőle megszabadulni?

Figyelt kérdés
Élettársi kapcsolatban élek. Született egy kisfiúnk. Ma már 3 éves, óvodába jár. Mivel nincsenek nagyszülők, testvérek a közelben így otthon voltam a gyerekkel a GYES alatt ( 3 évig ).3 éven keresztül kellett elviselnem az élettársam agresszivitását, labilis kitöréseit, néhányszor bántott is, ( megüt, belém rúg, neki lök a bútornak, hogy utána lila folt marad a bőrömön, ráncigál, megfogja a nyakamat mintha megfojtana ). Persze mindez nem egyszerre, egy alakalommal. Ha nem bánt akkor lelkileg aláz, lekezelően viselkedik velem, ugráltat mint egy rabszolgát. Mindez csak azért mert szültem egy gyereket. Azt mondja, hogy azért szültem gyereket, hogy megfogjam őt, segélyt kapjak, eltartson stb. Pedig ponr az ellenkezője az igaz. Nem terveztem a gyereket hanem így alakult, el is akartam vetetni, a családsegítőnél, vagy nem tudom mi a neve nem emlékszem, oda küldtek az orvosok mivel elvetetni akartam. És ott mondták el, hogy nem csak az elvetetés a megoldás, hanem van GYES, és más anyai segítség is, ha megszeretném tartani a gyermeket. ( minden nő meg akarja tartani a babáját ha terhes, akkor is mégis elveteti. ) A gyermeke születése óta nem azt érzetem, hogy megfogtam őt, hanem olyan magányos lettem mint még soha életemben, hiányoztak a barátok, testvérek akik nem voltak közelben, vagy nem találom őket. Nem igaz, hogy eltartatni akarom magam vele.3 éve mondogatom neki szépen, vagy kiabálva ahogy ő kihozza belőlem, hogy " menjünk külön! " vagy " értsd meg, nem akarok veled élni! ". Nagyon pici babával egyedül otthon nem tehettem mást, mint tűrni, szenvedni. Csak a kisbabát néztem. Ma már tehetek lépéseket, hogy elhagyjam, de hogyan? Nem enged. Most kezdődött az óvoda, most keresek részmunkaidős állást, hogy valóban külön tudjak menni tőle. Hát. Ennyi.
2010. nov. 17. 11:09
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
A gyerek közös beleegyezéssel született meg. Sokat mérlegeltük, beszéltünk róla. Írtam az előző h.szólásban, hogy első utam az elvetetéshez vezetett, ezt ő is tudta. Sosem mondta, hogy nem karja ezt a gyereket, az abortusz kifizetési csekket megmutattam neki, kész voltam elvetetni is, ha azt akarta volna. Mondtam neki, hogy 3 hónapos magzatig döntsön véglegesen. Amit meg is adott, akarja ezt a kölyköt. Ha az abortusz mellett döntött volna akkor azt választottam volna, de nem választotta. A gyereket szereti. A külön élésnél a gyereket senki nem tiltja a másiktól, velem is találkozhat de nem élünk együtt. Próbálok mindenkire gondolni.
2010. nov. 17. 12:05
 12/39 anonim ***** válasza:
77%

mi nem tudunk az apámtól megszabadulni jogilag sajnos de az anyám sokkal többet küzd mint te, szembeszáll vele és taktikázik nem olyan teszetosza a módzsere mint a tied, fontos hogy csak magadra gondolj meg a babára

sose oszd meg vele a dolgokat amiket kihasználhat ellened

és ha van rá mód semmilyen téren ne támaszkodj rá mert ezt is csak ellened fogja felhasználni

2010. nov. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
33%
Igaza van a 11:48-nak. Ha nem akarja valaki a gyereket akkor miért szültél neki? Most meg ugye nem tetszik, hogy szenvedsz mellette. Meg is érdemled!
2010. nov. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
88%
akkor végleg nem értem különéltek de kikéred a véleményét és engeded hogy verjen?!a saját lakásodon már tényleg nem teheti ezt meg!és ha ilyen veled mi a fenének látogathatja a gyereket, apám is imádott minket amíg kicsik voltunk de közben verte az anyámat és mit tanult ebből az öcsém hogy bármit megtehet:( amint önálló véleményünk lett már velünk se bánt kedvesen, anyám azért nem hagyta el a legelején mertb szeretett minket és jó apa !volt!ne erre alapozz mert akkor ostoba vagy
2010. nov. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem ki a véleményét mindenben, mert értelmesen, próbálom megoldani a problémát. Megbeszélni, megegyezni bizonyos dolgokban, amit azért teszek, hogy ne nagyobb bajt csináljak, hanem mindannyiunknak legyen lehetősége boldog, nyugodt életre. Ha külön megyünk, senki nem veszít semmit, ő szereti a gyerekét, senki nem is fogja tiltani tőle, én pláne nem. De úgy látom ezzel nem sokat érek el. A gyerekkel nincs gondja, csak a mi kapcsolatunk rossz. A gyerek nem csak közös beleegyezéssel született meg, hanem szerelemből is, és eleinte nem is a gyerek tartott össze minket, hanem mi saját magunk, a szerelem.
2010. nov. 17. 12:16
 16/39 A kérdező kommentje:
Kedves 12:09! Akarta a gyereket. A szenvedést senki nem érdemli meg. Azok után, ahogy ő bánt velem én sem a szenvedést átkozom rá, hanem a külön, nyugodt életet, esetleg a másik kapcsolat lehetőségét is.
2010. nov. 17. 12:20
 17/39 A kérdező kommentje:
12:12 -nek: Lehet, hogy nem kéne erre alapoznom, csak arra, hogy szereti a gyereket és jó apja neki. A tapasztalataim alapján már én is rájöttem erre.
2010. nov. 17. 12:24
 18/39 anonim ***** válasza:
74%

ez egy szép ábránd ennek van egy sorrendje:

elején a nő vagy azt hiszi minden az ő hibája vagy azt, hogy minden megoldható hisz szereti és biztos csak átmeneti állapot


aztán belátja hogy ez már nem kapcsolat de mindent szépen el lehet intézni hisz ő a férje majd mindent szépen megbeszélnek elválnak de tartják a kapcsolatot és ezt évekig be is meséli magának


de a férj nem engedi el úgy tesz de mindig valamivel zaklatja vagy csak simán a csaj nem tud tőle elköltözni


ha lesz is új családja a nőnek, a férj a gyerek által kínozza őt, vagy besúgót csinál a gyerekből vagy elveszi tőle jogi úton esetleg csak simán nem fizet a gyerek után minek utána új csaja lett


de ha nem ez lesz mániákusan rá száll ha csóró a pali piti dolgokkal, ha pénzes ráküldi az adó hatóságot elveszi tőle minden vagyonát és a gyerek is ugye az övé lesz(de ez a legdurvább verzió)

sok nővel találkoztam esetleg férjjel és mindig ez a lemenet van több féle verzióval, de a vége vagy menekülés vagy leadják az egészet a kék fényben. úgyhogy ne áltasd magad hogy ez egy boldog család lesz


mert ha csak vitatkozna veled azt mondanám lehet esély baráti kapcsolatra de aki veri a másikat az erőszakos is marad és semmi jó nem lesz belőle

2010. nov. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Akkor ne haragudj, hogy ezt írtam, csak most olvasom, hogy akarta a gyereket. Ebben az esetben tényleg szörnyű lehet, hogy így kell élned. Sajnálom.
2010. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
50%
és persze a tény hogy szereti a gyereket nem számít semmit hisz most még a gyerek pici, szerethető és nincs vele sok gond amint önálló kis lény lesz magasról le fogja tojni, vagy ha új családja lesz
2010. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!