Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyógyítható a féltékenység?...

Gyógyítható a féltékenység? Hogy lehetne megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés
Már nekem is rossz,hogy ennyire féltékeny vagyok,nem akarom ez miatt elveszíteni a Páromat!
2010. márc. 27. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül nem megy, kérd orvos segitségét. Az én kapcsolatom ráment arra, hogy a párom betegesen féltékeny volt. 5 perc késésért már cirkuszolt. Ráadásul sokszor tényleg elhitte, amit ő kitalált. Pl. hogy látott valaki mással, pedig soha nem csaltam meg.
2010. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Tapasztalatból írom, hogy nem gyógyítható, sajnos, max. kordában tartható. Egy nagyon türelmes társ kell hozzá, aki elnyeri azzal a bizalmadat, hogy mindent elmond, nem titkolódzik. Akkor javul. Bár a beteges féltékenység igazából még súlyosabb, mert ott aztán aki jelet akar találni, az úgyis összekombinálja....

2010. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress meg egy pszichológust, ott tudnak segiteni, mert különben soha nem lesz jó és tartós kapcsolatod.
2010. márc. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem voltam féltékeny de a volt páromnak köszönhetem aki tényleg átvert hazudott és ez lettem beőle!Sajnos nem gyógyitható bár hogy az a kapcsi vége lett itt is gyanakszom egy kicsit
2010. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elhagyni talán nem is lehet ezt,de önbizalmat fejleszteni azért még érdemes.Ilyen lelki betegségeknek általában önértékelési zavar az oka.
2010. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
önbizalmadat fejleszd. tudatosítsd magadban, hogy a szörny nem kívül van, hanem belül, magadban kell legyőznöd! és legyen életed a párodon kívül is, az is sokat segít (leköti az energiáidat, nem marad rágódnivaló idő/erő/energia). ha nem megy egyedül, ne szégyellj szakemberhez fordulni!
2010. márc. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából van ami lekössön,mert itthon vagyok a pici babámmal :)

A helyzet az hogy csinált valamit a Párom,amit nem kellett volna,és ez egy kicsit megingatta a belé vetett bizalmamat.

Tudom hogy szeret,érzem,és nagyon megbánta amit tett,mégis nehéz túltenni magam rajta...

2010. márc. 28. 14:10
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Én ugyanebben a cipőben járok mint te. Én is betegesen féltékeny vagyok, bár nekem még konkrétan nem csinált semmit a párom. Van egy 8 hónapos kisfiunk.

Az én féltékenységem oka az, hogy a párom elég sokat megy el itthonról nélkülem.

Haverok, stb.

Már ő is unja a féltékenységemet és már szóvá is tette.

Én sem tudom mit, de valamit változtatnom kéne mert lehet hogy elveszítem emiatt.

2010. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!