Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21-22 évesek, hol tartotok az...

21-22 évesek, hol tartotok az életben?

Figyelt kérdés

Komoly kapcsolat, munka stb? Úgy érzem, totál zűrzavaros minden, tipikus egyetemista vagyok, azt sem tudom, hol áll a fejem, egy fotós mellett dolgozom segédként, de alig van fizetésem, ha az anyám nem segítene, alig tudnám magam eltartani. Egyfolytában próbálok megállni a lábamon, önállóan, de nehezen megy, mert mindent elrontok folyton. Nekem ugye nem tudnak adni egy lakást, kocsit stb, albérletbe segítenek bele csak egy kicsit. Van, aki már ennyi idősen házasodik stb, én meg totál úgy érzem magam, mint egy kamasz, aki próbálja eltartani magát, nem sok sikerrel. Még Burger Kinges dolgozó is voltam, sőt, lehet vissza kell majd mennem, mert így fotós segédként alig kapok valamit. Még 2 év van vissza a diplomáig, de akkor sem biztos, hogy jobban fognak menni a dolgaim. Komoly kapcsolatom sincs, mert egyszerűen nincs időm erre és akkor még szétszórtabb lennék. Velem egykorúak, nektek eddig mi jött össze? Nem vagyok kétségbe esve, csak érdeklődöm:S

21 (lassan 22)L


2010. aug. 23. 14:48
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

Hali:) én is 21(L) vagyok, egyetemista. Sajnos csak 2 év múlva fogok diplomázni, mert elfecséreltem az életemből 2 évet egy olyan szakra, amire nem is akartam járni, csak a szüleim kedvéért (meg nem volt meg a kellő pontszámom a régi rendszerben, de az újban már igen, oda ahova én akartam:). Most végre azt tanulom, amit szeretnék. Albérletben lakom a fővárosban, a szüleim fizetik, de mivel nem állunk túl jól, kevés zsebpénzem van, de elvagyok abból, ilyenkor nyáron mindig dolgozgatok valamit (év közben nem tudok, mert sok órám van és iszonyatos az időbeosztás). A jövőt némileg optimistán látom, 6 nyelven beszélek az anyanyelvemen kívül, beleértve a kettőt, amiből diplomázom, remélem, találok majd olyan munkát, amiből meg tudok élni (ha mást nem, nyelviskola, idegenvezetés:)...szóval nem félek nagyon attól, hogy nem lesz munkám, mint sok diplomásnak, bár ez majd elválik.

Komoly kapcsolatom nekem sincs, de most nem is hiányzik.

2010. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 22, aki októberben házasodik. Honnan van ház? A párom egy európai cégnél informaitkus (velem egyidős) heti 6 napot dolgozik, én is jól keresek, és összeraktuk 3 év alatt... :) És még egy kis esküvőre is futja. Mint ahogy írtam, az elmúlt 4 évbe a szívemet-lelkemet beleadtam. Szülők semennyivel nem tudtak támogatni. Akkor sem, most sem.
2010. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim válasza:
Szintén 21 éves vagyok és egyetemista :). Én a szüleimmel lakom, ami nagy szerencse, mert rengeteg költségtől megkíméljük magunkat így. Majdnem két és fél éve vagyunk együtt a barátommal, ő örülne ha odaköltöznék hozzá, meg persze én is, de anyagilag nagyon megterhelő lenne egyelőre. Most nyáron dolgoztam egy hónapot, egész jó pénzt kaptam érte. Imádom azt amit tanulok, sok sikert halmozok fel a suliban. A héten derül ki, h megkapom-e a köztársasági ösztöndíjat, nagyon bízom benne :). Ha megkapom, akkor oroszul fogok tanulni magántanárnál. Angolból és németből van középfokúm, de majd még szeretném azokat is fejleszteni. Én egyelőre így jól elvagyok, a barátomnak keresek állást folyamatosan. Bár remélhetőleg a héten az is összejön (ez egy fontos hét az életünkben :))
2010. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

21 leszek 1 hónap múlva, és lány vagyok. Érettségi megvan, 1 év munkanélküliség (nem akartam tanulni, de aztán sehova nem vettek fel, még a Teszkóba sem...), és év vesztes is vagyok. Jelenleg szakmát tanulok, érdekel, szeretem és jó tanulni újra, de beteg vagyok, így nem hiszem, hogy el tudok majd helyezkedni (nem fertőző betegség, csak látható, bőrön).

Párkapcsolatom van 4,5 éve, legalább ez jól megy.

Apámmal élek, anyám meghalt. Soha nem tenne ki engem, csak, mert már nagy vagyok, akármilyen iszákos is. Nem jó a kapcsolatunk, sajnos nagyon sok örökölt pénzem elitta, elkaszinózta, pedig mást ígért, hogy a kis albérletbe vesz új konvektort, blabla... (hiszékeny 15 éves voltam) Szakma után nem tudom mi lesz velem, igyekszem belehúzni, és a lehető legjobbat kihozni magamból és az életemből, nem akarom elontani és lezülleni, egy saját kis háznak/lakásnak örülnék a legjobban, egyelőre nincsenek nagyra vágyó terveim.

2010. aug. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
Én még valamikor az elején írtam, hogy most vettünk lakást. Mi sajnos hitelt hitelre vettünk fel, csak úgy tudtuk megvenni a lakást. Hirtelen kellett költözni, nem volt elég spórolt pénzünk, de szerencsére most nagyobb léptekkel tudunk törleszteni. Legocsmányabb megoldás a hitel, de más lehetőség nem volt.
2010. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
21 vagyok. van egy érettségim ami semmit nem ér,jövőre megyek egyetemre. 4 éve vagyok együtt a párommal,ebből 3 éve együtt élünk,van egy 2 éves lányunk. Összességében boldog vagyok,egyenlőre minden sinen van,csak az bánt hogy nincs saját kis kuckónk. kezdem azt hinni hogy sosem lesz
2010. aug. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
Én vagyok a másik 22/L. Aki írta, h több, mint fél éve lakunk együtt. Mi is hitelre vettük a házat. Az egyik banknál van egy ismerősöm, és szólt, hogy milyen "akció" van a banknál. Nem kellett értékbecslőt, sem az ügyintézést fizeni..és hasonló dolgokat. Amit ugye akkor kellett volna egyből. 2008 augusztusában vettük, aztán valamivel több, mint egy évig a felújításra, berendezésre ment el a pénz. Akkor mindkettőnk fizetését csak erre költöttük szinte. Aztán elkészült, engem pedig elengedtek a munkahelyemről. :(
2010. aug. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

21 L vagyok.

Párommal 2,5 éve vagyunk,együtt,1 éve együtt élünk albérletben. Egyelőre mindketten egyetemen vagyunk,de nem akarjuk abbahagyni a tanulást diploma után,hanem maradni mesterképzésen.

4en lakunk az albérletbe,így nem vészes az összeg,amit fizetnünk kell,ennek ellenére én sajnos diákhiteles vagyok.

2010. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

22 leszek otóberben...szüleimnél lakom, levelezőn végzem a sulit (szociológia, sajnos a lustaságom miatt csúsztam egy évet :(), dolgozom egy ügyvédi irodába mint adminisztrátor egyelőre négyórába, de remélhetőleg szeptembertől nyolcórába, párommal 1,5 éve vagyunk együtt,neki még van két éve az érettségiig, van egy szakmája, fiatalabb másfél évvel mint én, így az összeköltözés és egyéb dolgok váratnak magára. Egyelőre azt leszámítva, hogy nincs saját lakásom lényegében önálló életet élek. Igaz, haza nem kell adnom pénzt, de ezt leszámítva mindent megcsinálok otthon, és ha lesz miből félre is fogok rakni (30ezer forintból sajnos ez nemigen megy, úgy hogy semmire nem kapok pénzt, de egyelőre megengedhetem magamnak, hogy éljek)

most nagy kutatást végzek a lehetőségek tengerében, szeretnék valamit gyorstalpalói szakmát, hogy ezzel is előrébb legyek...aztán meglátjuk...25 évesen szeretnék már nem otthon lakni, addig van három évem...és addig csak kialakul az életem :)

22L

2010. aug. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
21 éves lettem a napokban, albérletben lakom, amit a szüleim fizetnek, mert nekem nincs időm dolgozni, 2 szakom van, mindkettőn jövő tavasszal végzek remélhetőleg. Aztán remélem mesterképzés. 2éve van párom, akivel együtt élünk. Itt tartunk most.:)
2010. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!