Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21-22 évesek, hol tartotok az...

21-22 évesek, hol tartotok az életben?

Figyelt kérdés

Komoly kapcsolat, munka stb? Úgy érzem, totál zűrzavaros minden, tipikus egyetemista vagyok, azt sem tudom, hol áll a fejem, egy fotós mellett dolgozom segédként, de alig van fizetésem, ha az anyám nem segítene, alig tudnám magam eltartani. Egyfolytában próbálok megállni a lábamon, önállóan, de nehezen megy, mert mindent elrontok folyton. Nekem ugye nem tudnak adni egy lakást, kocsit stb, albérletbe segítenek bele csak egy kicsit. Van, aki már ennyi idősen házasodik stb, én meg totál úgy érzem magam, mint egy kamasz, aki próbálja eltartani magát, nem sok sikerrel. Még Burger Kinges dolgozó is voltam, sőt, lehet vissza kell majd mennem, mert így fotós segédként alig kapok valamit. Még 2 év van vissza a diplomáig, de akkor sem biztos, hogy jobban fognak menni a dolgaim. Komoly kapcsolatom sincs, mert egyszerűen nincs időm erre és akkor még szétszórtabb lennék. Velem egykorúak, nektek eddig mi jött össze? Nem vagyok kétségbe esve, csak érdeklődöm:S

21 (lassan 22)L


2010. aug. 23. 14:48
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
84%
Megnyugtassalak, én a szüleimmel élek, nincs munkám, nem tanulok, 21 éves vagyok. Totálisan kivagyok, mert nem kapok munkát a szakmámban...
2010. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
97%
igaz én csak fél év múlva leszek 21, de azért leirom. nekem van egy 2éves komoly kapcsim, de nem dolgozok csak az egyetem. szülőkkel lakok, még 1évem van az egyetemből. Utánna szeretnék önálló lenni és összeköltözni a barátommal. Szerintem ne keseredj el, még vane gy csomo időd hogy kialaukljon szépen lassan minden:) Csak próbáld rendszerezni a dolgaidat sokkal könnyebb lesz:) Fel a fejjel, kitartást.
2010. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
78%
Ebben a félévben diplomázok (írom a szakdolim). Teljesen önellátó vagyok 3 éve. 6 éve van párkapcsolatom, októberben házasodunk... :) 22/L
2010. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
Én 21leszek lassan,de nállam sincs másképp.Egyébként is visszahúzódóbb vagyok(Fiú,de cikiXD).Jó végzettségem van,de nem tudtam elmenni,csak az eggyik nagyárúházba dolgozni.Pfeeeeej.Természetesen éhbérért.Abban a szerencsés helyzetben vagyok,hogy itthon lakok,nem albérletben,de természetesen adok haza pénzt.Nem is tudom mi lenne velem albérletben.Komoly kapcsolatom eddig nem volt egy sem,a leghosszabb tartott 7hónapig.Tehát az ilyesmit hanyagoljuk.
2010. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%
21/l vagyok és most lesz meg a szakmám(egyéb okok miatt ilyen későn,nem buktam).Itthon élek és májusban végzek a sulival,remélhetőleg lesz melóm is és igy pénzem is.Van barátom már 3,5éve.Néha elkeseredek és én is kamasznak érzem magam de sajnos akkor is ez van :D
2010. aug. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
95%

sehol. szuleimmel elek, dolgozok(nagyon sokat), eszek, gepezek(ha lesz asszony akkor a gepet hanyagolom), vagy epp bulizok ha van idom es ennyi. kozeljovoben nem is koltozok el szerintem.

20F

2010. aug. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseredj el! Minden jön a maga idejében. én még 20 vagyok, de én idén fejeztem be a sulim, banki ügyintéző végzettségem van, de eddig semmiféle munkát nem találtam. Idén költöztem fel a vizsga után,tehát 1 hónapja a barátomhoz,3 éve vagyunk együtt.Most már tudom hiányoznak a szüleim is. De remélem el tudok én is helyezkedni. Nyugodj meg,rendbe jön minden:)nekem sem volt minde olyan jó..
2010. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Én 22 múltam, jelenleg a második diplomámat csinálom költségesen, nappalin, amit én fizetek.

19 éves korom óta öneltartó vagyok, sőt, otthon is besegítek (édesanyám + öcsém a család). Mondhatni jól keresek, fejlesztő vagyok suli mellett.


Emellett sziklát mászom, főleg külföldön, talán az egyik legköltségesebb hobbim van, ami létezik.


Volt már néhány barátnőm, a leghosszabb kapcsolat 3,5 évig tartott, és békésen ért véget.


Egyébként kiegyensúlyozott életet élek, futok, úszom, imádom a Duna partot, a jó kajákat, jó könyveket.


Nem tagadom, szerencsés vagyok, de ezt alapvetően magamnak köszönhetem (tehetség+szorgalom).


Albérletben vagyok, amit nyilván én fizetek, egyelőre saját lakás nem realitás, talán majd 5 év múlva. Addig is fizetem a fundamentát. :)


Amire a legbüszkébb vagyok, hogy mindent, amit elértem a saját erőmből sikerült létrehozni, és nem kellett senkit eltaposnom/protekcióznóm/átgázolni másokon. Tiszta a lelkiismeretem :)


Egyébként az embernek arra van ideje, amit akar, ez alól a párkapcsolat sem kivétel. Gondolj arra, hogy egy jó kapcsolatból csak profitálhatsz, erőt meríthetsz.


Egyébként én is szingli vagyok épp. :)

2010. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
82%

Ebben a félévben diplomázok (írom a szakdolim). Teljesen önellátó vagyok 3 éve. 6 éve van párkapcsolatom, októberben házasodunk... :) 22/L


Én írtam. Amúgy ez iszonyat áldozatokkal jár. Nem buliztam 4 éve. Munkám is van a szakmámban.

2010. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%
Novemberben leszek 22 éves. Érettségi után 2 évig jártam egy akkreditált felsőfokú OKJ szakképzésre.Szerencsére szinte rögtön eltudtam helyezkedni, és szeptemberben lesz egy éve, hogy gyermekfelügyelőként dolgozom egy iskolában, ahova értelmi sérült gyerekek járnak. A fizetésem nem sok, a közalkalmazotti bér tábla szerint kapom, de mivel még otthon élek túl sok kiadásom nincs. Minden hónapban utalok X összeget a lakáskasszámra, és ha szerencsém van pár éven belül tudok majd saját lakást venni. Most az összegyűjtött pénzemből, családon belül veszek egy kocsit. Barátom nincs, nem rég lett vége egy 3 éves kapcsolatomnak. Röviden ennyi.
2010. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!