Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21-22 évesek, hol tartotok az...

21-22 évesek, hol tartotok az életben?

Figyelt kérdés

Komoly kapcsolat, munka stb? Úgy érzem, totál zűrzavaros minden, tipikus egyetemista vagyok, azt sem tudom, hol áll a fejem, egy fotós mellett dolgozom segédként, de alig van fizetésem, ha az anyám nem segítene, alig tudnám magam eltartani. Egyfolytában próbálok megállni a lábamon, önállóan, de nehezen megy, mert mindent elrontok folyton. Nekem ugye nem tudnak adni egy lakást, kocsit stb, albérletbe segítenek bele csak egy kicsit. Van, aki már ennyi idősen házasodik stb, én meg totál úgy érzem magam, mint egy kamasz, aki próbálja eltartani magát, nem sok sikerrel. Még Burger Kinges dolgozó is voltam, sőt, lehet vissza kell majd mennem, mert így fotós segédként alig kapok valamit. Még 2 év van vissza a diplomáig, de akkor sem biztos, hogy jobban fognak menni a dolgaim. Komoly kapcsolatom sincs, mert egyszerűen nincs időm erre és akkor még szétszórtabb lennék. Velem egykorúak, nektek eddig mi jött össze? Nem vagyok kétségbe esve, csak érdeklődöm:S

21 (lassan 22)L


2010. aug. 23. 14:48
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 23 vagyok. 19 évesen költöztem el otthonról, persze sokat köszönhetek anyukámnak, mert nem albérletbe, saját házba költözhettem. Kb. 3 éve dolgozom folyamatosan, előtte a családi vállalkozásban segítettem. A párommal 2,5 éve vagyunk együtt, 1 hónap után hozzám is költözött. Tavaly szeptemberben volt az esküvőnk, jövő februárra várjuk a babánkat. :)

Egyébként meló mellett levelezőn csináltam a diplomámat, tavaly államvizsgáztam. Mivel dolgoztam, nem kellett felvennem a diákhitelt. Most szintén levelezőn csinálom a master képzést, jövő júniusban lesz meg a másoddiplomám. Ameddig bírom erővel, addig mindenképpen szeretnék tanulni. Nem feltétlenül több diplomára gondolok, szakmán belüli képzésekre, több nyelvvizsgára, stb. Majd meglátjuk, a baba mellett mennyi időm marad rá. :)

2010. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
En is dolgoztam kfc-hez hasonlo helyeken 22 evesen, laktam a szuleimmel, de lassan aztan minden kialakult es ment a maga rendjen, kitartassal es szorgalommal. 25 evesen koltoztem ki Kanadaba, es mivel hamar penzhez akartam jutni reggeltol estig dolgoztam, ahol csak lehetett...es sporoltam. Most 30 eves vagyok, sajat lakasom van es szeptemberben leszek masodeves a foiskolan...Kitartassal es szorgalommal barmit el lehet erni. Azok kell keseregjenek, akiknek nincs a birtokukban sem tudas, sem diploma!
2010. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

Ja, fővárosi vagyok, de pl. itt sincs sokkal több lehetőség, mint vidéken. Ezzel a bölcsészdologgal meg nem akarok irodába elmenni, mert megőrülnék ott. Tavaly nyáron korrepetáltam franciából 1-2 ismerős kamaszt, de az inkább ilyen baráti segítség volt. Gondoltam már rá, hogy kimegyek Franciaországba, ha lesz miből, de most egyelőre nem megy, meg kell a diploma végre.

Albérletben lakom 2 emberrel, ők is kb. ugyanolyan helyzetben vannak, mint én. Sőt, akiket ismerek, mind ilyesmi helyzetben vannak. Nem nagyon szeretnék egy tarisznyás bölcsész lenni, akinek egyedül cigire van pénze, de most jelenleg így állok. Remélem, majd lesz jobb is, meg találok valami normális munkát. Ez a jelenlegi állás dolog nem valami kielégítő, a pasas mellett kell lennem szinte egész nap, de még így is alig kapok valamit kézhez.

2010. aug. 23. 15:33
 34/50 anonim ***** válasza:
Akkor simán csak rossz pasikat vonzottál be. Mondjuk PhD-s emberrel nem jönnék össze, az tuti... :) Ettől függetlenül nem kell feladni, előbb-utóbb úgyis szerencséd lesz.
2010. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
22 éves lány vagyok. Valamivel több, mint fél éve költöztem össze a párommal. 2 éve vettünk egy lakást hitelre, de csak lassan tudtuk felújítani, beköltözhetővé varázsolni az anyagiak miatt. A párom dolgozik, akkor még én is dolgoztam, de már nem. :S Júniusban végeztem a sulival is(levelezős), folyamatosan azon vagyok most, hogy munkát találjak. Egyenlőre megvagyunk 1 fizetésből, + amit kapok, de csak, mert muszáj. Buli, ilyesmi így elmarad, de nem baj. Reméljük majd lesz jobb is.
2010. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
69%
Akik már 21-2 évesen vettek lakást, azok miből? Fel nem tudom fogni, hogy ilyen fiatal felnőtteknek honnan van erre pénzük. Van, aki egész életében dolgozik, mégsem tudja megkeresni egy lakás árát.
2010. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

22 éves vagyok

nincsen munkám,nincsen komoly kapcsolatom (nem is volt még soha)

Anyummal élek


OFF

Mennyit kapsz fotós segédként?

2010. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

15:47-es Válaszoló!

Igaz, nekünk még csak épül a lakás(szerintem olvastad, 15:07-es válaszoló vagyok), de a páromnak saccra 400E ft fizetése van( változó, hogy mennyit dolgozik pluszba) nekem is van 160E. Ebből elmegy rezsire plusz albérletre 100E, hitel nincs a nyakunkban, így ennyi pénzből havi szinten tudjuk felhúzni a lakást.

Sok helyen van az, hogy a szülő a gyereke alá kocsit, házat tesz.

Én 15évesen suli miatt albérletbe kényszerültem, aztán lett az, hogy a páromékhoz költöztem, mert az igazi otthonomtól 140km az iskola, tőlük pedig csak 35km.

Így mikor suli mellett dolgoztam, tudtunk elrakni pénzt. Párom befejezte akkor az iskolát, mert szakiskolába járt.(leérettségizett, ill diplomázott) és ennyi volt. Szinte semmi szülői segítség nem kellett :)

2010. aug. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
21 eves vagyok.19 eves koromba erettsegiztem,majd 8honapig dolgoztam egy uzletbe,mivel az anyagiak miatt nem tanulhatam tovabb.majd nyolc honap utan egy baratnom kisegitett engem hogy tudjak kimenni kulfoldre!Itt megismerkedtem egy fiuval es ra 6 honapra megkerte a kezem,vagyis egy honapja volt az eskuvonk es most mar 5 hetes terhes vagyok!Dolgozni nem enged a parom,aztmondja a ferfi feladata eltartani a csaldot nem a no-e!A nonek othon van dolga a haz korul!Bulizni nem igen jarunk,mert a diszkot nem szeretjuk.Inkabb kirandulunk,piknikezunk a baratokkal,estenkent el-el megyunk etterembe vagy kavezokba!Es boldoggan elunk!
2010. aug. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
én 21 éves vagyok , most leszek egyetemen másodéves uh még kemény 4 évem van vissza.Itthon lakom szüleimmel egy istenháta mögötti faluban ahol nagyon rossz a közlekedés, ezért suli alatt a mamáméknál lakom mert albérletet nem tudnánk fizetni , kolit meg nem kapnék.Barátom dolgozik és az óráim pont úgy esnek h hétköznap alig fogom látni,pedig jó lenne egy albérlet de suli alatt csak a sulira akarok koncentrálni h sikerüljön mert elég nehéz uh inkább végig szenvedem ezt a 4 évet.Utána talán jobb lesz...
2010. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!