Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs munkám, ezért miért...

Nincs munkám, ezért miért kell mindig bántani?

Figyelt kérdés

Hogy ingyenélő vagyok, vagy lusta.

Vagy legutóbb nálunk volt egy baráti család, egy 4 éves ikerpárral. Konkrétan egész délután a két kislányt szórakoztattam, bújócskáztunk, játszottak a kutyámmal, rajzoltunk. Éppen leültem enni, inni egy kis bort és elkezdtek valamin veszekedni a nappaliban, és kérdeztem az anyjuktól, hogy nem baj, ha most nem én megyek oda? Mondta, hogy dehogyis, amúgy is fáradtak már, nehezebb is őket megnyugtatni olyankor és ment hozzájuk. Erre a mostohatestvérem az orra alatt mondja, hogy "ja, nehogy csinálják te is valamit".


Ezeket is ő mondja mindig, hogy mennyire lusta vagyok. Pedig nem.

Minden nap 6.50-kor kelek, reggel tanulás előtt még tornázom/futok, leviszem pisilni a kutyát, utána kb 9-től 2-ig tanulok, vagy ha van valami dolgom, elintézem. Majd van egy másfél órás "ebédszünetem" minden nap, kutyasétáltatással egybekötve, utána vagy gyakorlatom/szemináriumom van, amire muszáj belépjek, vagy tanulok 5-ig, 6-ig. Utána edzek, vagy találkozom barátnőkkel, esetleg olvasok, sorozatozok, kutyázok, macskázok.


Harmadéves vagyok a jogon, így bőven van mit tanuljak még szorgalmi időszakban is. Sajnos az online oktatás első féléve volt mókás csak, most a legtöbb vizsgám kamerás és szóbeli beugró van, néhol csukott szemmel. A szüleim, családom fizetik az életemet, dolgaimat és ezért hálás is vagyok nagyon, mert tudom, hogy rengeteg fiatalnak ez nem adatik meg. Ők mondták azt is, hogy amíg tanulok, ne dolgozzak. Jelenleg azt érzem, hogy nem is tudnék... Nem tartom magamat rossz képességűnek, sőt. De néha annyira irreálisan sok az elvárás, hogy ezeket egy munkahely mellett képtelen lennék teljesíteni, vagy az ára az lenne, hogy tolnám magam előtt a tárgyakat, csúsznék összevissza.

A mostohatestvérem elvégzett egy kommunikáció- és médiatudomány BA-t, most egy irodánál dolgozik, mint asszisztens. Nem akarom leszólni, de azért a jogon nekem kicsit többet kell tanulni, vizsgaidőszakban sem 2-3 vizsgám lesz. Ő dolgozik, eltartja magát, ami 25 évesen már valamennyire normális. De amíg egyetemre járt, ugyanúgy támogatta a saját családja. Tőlük kapott lakást, autót. Fizettek neki megszámlálhatatlan nyelvtanfolyamot, mert nagyon nehezen tudta letenni a diplomához a nyelvvizsgát.

Olyan szinten próbál beleszólni, beleokoskodni az életembe, ami sok. Régen jóban voltunk nagyon (17 éve ismerem). Most családi ünnepségeken találkozunk csak, akkor meg ez megy. Szurkálódik, beszól, majd kínosan nevet, ha valaki észreveszi, hogy "csak viccelt". Ha Instagramra kiteszek valamit, akár poszt, akár story formájában, azonnal reagál és kapom a kioktatást, hogy miért vagyok ott, miért csinálom ezt, vagy azt, vagy a kedvenc mondatomat, hogy "nem érzed gáznak, hogy ....?".

Semmi okot nem adtam neki rá, hogy ezt csinálja. Nem bántottam meg, nem vesztünk össze. Egyszerűen eltávolodtunk egymástól, de én emiatt nem haragszom rá. Mikor megkapta a lakását, akkor sem leszóltam érte (miért is tenném?!), hanem vele örültem és kérdeztem, hogy kell-e menni segíteni pakolni, kitakarítani. Mikor ő először itt volt nálam, közölte, hogy "sznobos" a lakás, majd hozzátette, hogy de hozzám tökéletesen illik ez alapján.



2021. máj. 2. 17:29
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
neki nagyon rossz az élete, nem boldog, ezért irigy a gondtalan életedre. Ez tuti.
2021. máj. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb simán küldd el melegebb éghajlatra, mert azért van rád szállva, mert hagyod!

Én biztos, hogy nem lennék a bokszzsákja egy irigy szarnak, akármilyen rokon.

2021. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
3asnak van igaza, őt minősíti. Irigy, rosszindulatú. Tiltsd le a közösségi platformokon. Ha társaságban elkezdi, hogy "Nem gondolod, hogy gáz ez vagy az?“ akkor a kövi válaszokat javaslom:"Mi a szándékod ezzel a kérdéssel? Miért kérdezted?" Ezzel leleplezed, hogy rosszindulatból kérdezte. Vagy:"Neked mi a problémád ezzel? Szerinted miért gáz?" Ha elmondja, hogymiért, akkor mondd azt: "Ez a te véleményed. De én más döntést hoztam, megköszönöm, ha tiszteletben tartod, főként, hogy nincs is semmi közöd ehhez az ügyhöz." Amit nem szabad, az mentegetőzni és magyarázkodni. Ezek egyébként technikák mérgező emberek ellen.
2021. máj. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
12%
Komolyan, a jogi karokon az iskolapszichológus elérhetősége helyett a gyk linkje van kint? Itt mindenki jogot hallgat...
2021. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Thispain ***** válasza:
96%
Egyetértek #13-al.
2021. máj. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
39%
Lehet,hogy a kérdező nem elég asszertív,hogy ilyen szintjén védje meg magát. Amúgy meg nem hiszem,hogy mérgező emberek ellen bármi hAt, SOSE veszi magát észre.
2021. máj. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
95%
Előző vagyok, ezt abból is szűrtem le, ahogy az ikrek anyjával lekommunikáltad, hogy figyeljen már a gyerekeire. Biztos bírod őket, meg kedves,hogy játszol velük de az anyja dolga helyre tenni őket, meg figyelni rájuk. Nem vagy fizetett bébiszitter.
2021. máj. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy nem vagy ingyenélő, és nem kell dolgoznod, hisz tanulsz. Én azt szűrtem le,hogy jó életed van és sokat foglalkozol magaddal(napi 2 edzés) és ezt esetleg a mostoha tesó nem teheti meg és ez is böki a csőrét.
2021. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
93%
Letiltod mindenhonnan, kerülöd a vele való találkozást, és a probléma máris megoldódott.
2021. máj. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
82%
Egyszer azért mutasd meg neki a vizsgáid időpontjait stb. és nyugodtan küldd el a fenébe, hogy foglalkozzon a saját kis semmilyen életével, hisz idővel ha végre ezt leteszed ügyvéd leszel és többet fogsz nála keresni...
2021. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!