Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs munkám, ezért miért...

Nincs munkám, ezért miért kell mindig bántani?

Figyelt kérdés

Hogy ingyenélő vagyok, vagy lusta.

Vagy legutóbb nálunk volt egy baráti család, egy 4 éves ikerpárral. Konkrétan egész délután a két kislányt szórakoztattam, bújócskáztunk, játszottak a kutyámmal, rajzoltunk. Éppen leültem enni, inni egy kis bort és elkezdtek valamin veszekedni a nappaliban, és kérdeztem az anyjuktól, hogy nem baj, ha most nem én megyek oda? Mondta, hogy dehogyis, amúgy is fáradtak már, nehezebb is őket megnyugtatni olyankor és ment hozzájuk. Erre a mostohatestvérem az orra alatt mondja, hogy "ja, nehogy csinálják te is valamit".


Ezeket is ő mondja mindig, hogy mennyire lusta vagyok. Pedig nem.

Minden nap 6.50-kor kelek, reggel tanulás előtt még tornázom/futok, leviszem pisilni a kutyát, utána kb 9-től 2-ig tanulok, vagy ha van valami dolgom, elintézem. Majd van egy másfél órás "ebédszünetem" minden nap, kutyasétáltatással egybekötve, utána vagy gyakorlatom/szemináriumom van, amire muszáj belépjek, vagy tanulok 5-ig, 6-ig. Utána edzek, vagy találkozom barátnőkkel, esetleg olvasok, sorozatozok, kutyázok, macskázok.


Harmadéves vagyok a jogon, így bőven van mit tanuljak még szorgalmi időszakban is. Sajnos az online oktatás első féléve volt mókás csak, most a legtöbb vizsgám kamerás és szóbeli beugró van, néhol csukott szemmel. A szüleim, családom fizetik az életemet, dolgaimat és ezért hálás is vagyok nagyon, mert tudom, hogy rengeteg fiatalnak ez nem adatik meg. Ők mondták azt is, hogy amíg tanulok, ne dolgozzak. Jelenleg azt érzem, hogy nem is tudnék... Nem tartom magamat rossz képességűnek, sőt. De néha annyira irreálisan sok az elvárás, hogy ezeket egy munkahely mellett képtelen lennék teljesíteni, vagy az ára az lenne, hogy tolnám magam előtt a tárgyakat, csúsznék összevissza.

A mostohatestvérem elvégzett egy kommunikáció- és médiatudomány BA-t, most egy irodánál dolgozik, mint asszisztens. Nem akarom leszólni, de azért a jogon nekem kicsit többet kell tanulni, vizsgaidőszakban sem 2-3 vizsgám lesz. Ő dolgozik, eltartja magát, ami 25 évesen már valamennyire normális. De amíg egyetemre járt, ugyanúgy támogatta a saját családja. Tőlük kapott lakást, autót. Fizettek neki megszámlálhatatlan nyelvtanfolyamot, mert nagyon nehezen tudta letenni a diplomához a nyelvvizsgát.

Olyan szinten próbál beleszólni, beleokoskodni az életembe, ami sok. Régen jóban voltunk nagyon (17 éve ismerem). Most családi ünnepségeken találkozunk csak, akkor meg ez megy. Szurkálódik, beszól, majd kínosan nevet, ha valaki észreveszi, hogy "csak viccelt". Ha Instagramra kiteszek valamit, akár poszt, akár story formájában, azonnal reagál és kapom a kioktatást, hogy miért vagyok ott, miért csinálom ezt, vagy azt, vagy a kedvenc mondatomat, hogy "nem érzed gáznak, hogy ....?".

Semmi okot nem adtam neki rá, hogy ezt csinálja. Nem bántottam meg, nem vesztünk össze. Egyszerűen eltávolodtunk egymástól, de én emiatt nem haragszom rá. Mikor megkapta a lakását, akkor sem leszóltam érte (miért is tenném?!), hanem vele örültem és kérdeztem, hogy kell-e menni segíteni pakolni, kitakarítani. Mikor ő először itt volt nálam, közölte, hogy "sznobos" a lakás, majd hozzátette, hogy de hozzám tökéletesen illik ez alapján.



2021. máj. 2. 17:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem védeni akarom, de sajnos divat lett egymást bántani, családon és baráti körön belül is. Ezzel nem azt mondom, hogy ez a helyes, de az ilyen hozzáállás elfogadott azzal a címszóval,hogy "legalább megmondja a frankót". Nekem se tetszik ez a világ, de ez van. Az is lehet,hogy nem kedvel téged, esetleg te jobban nézel ki nála, akkor megette a fene a lakását..
2021. máj. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Sem a családom, sem a barátaim nem problémáznak az én életemen úgy, ahogyan ő.
2021. máj. 2. 17:46
 3/29 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon bunkó a viselkedése.

Akármennyire bántó is, próbáld elengedni a füled mellett.

Valamit kompenzálni akár ezzel az örökös beszólogatással, talán nincs megelégedve a saját életével, és rajtad vezeti le.

Tekints rá úgy, hogy ez nem neked szól, hanem őt minősíti. Elég mérgező személyiség :/

2021. máj. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%

nem kell vele tartani a kapcsolatot, csak minimalisan, amennyire nagyon muszaj, es kesz.

sot, meg idegesitsd is, ha ilyeneket ir, hogy “nem erzed gaznak...?” valaszold hogy nem, mert megteheted, azt csinalsz amit akarsz. ilyenek amivel megjobban felidegesited, hadd fojjon a sajat leveben

2021. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
Te sem vagy különb.
2021. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Miért?

Én nem foglalkozom vele, nem izgat, hogy éppen mire költ, hogyan költ, vagy mit csinál egy szombat délután pl.

Ha valakit nem kedvelek, akkor sem csinálom ezt. Mert az utálkozás, gonoszkodás csak nekem árt.

2021. máj. 2. 17:58
 7/29 anonim ***** válasza:
98%
Féltékeny és irigy rád. Ne foglalkozz vele. Előbb utóbb az ilyen posztok amúgy is feltűnőek azoknak akik látják, hogy nem csinálsz semmit mégis egzecíroztat. Ne foglalkozz vele, hanem élvezd az életet.
2021. máj. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
5%
Azt írod ,hogy nem foglalkozol vele.. Á dehogy....
2021. máj. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

ne reagalj a megjegyzeseire, az instagramon meg nyugodtan tiltsd le, es ha rakerdez mondd meg az igazat, hogy folyton mindenre negativ megjegyzese volt.


te tudod hogy megteszed amit kell, a szuleid is tudjak gondolom, egy 25 eves felnott foglalkozzon a sajat eletevel, ne a mostohatestveret szapulja.

2021. máj. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Nyilván azért ez külső szemlélőknek is feltűnt már, karácsonykor is kezdte ezt, hogy miben vagyok én elfáradva, hiszen nem dolgozok, nem csinálok semmit. És a saját apja (!) kezdte mondani, hogy azért a jogi egyetem nem arról híres, hogy a hallgatók semmit nem csinálnának, meg de jó is lenne, ha erre adnák a diplomát.


Nem foglalkozom vele. Nem állok le vele vitázni, én nem piszkálom az élete miatt. Nem vagyok óvodás.

2021. máj. 2. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!