Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanád a szüleidnek, hogy...

Elmondanád a szüleidnek, hogy azért viselkedsz furán mert még mindig nem dolgoztad fel ami történt?

Figyelt kérdés

4 éve lett vége egy nagyon mérgező párkapcsolatomnak. Vert, fojtogatott, megcsalt számtalanszor, arra kényszerített, hogy a szeretőjével legyünk hármasban, és még sok más borzasztó dolgot tett, Nem mertem kilépni a kapcsolatból hosszú évekig. Nagyon kordában tartotta, hogy senkinek ne beszélhessek róla, és nem is mertem. Aztán végül sikerült kilépnem belőle.

Ezek után először a szüleimhez költöztem vissza mert nem szerettem volna, nem mertem egyedül lenni, majd elköltöztem. Majd egyedül éltem, volt mikor az új párommal. Most úgy alakult, hogy megint vissza költöztem a szüleimhez.

Nincsenek tisztában vele, hogy mitől viselkedek úgy ahogy (mármint nem tudják, hogy sok fura reakcióm még mindig berögzött, a múltam miatt viselkedek úgy ahogy). Lehet ők csak azt hiszik fura vagyok, megváltoztam, de érzem, hogy egyedül azért vagyok “fura” mert még mindig kísért a múlt. Mai napig félek tőle, hogy valahol össze futok exemmel, vagy a házunk előtt fog várni, egyedül lenni itthon és egyedül menni valahova este sem szeretek, és még jó sok fura “szokás” amivel tisztában vagyok, hogy miatta csinálom, mert ő ilyenné tett.

Én már felismertem, próbálok ezek ellen tenni de nem egyszerű.

Van hogy hallottam szüleimet beszélni róla, hogy ebben vagy abban milyen furán reagálok, vagy viselkedek.

Érdemes ennyi idő után leülni velük megbeszélni, hogy ezt nem önszántamból csinálom, csak berögzött és ne nézzenek hülyének?



2021. ápr. 19. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a kapcsolatotok, akkor mondd el. Neked is jót tenne szerintem, ha beszélnél róla.
2021. ápr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Te ismered a szüleidet, én elmondanám a saját szüleimnek mindenképpen.
2021. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
A helyedben jó messzire költöznék és szakemberhez fordulnek, en ezt a terhet nem raknam a szülők nyakaba, magamból kiindulva magamat hibaztatnam, hogy miért nem szolt a gyerek, miért nem vettuk észre stb. Ezt en inkább nem tovabb bonyolítanam, inkabb a lezárást szorgalmaznam, hogy minel hamarabb tullepjek rajta. Az új, messzi hely azért is lenne jó, mert magammal is jobban elhitetnem, hogy itt tuti nem futok ossze az exemmel, megprobalnek minel minél tobb emberrel ismerkedni, baratkozni sokat kirandulni stb. az új intenzív élmények miatt könnyeb lenne felejteni. Próbálj meg erős lenni 🙂
2021. ápr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha jó a kapcsolatod velük mond el minél előbb, egy az hogy könnyebb lesz a szívednek egy teherrel is könnyebb leszel, másrészt ha pl szeretnél szakemberhez fordulni, sokkal könnyebb lesz tőle segítséget kérni. De csak gondolj bele ha tervezel szakemberhez fordulni mennyivel jobb lenne anyukáddal vagy esetleg más családtagoddal elmenni hozzá mint egyedül attól félve hogy összefutsz vele akár útközben.
2021. ápr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Nos én sajnos voltam hasonló cipôben és kénytelen voltam a szüleimet legalább reszben beavatni. A reakciójuk az volt, hogy nem akarják tudni miket mûvelt a volt párom velem meg hogy csalódtak bennem,mert ilyen embert választottam. Te döntesz...

(Ha lehet a párodnak se mondd el ha lesz, mert így bevonzhatsz hasonló férfit, vagy szánna téged. Esetleg egy terapeutával próbàld feldolgozni a történteket, hidd el, nem kell hogy elkönyveljenek àldozatnak.

2021. ápr. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem mondtad el a szüleidnek, hogy az exed bántalmazott szexuálisan is? Mert szerintem az is erőszak amikor hármasra kényszerít ráadásul a szeretőjével és te nem akarod. Ezekért már fel is jelenthetted volna és távolságtartásit kérhettél volna.


Szerintem a szüleid meg fogják érteni. 5-össel nem értek egyet egy picit olyan érzetet kelt mintha ő azt akarná ezzel mondani hogy ártarlan áldozatnak tilos beszélnie a traumájáról azokkal akik igazán ismerik és szeretik. Pont attól viszed tovább az áldozat érzést ha nem beszéled meg pl. Majd a pároddal. Attól nem bevonzasz rossz embert hanem esélyt adsz magadnak a boldogságra mert nem tud már beléd rúgni lelkileg sem ha úgy tudsz beszélni a dologról hogy nem zaklat fel.

Lehet szükséged lenne terapeutára de a terapeuta nem ismer gyerekkorod óta, de a család igen. A családod támogatása is nagyon fontos ebben a helyzetben mert ők azok akik tudják milyen voltál előtte és ők azok akik segítenek megtalálni újra azt az őnmagadat aki valójában vagy és nem az exed undorító bántalmazó lenyomatát amit hordozni kényszerültél olyan teher ami nem a tiéd és nem is szabadott volna rádtolnia, mert olyanná akart formálni mint ő saját maga az az övé egész egyszerűen csak visszakell dobni neki gondolatban bármennyiszer előjön.


Egy dolgot kell tudatosítanod magadban ezek a fura reakciók nem a te őszinte reakcióid hanem az exed lemyomata amit úgy neveznek trauma.


Ha ez tudatosítod idővel ösztönből elengeded és azt mondod nem kell.

2021. ápr. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
* önmagadat
2021. ápr. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Én szakemberhez fordulnék inkább.


A szüleim teljesen összetörtek amikor megtudták hogy vagdostam magam. Próbáltak meghallgatni meg segíteni de nekem nem segített hogy ilyeneket tudtak. Sőt rosszabb volt ahogy láttam a szemükben mennyire megviseli őket.


Egy ilyen helyzetben....hát nem raknék rájuk ekkora súlyt. Esetleg a fizikai bántalmazást elmondanám de a szexuálisat kizárt. Abból már értenék miért nem akarok egyedül lenni stb.

2021. ápr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 1Léna ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!

Van segítség.

NANE keress rá!

A szüleidet te ismered. Nehéz helyzet. Kivel lenne jobb megbeszélni? Idegen hozzáértővel, vagy családtaggal? Válaszd azt amiben nagyobb békességed van. Amelyiktől kevésbé tartasz. Ahol őszintébben fel tudnád tárni az érzéseidet.

A problémáink számunkra is jobban körvonalazódnak, érthetőbbek lesznek, ha elmondhatjuk, ha szavakkal megfogalmazzuk a történteket, az érzéseinket. Segíti a történttek feldolgozását.

2021. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én elmondanám kivéve a hármasban dolgot. Nem kell mindenről tudniuk, de annyit igen higy miért viselkedek furán.

Nekem anyám meg olyan higy állandóan kérdezi mi a baj ha látja rajtam higy van valami. Mindig azt mondja hogy ha tud akkor segít megoldani... Hát nem tudom higy a te szüleid milyenek, te ismered őket. Megoldani nyilván nem fogják tudni, de lelkileg támogatni tudnak.

2021. ápr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!