Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek (is) igaza van a...

Szerintetek (is) igaza van a lányomnak?

Figyelt kérdés

A lányom 16.5 éves.Nem vet fel minket a pénz.Sőt, nagyon is beosztással kell élnünk.(egyedül nevelem őket, van még egy fiamk is)

Van egy osztálytársa, lány akivel jóban van, barátnő, vagy mifene..

Nos ez a lány csak dicsekedni tud, hogy miket kap meg.Új ruhák, új cipők, új telefon..

Tudja jól, hogy mi ezt nem tehetjük meg.De engem nem is érdekel, nem foglalkozom az ilyenekkel.Csak a lányomnak néha rosszul esik..

Nemrég talált egy képet erről a lányről az egyik közösségi oldalon,egy hipi szupi új telóval...

Megjegyezte a lányom, hogy már megint új teló, dejó neki...láttam rajta mi járhat a fejében.

Egy kicsivel később megszólalt, hogy:nem is írígylem R-t az a telefonért...

Kérdem miért?Azt mondta azért mert lehet hogy jó drága volt, viszont neki nincs része olyan élményekben, mint nekem.

Igaz nem telt nyaralásra, de voltunk Visegrádon egy napos kiránduláson, a vidámparkban,(igaz oda minden évben megyünk üdülési csekkből)most a Debreceni virágkarneválon.Meg mennek a mamájukhoz, apjukkal is ide oda..

Én úgy gondolom, ezek sokkal többet érnek, mintha drága cuccokkal itthon kéne ülniük.

Ti mit gondoltok ezekről a dolgokról?


2010. aug. 21. 19:33
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
67%

A lányodnak is, neked is igazad van. A családi élet mindennél többet ér! Leet, hogy most mutogatja a másik kislány az új ruhákat, meg a ketyeréket, amit a felnőttek használni sem tudnak, de gyanítom, igazi élmény nincs mögötte. Hamar hozzászoknak ezek ahhoz, hogy mindent megkapnak, amire rámutatnak a boltban, és egy idő után már nem ad nekik akkora élményt egy ajándék, mintha hónapokig-évekig spóroltak volna rá. Üres lesz az életük, mert a családi ünnepek nem arról szólnak, hogy együtt vagyunk, szeretjük egymást, hanem arról, hogy a szülők büszkén kijelenthetik maguk és a társaságuk előtt, hogy ők bizony megengedhetik maguknak, hogy ilyen drága ajándékokat vegyenek a gyereknek.

A lányod korát meghazudtolóan érett és józan gondolkodású, ez pedig a te jó nevelésed következménye.

2010. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Volt diákminkán, meggyet szedett 2 hétig.Ez volt az első munkája.Volt olyan nap, hogy 17 ládával keszedett.

Vett már belőle magának egy táskát,(most a Debreceni kütyüsöknél)

Amikor strandon voltunk vett mindenkinek jégkémet, feltöltötte a telóját.

Végül is azért annyi(m) mindig van, hogy ami kell nekik meglegyen.

2010. aug. 21. 20:59
 33/40 anonim ***** válasza:
96%

Mi sem élünk túl fényesen,főleg mióta nővérem egyetemista.Hiába államilag támogatotton van,a koli,bérlet,kaja stb. rengeteg pénz.

Általában kínaiban vásárolunk,évente 2-3x ha sikerül elmennünk egy nagyobb városba "plázázni" ahol vannak márkásabb boltok.Akkor is inkább a leárazott termékek között nézek szét,így vagy egyel több ruhát kapok vagy több pénz marad anyuméknak:)

Mostanában egyre többször veszem meg az apróságokat zsebpénzből.Havi 3000Ft-ot kapok,ebből veszek arckrémet,tonikot,sminklemosót,fehérneműt vagy amit éppen meglátok és megtetszik vagy amire szükségem van.Tudom,hogy a szüleim pénztárcája sem feneketlen,ezért ha megveszek valamit akkor nem úgy állítok haza,hogy "vettem egy pólót 2000Ft-ért kifizeted?",ha kérdezik elmondom mennyi volt,de nem kérem az árát.


Úgy érzem,hogy a családi pillanatok sokkal értékesebbek,mint egy telefon,ruha vagy akármi divatcikk,ami úgy is elavul.

Szívesen emlékezek vissza az óvodás,kisiskolás emlékekre,a közös kirándulásokra és mindenre.

Nekem ez többet ér,mint egy mobil.

15/L

2010. aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
98%

Nekem van olyan ismerősöm (15éves lány) aki mindent megkap a szüleitől,hercegnőként bántak vele,mindenből a legdrágábbat kapta,de a szülők pár éve elváltak,és a férfi elköltözött ugye otthonról, a nagy házat meg mindent oda adott a nőnek.

A 15éves lány,utálja az apját,amiért nem veszi meg neki a 30000 ft-os tűsarkút,meg a legújjabb telefont. Az anyja nem dolgozik,a volt férje küldi neki a pénzt,amit magára költ. A lány megmondta az apjának,hogy többet látni se akarja,mert nem kapja meg azt amit kér. És akkor aztmondta neki az apja,hogy küldi a pénzt,fizeti a kocsit,elviseli a hülye anyja nyávogását,ő fizeti nekik a víz-gáz számlát meg amit csak tud,úgyhogy ne várja el,hogy még több tízezer forintot adjon neki zsebpénzként.

Nekem erről az a véleményem,hogy lehet megvan mindene a lánynak,de hogy nincs egy családja,aki kiáll mellette,és boldogan él,azt garantálom :)

Tehát itt a példa,a pénz nem minden. Okos lányod van és biztos talpraesett,jó ember és szeret téged és ez a legfontosabb

16/L

2010. aug. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
89%

nalunk csaladon belul van ugyanez.

testverem london, parizs, roma, stb... uj csizmak, angol nyelvvizsga, megy fosulira nemsokara, kell a szponzor.

...es mindenez mibol?....az en megkeresett penzembol...:S

Egy ideje be is lett fejezve, nem belolem fog elni a csaladom...adok a kozosbe 30at+20kajajegy anyamnak es alig elegul ki.


en meg bezzeg soha nem voltam kulfoldon, kb soha nem veszek semmit....es amikor venni akarok magamnak akarmit...meg ha 5000forint is...egyatalan nem tetszik a szuleimnek...


20F

2010. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Valamennyire igaz..:)
2010. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
47%

Csak azt nem vágom, hogy honnan veszitek, hogy a gazdag lányka boldogtalan és a szülei nem foglalkoznak vele?


Mert szerintem ez egy hatalmas sztereotípia, hogy van a szegény aranyos szerény lány, akit nagyon szeret a családja, de nem futja neki márkás cuccokra.

Meg van a gazdag elkényeztett gőgös lány, akivel nem is foglalkozik a családja, és biztos sokkal boldogtalanabb, mint a szegény.


Ok, hogy a legtöbb mesében ilyen klisék vannak, de a valóságban nem ez az általános helyzet. Rengeteg szegény lányt ver az alkoholista apja, és rengeteg gazdag lány nem gőgös, hanem a családjával megy nagy boldogságban világkörüli útra.

2010. aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
97%
Szerintem az boldog, akinek van annyi pénze hogy gond nélkül tudjon élni, de még sincs annyi, hogy minden hülyeséget megvehessen magának.Mert ha túl kevés pénze van, akkor abból áll az élete, hogy minden fillért próbál megspórolni, akinek túl sok pénze van, az meg szinte mindent megtud oldani pénzzel, és nincs hova "fejlődnie" mert hát így is megvan mindene..És szerintem sokkal többet ér egy kirándulás együtt a családdal, ahol sokat nevetünk meg viccelődünk mint valami kütyü..a drága kütyük úgyis elromlanak és túl sok emlék nem is fog hozzájuk kötni, viszont a szép nap emlékei akkor is velünk lesznek mikor épp rossz passzban leszünk, és lehet hogy épp a régi emlékekre való visszaemlékezés fog minket jobb kedvre deríteni:)Viszont 1 kütyü csak a megkapás pillanatában okoz örömöt.Később megszokjuk hogy megvan és már nem nagyon érdekel minket..
2010. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Viszont 1 kütyü csak a megkapás pillanatában okoz örömöt.Később megszokjuk hogy megvan és már nem nagyon érdekel minket..


ezzel abszolút nem értek egyet, de megint csak látszik, hogy nem vagyunk egyformák. ha rossz kedvem van jóformán soha nem gondolok vissza mi volt régen. pedig jóban vagyok a szüleimmel, sokszor voltunk itt-ott együtt és jól éreztük magunkat. egyszerűen nem tudok ezekkel az emlékekkel mit kezdeni, akkor jó volt, de nekem valami kézzelfoghatóbb kell. na mindegy.

2010. aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Eszméletlenül igazságtalanok vagytok, ami gondolom a féltékenységből ered... A lányod egy nagyon értelmes csaj, és ti ismeritek a másik lányt, lehet hogy tényleg nem boldog stb.. DE ez egy annyira szánalmas dolog hogy mindenki aki kicsit rosszabb körülmények között él azzal vigasztalja magát hogy aki gazdag, az nem boldog.. Ez nevetséges, az hogy valakinek milyen a családi élete, nem függ a pénztől... A pénz hiánya ugyanúgy tönkretehet mellesleg egy kapcsolatot mint a sok pénz. sőt...

Én jó anyagi körülmények között nőttem fel, nem nyalták ki a seggem de ünnepekre megkaptam amit szerettem volna, eljártunk külföldre nyaralni... és mégis iszonyú boldog gyerekkorom volt mert a család nagyon szerette egymást.

2010. aug. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!