Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek (is) igaza van a...

Szerintetek (is) igaza van a lányomnak?

Figyelt kérdés

A lányom 16.5 éves.Nem vet fel minket a pénz.Sőt, nagyon is beosztással kell élnünk.(egyedül nevelem őket, van még egy fiamk is)

Van egy osztálytársa, lány akivel jóban van, barátnő, vagy mifene..

Nos ez a lány csak dicsekedni tud, hogy miket kap meg.Új ruhák, új cipők, új telefon..

Tudja jól, hogy mi ezt nem tehetjük meg.De engem nem is érdekel, nem foglalkozom az ilyenekkel.Csak a lányomnak néha rosszul esik..

Nemrég talált egy képet erről a lányről az egyik közösségi oldalon,egy hipi szupi új telóval...

Megjegyezte a lányom, hogy már megint új teló, dejó neki...láttam rajta mi járhat a fejében.

Egy kicsivel később megszólalt, hogy:nem is írígylem R-t az a telefonért...

Kérdem miért?Azt mondta azért mert lehet hogy jó drága volt, viszont neki nincs része olyan élményekben, mint nekem.

Igaz nem telt nyaralásra, de voltunk Visegrádon egy napos kiránduláson, a vidámparkban,(igaz oda minden évben megyünk üdülési csekkből)most a Debreceni virágkarneválon.Meg mennek a mamájukhoz, apjukkal is ide oda..

Én úgy gondolom, ezek sokkal többet érnek, mintha drága cuccokkal itthon kéne ülniük.

Ti mit gondoltok ezekről a dolgokról?


2010. aug. 21. 19:33
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
69%
Attól mert megkap mindent, még nem biztos, hogy boldogtalan. Lehet, hogy neki is ugyanolyan (sőt, még jobb) élményei vannak, mint a lányodnak. Nem kell ítélkezni, ha nem is ismered. Bírom ezeket az "én nem vagyok olyan gazdag, de legalább boldog vagyok" típusú kijelentéseket. Honnan veszitek, hogy ő nem az?
2010. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
77%

Ez pontosan így van ahogy a lányod mondja!:)


Bocsi hogy megkérdezem de hogy tetszett a karnevál?

2010. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a lánya tudja mire fel mondta ezt!Mármint ismeri a másikat..
2010. aug. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
83%
Én is egyedül nevelem a gyerekeim, 16,5 a lány 12 a fiú, és nekünk sincs sok pénzünk. A helyzetünk kb ugyanez. volt kirándulás Tatán, voltunk élmény fürdőzni, mamáéknál bográcsozni stb, Apjuk is elvitte őket kirándulni. Az Én gyerekeim ezeket nagyon élvezik. A kislány szerint egy osztálytársának sincs olyan jófej anyuja mint Én, mindent megbeszélünk, és ezeket nem pótolja egy 100 ezres telo
2010. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
78%

16 évesen én is nagyon sokat adtam az ilyen dolgokra, azóta már másképp látom, már tudom értékelni a családdal töltött időt, és szeretek velük lenni. Adj neki pár évet, lehet "kinövi" a dolgot.

22,L

2010. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Persze hogy ismeri.Az osztály társa, meg ilyen barát féle.Azért írom így, mert én az ilyet nem tartanám barátnak.Volt is már náluk..

Nagyon jó volt a karnevál, tetszett, nagyon jól megvoltak csinálva a díszek.Jól elfáradtaunk, de megérte.

Jaa, még annyit...azt nem írtam, hogy mi mennyire boldodok vagyunk, az a lány meg nem....

2010. aug. 21. 19:42
 7/40 anonim válasza:
67%
Igaz én csak 22 éves vagyok,de minket apu nevelt egyedül,persze neki hol volt munkahelye hol nem.És mi is jobban örültünk hogy velünk van,és szeret minket,mintha mindenféle drága cuccokat kaptunk volna.Jó persze nemmondom hogy néha nemörültünk volna egy új cipőnek,ruhának de ez volt.Mégis felnőttünk,(van egy fiú tesóm).Azt szokták mondani,hogy a pénz nem bodogít,persze jó ha van.Én ezen a véleményen vagyok.Szerintem örülj hogy a lányod ezt mondja,és nempedig azon veszekedtek hogy a másik lánynak megvan mindene,ő meg nemkaphat meg mindent amit szeretne.Lehet hogy a barátnője meg szeretet nem kap,csak nemmutatja ki,mivel mást meg kap.Bocsi ha hosszú lettem.További szép estét!
2010. aug. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
45%

kinek mi, engem pl abszolút nem érdekelnek az ilyen közös élmények, kirándulások, sokkal többre tudom értékelni a tárgyi ajándékokat, mert úgy vagyok vele, az tovább megmarad, és sokkal hasznosabb is. ugyanakkor megértem ha nem telik rá, persze mindenkinek arra van pénze amire szán. mi mindig meg tudtunk egyezni szüleimmel, így nekem is van pár drága cuccom, de ha valamire épp nem telik, azt is megértem.

ha szerencséd van, annyi hasznotok lesz ebből, hogy a lányod majd rájön milyen fontos tanulni, hogy később jó munkája legyen és majd ne kelljen semmit se nélkülöznie.

2010. aug. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
37%
Az ilyen nem barátnő! Amint a lányod kikerül a középsuliból, nem lesz rákényszerülve ilyenekre. A legtöbbet meg tényleg, igenis az emlékek érnek, akárhol is volt a nyaralás. Mondjuk ettől függetlenül szerintem a barátnője sem ül otthon, nyilván nyaralnak valamerre ha annyira pénzesek, vagy csak simán átlagosak.
2010. aug. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk szerintem sem tudhatod, hogy boldogtalan e a lány, de ha mégis az, akkor szánalmas, hogy ennek gyakorlatilag "örülsz".
2010. aug. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!