Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek (is) igaza van a...

Szerintetek (is) igaza van a lányomnak?

Figyelt kérdés

A lányom 16.5 éves.Nem vet fel minket a pénz.Sőt, nagyon is beosztással kell élnünk.(egyedül nevelem őket, van még egy fiamk is)

Van egy osztálytársa, lány akivel jóban van, barátnő, vagy mifene..

Nos ez a lány csak dicsekedni tud, hogy miket kap meg.Új ruhák, új cipők, új telefon..

Tudja jól, hogy mi ezt nem tehetjük meg.De engem nem is érdekel, nem foglalkozom az ilyenekkel.Csak a lányomnak néha rosszul esik..

Nemrég talált egy képet erről a lányről az egyik közösségi oldalon,egy hipi szupi új telóval...

Megjegyezte a lányom, hogy már megint új teló, dejó neki...láttam rajta mi járhat a fejében.

Egy kicsivel később megszólalt, hogy:nem is írígylem R-t az a telefonért...

Kérdem miért?Azt mondta azért mert lehet hogy jó drága volt, viszont neki nincs része olyan élményekben, mint nekem.

Igaz nem telt nyaralásra, de voltunk Visegrádon egy napos kiránduláson, a vidámparkban,(igaz oda minden évben megyünk üdülési csekkből)most a Debreceni virágkarneválon.Meg mennek a mamájukhoz, apjukkal is ide oda..

Én úgy gondolom, ezek sokkal többet érnek, mintha drága cuccokkal itthon kéne ülniük.

Ti mit gondoltok ezekről a dolgokról?


2010. aug. 21. 19:33
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, honnan veszed, hogy nem boldog. Nem ismered, nem tudod, hogy neki mi okoz örömöt. Ha féltékeny vagy, akkor ne azzal próbáld hárítani a dolgot, hogy ő tuti nem boldog. Ha nem lennél féltékeny, ki se írtad volna ezt a kérdést, hanem tennéd a dolgod. De mivel az vagy, így itt próbálod elérni, hogy minél többen igazat adjanak neked, ezáltal megnyugtassanak, hogy ti jobbak vagytok az ő családjánál.
2010. aug. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
49%

mivel nem ismerjük a lányt nem tudjuk eldönteni, de nem kellene általánosítani.


nekünk viszonylag sok pénzünk van, bevallom. ettől függetlenül nem folyik a csapból az. (sok dolgot megengedhetünk magunknak, de nem lakunk villában)

na mindegy, szóval, én úgy látom a helyzetet, hogy a "pénz nem boldogít" mondást csak a "szegények" találták ki (nem szeretnék megsérteni senkit! bár úgyis kapom a lepontozást...) ne mondjátok már, hogy az boldogít ha ugyan családdal tölt valaki sok időt, de nem tud megvenni magának szinte semmit... a pénz nagyon sok mindent megold... és szerintem a sok pénz rövid és hosszú távon is boldogságot okozhat.


volt olyan időszakunk, hogy nagyon nagyon spórolnunk kellett, és NEM voltam boldog, hiába voltak ott a barátaim, mert engem a barátaim IS boldoggá tesznek, de nem CSAK ők.


köszi. 18F

2010. aug. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
36%
18F, igen, valami ilyesmit akartam én is írni, nem mindenkit ugyanaz tesz boldoggá.
2010. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
79%

Én is az ún. pénzes kategóriából vagyok, 17 éves leányka.

Nagyon utálom, hogy bárhova megyünk az a kérdés, mit vegyenek. Karácsonykor is. Nem az, hogy ki fonja a koszorút. Mert majd veszünk. Az szebb, mint amit Zsófika fon. (14 éves húgom).

Karácsonyra mindig kérni kell valamit, olyan nincs, hogy a Jézuska nem hoz valamit, csak jól érezzük magunkat.

Pont levelet írtam a Jézuskának, ahogy a többiek is szokták (nálunk ez még nem ciki), és kihangsúlyoztam benne, hogy én egy EGYSZERŰ mp3 lejátszót szeretnék kérni. Apa szerint úgymond "gagyit". Mit kaptam??? mp5-öt.

NEM VICC! KOMOLY! :(

És még az a "mit szólnak majd a barátaid!" Felkiáltás!

Tudom,hálátlan vagyok. De ezek nem nekem kellenek, hanem neki. Hogy mondhassa, hogy mi mindent megkapunk. Pedig inkább élnék úgy, mint a lánya, kedves Kérdező, hogy nincs meg minden, de nem veszekednek, és nem úgy kezelnek, mint egy díszt, amit arra használnak, hogy villogtassák mindenki előtt.

Igen, szerintem igaza van a lányának. Üdvözlöm, és tessék megmutatni Neki a válaszokat, hogy NAGYON szerencsés!

2010. aug. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 Vízjég válasza:
55%
Igaza van a lányodnak, és neked is. Szánalomra méltó az a rongyrázás, amit lefestettél, és ahogy a gyereked orra alá dörgöli az új dolgait az a lány. Ha tényleg úgy van.
2010. aug. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
87%

Mindig voltak tehetos emberek, s voltak olyanok, Akiknek bizony mindig megkellett gondolniuk,hogy mit vegyenek, vagy vehetnek meg!

En a helyedben nem engednem, illetve igyekeznek lebeszelni arrol, hogy mas emberek anyagi helyzetevel foglalkozzon, s foleg az eletkorulmenyeivel.

Ez egy rossz emberi tulajdonsag, hogy mindig "versenyeznek" egymassal, s kozben azt hallgatjuk, hogy szegenyseg van es nehez az elet.

A lanyod fogadja el a jelenlegi sorsat igy, es adjon halat a teremtojenek, hogy vannak szulei es normalis korulmenyek kozott elhet.

Nem szabad a masik embert nezegetni, foleg elitelni, csak azert, mert elni mer!

2010. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen családban nőttem fel, mint a tiétek. SOHA nem tudok elég hálás lenni az Anyukámnak a sok kirándulásért, a sok múzeumért (mondjuk azt megutáltam egy életre ;)), a sok-sok-sok élményért, amiket ezek a lányok soha nem fognak megkapni. Igen, bennem is volt néha egy kicsi rossz érzés, amikor láttam, hogy mások hogyan élnek. Addig a pillanatig, amíg le nem ültünk otthon EGYÜTT vacsorázni. Kicsit el is pityeredtem, amikor olvastam, hogy ezt mondta a lányod: "azért mert lehet hogy jó drága volt, viszont neki nincs része olyan élményekben, mint nekem" Ez a legfontosabb. És ha ő ezt már most, ennyi évesen így látja, akkor csak annyit tudok Neked mondani, hogy GRATULÁLOK! Nagyon "jó munkát" végeztél! :D Kívánok nektek nagyon sok boldogságot! És ne aggódj, hogy nem vet fel a pénz, már a Te "Kicsi" lányod is tudja, hogy nem az a legfontosabb :)
2010. aug. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy mára már egy boldog, kiegyensúlyozott 33 éves nő lettem :)
2010. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
64%

Anno mikor en tini voltam, anyam mindig azt mondta kislanyom dontsd el mit szeretnel: teliszalamis szendvicset, vagy nyaralni? Mert az egyik osztalytarsamnak mindig olyan szendvicse volt es en is ugy szerettem volna...csakhogy amit senki nem latott, otthon zsiros kenyer volt. A zsir hetvegerol maradt meg abbol, amit anyu sutott. Nyaron viszont en nayaraltam! Teliszalami meg otthon kuksolt...en 4 even keresztul minden nyaron mehettem kulfoldre...

Szoval orulok, hogy a lanyod magatol belatta a dolgokat. Okos csajszi!

2010. aug. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott egy történet...

Az unoka bátyám, egyszer azt m,ondta, hogy :Anyu vett volna inkább kevesebb nápolyit, de többett lett volna velünk.Igen, nem vagyunk egyformák, nem egyforma dolgoknak örülünk.

Aki szegény, az mivel "dicsekedjen"mint a gazdagok?

Mert ha valaki mindennapő másik márkás cuccba megy suliba, azt nem lehet nem észre venni....És a tinik már csak ilyenek...

2010. aug. 21. 20:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!