Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lehet hogy a lányomnak van igaza?

Lehet hogy a lányomnak van igaza?

Figyelt kérdés
14 éves lányom most nyolcadikas. Kis gimibe jár úgyhogy a félévi bizonyítványa nem számít semmit, de engem mégis nagyon zavar hogy lett 4 hármasa. Biológiából, matekból, kémiából és fizikából. Azt mondja hogy ezekből a tantárgyakból úgysem érettségizik, a matekot meg majd év végére kijavítja. A többi tantárgyból mind 4-es 5-ös tanuló de engem akkor is nagyon zavar ez a 4 hármas. Főleg hogy ezek is simán lehetnének jobbak ha egy kicsit többet tanulna. Túl sokat kérek tőle?
2011. jan. 13. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Most komolyan. Nézzük a tényeket. 14 éves. Nem számít semmi továbbtanulásba. Legjobb esetben is még 4 év mire érettségizik. Akárhova akar majd menni, főiskola, egyetem, sehol még csak meg sem fogják kérdezni, h na, és nyolcadikban milyen jegyeid voltak? Pont nem fogja érdekelni őket, csak az érettségi. Az legyen jó, és ennyi. A kérdésre válaszolva, igen, igaza van, hiszen nem bukdácsol, hanem 4-5-ös tanuló, egy kis lazítás, főleg félévkor teljesen belefér.
2011. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Ismerős szöveg a nem lesz rá szükség, meg majd kijavítom az év végére. Erre szoktam mondani a fiamnak, hogy azért vagyok 80 kg, mert évek óta majd fogyózok.

Én azt próbálom vele megértetni, hogy a tanulás nem csak arra való, hogy a számunkra szükséges információt megjegyezzük, hanem arra is, hogy az agyunkat megtanítsuk dolgozni. Ha ezt most elhanyagolja, később nehezebb lesz a dolga.

Az a baj a kamaszokkal, hogy az észérvekre nem hallgatnak, a keménykedés visszafelé sül el náluk, így én rendszerint a humorhoz fordulok segítségért, ha valamiről meg kell győznöm.

2011. jan. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy a lányod inkább humán beállítottságú. Szerintem nem kéne azzal terhelned, hogy maximalista vagy vele szemben. Nem lehet mindenki kitűnő, örülj, hogy a többi jegye szép.

Én 25 éves vagyok, elvégeztem a főiskolát,és a szüleim soha nem cseszegettek, hogy matekból, fizikából, kémiából, bioszból miért vagyok csak 3-as a középiskolában. Azért nem piszkálták, mert tudták, hogy MÁSBÓL vagyok jó. Azt kell erősíteni, és abban teljesedtem ki. (Én zeneművészetibe jártam, a főiskolát pedig teljesen más területen csináltam).

Szerintem csak bíztasd a tanulásra, semmiképpen ne ijeszd meg, nem minden a tanuláson múlik. Ha egyszer a reál tárgyak neki nehezebben mennek, akkor el kell fogadni. Biztos nem műszakiba fog tovább menni, ennyi.

Az érettségimben is volt 3-as, mégsem nézett le ezért le senki. Örültek, hogy nem 2-es lett a matekom. És a főiskolára így is max pontszámmal vettek fel, nem olyan szőrszálhasogató az oktatási rendszer, akkor a szülő le legyen az! Annyit várj el a gyerekedtől, amennyit te is gond nélkül meg tudnál csinálni a helyében. Vagy tanulj vele, hátha jobb lesz, de gondolom erre nincs sok időd, így inkább csak légy büszke rá, hogy a többi jegye jó, azt jelenti, hogy ügyes a lányod, tanul rendesen. :)

2011. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet minden tárgyból jó, ha van elképzeláse, hogy mit szeretne később tanulni, akkor azokra kéne igazán ráfeküdni. Engem sem érdekelt bizonyos tantárgy, bár én nem nyolcadikba, hanem később voltam belőle 3-as.
2011. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, látom elírtam 1-2 betűt, a babám mindjárt ébred, és siettem a monológommal. :)


Szóval légy büszke a lányodra, és annak a hsz-nak, hogy a kamaszok így meg úgy. A te lányod pont nem egy link gyerek, nem hiszem, hogy piszkálni kéne azt, akinek ilyen szép jegyei vannak.

2011. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is 14 éves lány vagyok. matekom tavaly 4-es volt, most 3as, fizika 4,3, irodalom 5,5, nyelvtan 5,5, töri 3,4... És nem számítok rossz tanulónak! Megértelek, hogy felkaptad a vizet a 4 hármason, de igazán csak a matek számít bele, ráadásul ki tudja javítani.:) Járhat különtanárhoz, biztosan segítene neki... de semmiképp ne tiltsd el a hobbijaitól, barátjaitól stb.! 14/L
2011. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem olyan nagy baj az a 4db 3-as.Nekem is jobban megy a humán,de akármennyire töröm magam kémiából és fizikából nem tudok 3-asnál jobbat szerezni. 15/L
2011. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nem számít semmit a továbbtanulásban, akkor nem kell aggódni. Na meg persze 3-asnál rosszabb nincs. Én valahogy (tiniként) többre becsülöm azokat, akik valamiből jobbak, valamiből rosszabbak. Ha akarja majd úgyis kijavítja, és nem hiszem hogy agyon kellene tanulnia magát. Úgyhogy szerintem ne erőltesd.
2011. jan. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

Részben igaza van részben pedig nincs.

Én is kisgimis vagyok és 8.osztályos.

Nekem három darab négyesem lesz: kémia,nyelvtan,biosz.

És a szüleim azt mondták ha nem javitom ki év végéig egész nyáron nem mehetek sehova..ez normális??Na mindegy.

Viszont ha már 8.ban 4 hármasa van akkor milesz később?

Ilyenkor lehet a legjobban beleesni a hibákba.

Hisz kb amiket most veszünk azokat később is felkel használunk.Például érettségin matekból.

Szerintem ha láttod rajta,hogy tényleg bánja akkor úgyis kifogja javitani.

2011. jan. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A legnehezebb tantárgyakból 3-as.

Kémia elég gyilkos gimiben.Sőt már 8.-ban is.

Matek meg nem mindenki erőssége.Fizika nem nehéz,szerintem szimplán nem érdekli.[Most lehet akármit mondani,de ha engem nem érdekel egy tantárgy,csinálhatnak bármit,én nem tudok 3-4-nél jobb lenni belőle.]Biosz-ra meg hajtson rá és probléma megoldva.

2011. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!