Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek (is) igaza van a...

Szerintetek (is) igaza van a lányomnak?

Figyelt kérdés

A lányom 16.5 éves.Nem vet fel minket a pénz.Sőt, nagyon is beosztással kell élnünk.(egyedül nevelem őket, van még egy fiamk is)

Van egy osztálytársa, lány akivel jóban van, barátnő, vagy mifene..

Nos ez a lány csak dicsekedni tud, hogy miket kap meg.Új ruhák, új cipők, új telefon..

Tudja jól, hogy mi ezt nem tehetjük meg.De engem nem is érdekel, nem foglalkozom az ilyenekkel.Csak a lányomnak néha rosszul esik..

Nemrég talált egy képet erről a lányről az egyik közösségi oldalon,egy hipi szupi új telóval...

Megjegyezte a lányom, hogy már megint új teló, dejó neki...láttam rajta mi járhat a fejében.

Egy kicsivel később megszólalt, hogy:nem is írígylem R-t az a telefonért...

Kérdem miért?Azt mondta azért mert lehet hogy jó drága volt, viszont neki nincs része olyan élményekben, mint nekem.

Igaz nem telt nyaralásra, de voltunk Visegrádon egy napos kiránduláson, a vidámparkban,(igaz oda minden évben megyünk üdülési csekkből)most a Debreceni virágkarneválon.Meg mennek a mamájukhoz, apjukkal is ide oda..

Én úgy gondolom, ezek sokkal többet érnek, mintha drága cuccokkal itthon kéne ülniük.

Ti mit gondoltok ezekről a dolgokról?


2010. aug. 21. 19:33
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy annak a lánynak pénzzel kompenzálják a törődés és a szeretet hiányát a szülők.
2010. aug. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2010. aug. 21. 20:40
 23/40 anonim ***** válasza:
De ugye most nem sírsz -e miatt? Komolyan kérdezem, mert én jó párszor rajta kaptam Anyumat, és a szívem szakadt meg érte... Hidd el, nagyon okos, értelmes lányod van, aki már most látja, hogy mi az ami számít!
2010. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Nem, nem sírok. :)

Én is csak olyan vagyok mint a legtöbb szülő.Mindent megszeretnék adni a gyerekeimnek, de sajnos minden nem megy....és ez bánt, sokszor fáj.

2010. aug. 21. 20:45
 25/40 anonim ***** válasza:
Nagyon jól teszed, hogy élményeket adsz a gyerekeidnek. Ezekből fognak építkezni egész életükben. Ez az, amit soha, senki nem vehet el tőlük. Az igazi kötődést ez adja. Tudom, hogy nehéz nemet mondani, ha valamit kérnek és nem tudod megadni nekik, mégis többre mész azzal, hogy viszed őket erre-arra.
2010. aug. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
A szeretetednél többet nem adhatsz... Ez mindig az övéké lesz, még 50 év múlva is. (Nem úgy, mint egy telefon;) )
2010. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Ez nagy szó hogy a lányod így felméri, és megbecsüli azokat a dolgokat amire jut.Dajnos kinek ez kinek az adatik.De jó hogy ilyen a lányod, büszke lehetsz rá!
2010. aug. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Egyrészről igen, ez tényleg jó családi program amit leírtál. Viszont... ha beleképzelem magam a lányod helyébe, rossz érzés lehet, hogy nem kap olyan "modern" cuccokat mint az R. Ettől még természetesen boldog biztosan. Nem tud pl diákmunkára menni? abból vehetne valami csajos cuccot magának. bár már augusztus vége van. :-(
2010. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Ők is csak tinik....nekik is vannak hibáik, sokszor megbántanak.. de ha egyszer valakinek gyerekei lesznek, olyat kívánok mindenkinek mint ők!!!!!
2010. aug. 21. 20:55
 30/40 anonim ***** válasza:
87%

Igaza van a lányodnak! A családi közös élmények többet érnek minden pénznél! Az ajándékok idővel tönkremennek,az élmények megmaradnak!

Talán elkellene olvasni az embereknek Jókai: Melyiket a kilenc közül c. novelláját!

Abban semmi kivetni való nincs,ha gazdag felnőttek úgy élnek és arra költik,amire akarják. De az már a gyerek kárára válik,ha mindent megkap,ami csak az eszébe jut!

Az így nevelt gyerek nem tanulja meg ,hogy mindenért megkell dolgozni,nem becsüli meg sem amit kap,sem a szüleit! Az életben is csak akkor fog boldogulni,ha az apuka mindig a háta mögött áll!

Ismerek egy családot. Az apukának jól menő vállalkozása van,az anyuka pedig otthon van. A kislányuk 13 éves,márkás cuccokban jár,a legdrágább kütyüjei vannak,mindent megkap,ami csak az eszébe jut. Van egy öccse,ki most egy éves. Neki drága baldachinos ágy és félmilliós babakocsit vettek,és természetesen márkás holmikat. Az apukánál előrehaladott rákot állapítottak meg. A különféle kezelésekre,természetgyógyászra stb, milliókat költöttek. A vagyon kezdett zsugorodni. Az apukának már csak hetei vannak hátra. A családnak összekell húznia magát. A kislány állandóan veszekszik az anyjával,szidja a szüleit,amiért nem kapja meg az áhított cuccot.,az egész utca fülehallatára.

Az anya nem dolgozik,és 40 évesen egy kisvárosban aligha talál munkát.Ha az apa meghal,akkor a házat sem tudja gfenntartani,és a megélhetésük is igen szerény lesz. Mi lesz ebből a leányból vajon? Megérte mindent megadni neki,

Tudom,hogy ez csak egyetlen eset. De mindenki sorsa Isten kezében van. Lehet,hogy soha nem lesz semmi baj,de bármikor jöhet egy betegség,egy baleset és akkor a pénz elúszik. A szeretetet és a boldogságot pedig nem lehet pénzzel mérni.

2010. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!