Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 évesen elköltözni otthonról...

19 évesen elköltözni otthonról a párommal?

Figyelt kérdés

Kb 54 négyzetméteren vagyunk 5-en.Anyukám, apukám, bátyám (vele vagyunk egy szobába a párommal, 25 éves!),párom, én.


Van kb másfél millió összetakarításunk.(Mind a ketten megdolgoztunk érte).

El szeretnénk indulni viszont az a bökkenő, hogy nekem még van 1évem a suliból. A párom dolgozik.


Mivel 3-man vagyunk egy icipici szobában (kb egy ágy meg egy szekrény fér el), gondolkoztunk úgyis, hogy nekem nincs munkám,de ezt félre téve mennénk együtt albérletbe. Anyukám szerint rizikós. Ti mit gondoltok?

(5éve vagyunk együtt a párommal,nem egy futókaland)


2021. ápr. 16. 16:27
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nettó 400-ból a felnőtt férfi a kis fruska barátnője meg a tesója kisszobájába cuccol, nem egy lakást vesz ki eleve. Haha, jó vicc.

Egyébként ha eddig jó volt így, spóroljon tovább a pasid, te úgyse tudsz érdemben hozzátenni és úgyis lelépsz több hónapra. Addig mi a terv amúgy? A pasid lakik a bátyáddal...?

Egyébként egyszerű a képlet, másodikos matek kb. Kiszámoljátok: lakbér+rezsi+ kaja+egyéb kiadás=mennyi. Ha kevesebb mint a fix bevétel, akkor menjetek. Ha több, akkor ne.

2021. ápr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Arról senki nem tehet milyen családba születik. A kérdező szüleinek 2 szobás lakásra volt pénze, közben pedig lett 3 gyerekük. Te sem vagy attól különb ember, hogy a te szüleid kicsit értelmesebbek voltak, vagy maguk is jó családból származtak és volt pénzük nagyobb ingatlanra, vagy jobban használták a fogamzásgátlást. (Ezt most nem egy konkrét embernek írom, hanem a fújolóknak.)


Viszont a 30-asnak mondom, hogy "csóróknál" ez a divat sajnos, hogy sokan keresnek egyedül is 300-400 ezret, csak elverik hülyeségekre. Tehát inkább a mentalitásuk miatt csórók. Rengeteg olyan munka van, hogyha robotolsz napi 10-14 órát, heti 50-70 órát, akkor megkeresel (sokszor feketén) valóban nettó 300-400 ezret. De az ostobák a rossz neveltetésük miatt nem tudnak bánni a pénzzel, elverik az egészet, kifolyik a kezeik közül, megvesznek minden szart. (Már ez is pozitív, hogy a kérdezőéknek van 1,5 millió félretéve.)


Még amikor egyetemista voltam volt egy velem egykorú, pizzériában dolgozó lakótársam. 21-22 évesen vidéken megkeresett nettó 300 ezret rengeteg robotolással. De elverte minden hónapban az egészet, pedig az albérlet rezsivel együtt volt 50 ezer forint neki. A többi elment cigire (havi 50-100 ezer ahogy ő mondta), bulira, állandóan rendelte a kaját, buliból ha csajt hazahozott azt taxival vitette haza, stb. Tényleg nem volt semmi félretett pénze. Nem mondtam neki, hogy én akkor és ott ugyanabban az élethelyzetben a fél fizetésem eltenném, ha annyit kerestem volna mint ő. (Aztán ez később megvalósult szerencsére.) Sok embernek van ilyen mentalitása.

2021. ápr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
62%
Az előzőeknek igazuk van. Havi 410 ezerből csak c.-ok laknak ilyen zsúfolt putrilakó módra.
2021. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Ez a júniusi 4 hónap külföld érdekel hogy hogy tervezitek. Amúgy szerintem simán mehetnétek, 410 nettóból (plusz még a te diákmunkád, oké hogy nem sok, de olyan 50K-t nem nagy kunszt összehozni), meg lehet élni annyiból, szerintem nem is olyan szűkösen, de ha valamiért nem elég akkor még mindig vehettek ki kicsi, szar lakást, kereshettek lakótársakat, az egymás hegyén-hátán élésnél jobb lesz.

Viszont mi lesz júniustól? Ha nem mentek most albiba akkor a párodnak mi a terve, marad a te családoddal, visszacuccol a sajátjához, megy egyedül albérletbe? Te kint hol fogsz lakni, miből fogsz megélni, biztosít a munkaadód lakhatást/étkezést vagy onnantól külföldön is fenn kell tartani egy háztartást? Akkor is fedezi a pénzetek az itthoni albérletet, a párod itthoni megélhetését és a te kinti költségeidet? Ezt gondoljátok át mielőtt aláírtok bármilyen szerződést mert ha egyszer kivesztek egy lakást, nem fogjátok tudni felmondani az albérletet három hónap múlva.

2021. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!