Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelőotthonba kell mennem...

Nevelőotthonba kell mennem ezek után?

Figyelt kérdés
Sajnos anyám alkoholista, és már 5 hónapja nem dolgozik. Állandóan iszik, soha nem bírja ki 2 napnál tovább. És mindig dugiban iszik, és a tesómmal sokszor buktattuk le. Apám egy idegbeteg, és féltékeny rá állandóan, mert sose alszik itthon anyám (hanem az örökölt házban) és állandóan hívogat mindenkit hajnalban. Anyám sok adósságot csinált már eddig, és ezért el kell adni a kocsinkat is. Mit csináljak? :( 15 éves vagyok és még az élet előttem van. Szeretek tanulni, sportolni és mindenünk meg volt ami kell egy élethez. Olvastam már hogy nevelőotthonba, vagy nem tudom hova kell menni, de én nem szeretnék. Egy olyan családot szeretnék, ahol nem isznak (legalábbis nem mindennap) hanem csak ünnepelnek és amiatt. Hol lehet ilyet keresni? Segítsetek kérlek.
2010. aug. 20. 14:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
72%
Ha mindkét szülöd keres és annyira nem is rosszul nem kerülsz otthonba, sajnos a gyámügy csak akkor lép ha levert vesével korházba kerülsz, sőt gyakran még az ilyen komoly eseteknél se jelenek meg mindig :(
2010. aug. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
34%

15 évesen szülői engedéllyel dolgozhatsz.

A tesód meg minden engedély nélkül.

Tök mindegy felneveltek engem vagy sem.Most rólad van szó.

(da ha már én.Szüleim az átkosban egyéni vállalkozók voltak,én már 12 évesen úgy mentem iskolába,hogy 5-kor keltem,mert segítettem anyámnak reggel 7-ig.délután szintén meló,szünetekben is.Pénzt kaptam a munkámért,abból vettem meg magamnak amit akartam.Sokszor én láttam el a háztartást,mert a szüleim dolgoztak,egész nap.Mellette természetesen tanultam.)

Szóval meg lehet csinálni.Persze piccsogni könyebb.

Mi is a bajod a meggyszedéssel?Más diák örülne,ha mehetne...

2010. aug. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem meg az él álomvilágban,aki nem képes felfogni a helyzetét.

Tessék észrevenni nem jár mindenkinek minden ingyen.

Aki valami oknál fogva,akár anyagi,akár észbeli ,nem tud továbbtanulni,az feleslegesen erőlködik.

Annak dolgozni kell mennie.Ez a 15 évesen tartson el valaki,ez az utóbbi 15 évben lett divat.Elötte bizony elmentek dolgozni és eltartották magukat és ha tetszik ,ha nem újra ez a világ fog jönni..

Jó lenne ,ha mindenki végre észrevenné hol a helye a világban,nem beleálmodozna.

2010. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
És mégis hová mehetne dolgozni 15 évesen?Hová vennék fel?Sehova.Olyan könnyű azt írni,hogy keress munkát mintha annyi lehetőség lenne dolgozni.Egy embert felvesznek x helyre y helyről 10 rúgnak ki.
2010. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Utolsó.. Igen, sehol nem tudok kereseni, pedig szívesen dolgoznék meg mindenért és tudnék is venni és segíteni de nem ilyen könnyű :(
2010. aug. 21. 12:51
 26/33 anonim ***** válasza:
50%

Bébiszitelés, korrepetálás, takaritás, gyorséttermi munka... probálj meg valami ilyesmit.

A tesod meg elmehet tanulni egy nagyvárosba kérhet kollégiumi elhelyezést így könyebben találhat munkát.

2010. aug. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
15%

A baj az,hogy azoknak,akiknek 15,19 évesen nincs problémamegoldó képességük,azoknak később se lesz.Belőlük lesznek az örök munkanélküliek,azok akik hozzámennek ,szülnek valakinek,aztán tönkreteszik mindenki életét az örökös kesergéssel.

Nekem 19 évesen lesült volna a pofámról a bőr,ha a tesóm intézetbe került volna...

Az az érzésem ,ennek a két testvérnek köze nincs egymáshoz.A nagyobbik éli a kis világát,a lehető legkényelmesebben,a kicsi álmokat kerget...na itt kezdődik a legnagyobb gond.


Kérdező!Ha bemész a gyámhivatalba,akkor se visznek egyből nevelőotthonba(ami egyébként se olyan,amire gondolsz)elsősorban előveszik a szüleidet,megpróbálnak "kezdeni valamit velük",ha nem megy akkor a családodban keresnek egy gyámot.Mindez hosszú hercehurca és mindenkit megvisel.Sokkal egyszerűbb lenne a tesóddal önállósodni,mégha nehéznek tűnik is.

2010. aug. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Semmit sem tudsz! Ne is írjatok többen..
2010. aug. 22. 13:42
 29/33 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy nem tudjuk és bevághatod a durcát de a tény az hogy a problémáidat neked kell megoldani.
2010. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
47%
Nektek komolyan fogalmatok sincs az egész életről.
2010. aug. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!